Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Не обичам да правя така но Donbaron.bg  (Прочетена 25509 пъти)

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
Не обичам да правя така но Donbaron.bg
« -: 27 Февруари, 2014, 05:34:17 »
Понеже don / baron.bg (както ми е ника) сайт се прави от както вашия сайт се прави, би било нечестно да се правя на луд и да не го споделя с Вас приятели. Наричам Ви така, защото за мен сте такива. Радвам се че Ви има и че мога да контактувам с Вас. Градивната критика от потребители с повече от познания от html е добре дошла. Сайта е официално отворен от има няма 24 часа българско време. Живея в Пловдив, но контактувам с китайци щото така ми е работата, затова извинете ме за объркването с часовника, алкохола е виновен а не родителите ми  ;) ако ме разбирате  :)


Да поясня (понеже доста хора ще се поинтересуват):
 - За всички потребители на този сайт / форум информацията е безплатна (в общи линии не съм направил нищо особено всеки с познания по html и css знае какво точно съм направил).

- За сайта си използвам чиста джумла (2.5) с витуе март (vituemart - 2.0.24), на която съм променил външния вид до такава степен до която да ме кефи линчо мен, това e личенo мой сайт и всичко е правено спрямо моите изисквания.

За новинарската емисия не ползвам даден компонент, а  този на джумала и съм го преработил, така че да ми върши работа. (Преработил звучи прекалено надуто, когато бях нов в сайта и четях такива неща си виках този е голям хакер, но просто е знаел че когато каже в css файла че font-size, трябва да е 0 и да определи колко да е голяма снимката с командата  edi-kvo-si img {тука слагате ситла на снимката} всичко става идеално.). За коментари  във фейбук не ползвам плъгин ами благодарени на туториал на колега от форума
Цитат
http://3dwebdesign.org/forum/how-to-add-facebook-like-in-joomla-content-t737
« Последна редакция: 04 Април, 2014, 10:03:21 от Trimud »

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
Re: Не убичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #1 -: 27 Февруари, 2014, 05:57:46 »
Аз ли не виждам или измежду мноооооооооооооогото реклами не виждам бутон чрез който да мога да редактирам поста си ??? Много тъпо.

Общо взето мога да редактирам поста си, но само един път, което е мноооооооогоооооо тъпо, понеже през 90% от времето през което кисна тука съм пиян и ме налага да редактирам по няколко пъти поста си. .

Благодаря за разбирането приятели..

Е па този пост ми дава да го променя няколко пъти ама предишния не ми дава да го променя.
« Последна редакция: 27 Февруари, 2014, 06:02:37 от Donbaron.bg »

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
Re: Не убичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #2 -: 27 Февруари, 2014, 07:16:55 »
Ще проверя защо не можеш да си редактираш постана.

Рекламите са 2:
- една под първия пост
- една под последния  ::)
It's all about motivation
locked ideas


Неактивен misho98

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 56
Re: Не убичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #3 -: 27 Февруари, 2014, 20:08:39 »
 (up) Отлично е направено магазинчето,  с по-мащабен шрифт което е по-приятно за очите а също и Responsive.

offtopic//

 :D По заглавието предполагам че има нов правописен правилник, принципно не обичам да се майтапя, но това ми направи деня.

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
Re: Не убичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #4 -: 28 Февруари, 2014, 10:04:14 »
Сайта е станал супер. Харесва ми.
Но като ти гледам писанките в горните ти постове, вярно пишеш на градус тука под влиянието на алкохола.  :D :D :D

Относно редактирането на постовете, наистина има някакъв проблем. Днес писах по една тема и веднага след публикацията ми имах бутон за редактиране. След около 20 минути исках отново да редактирам и вече бутончето го нямаше.
« Последна редакция: 28 Февруари, 2014, 10:07:46 от me7hos »
٩(●̮̃•)۶

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
Re: Не убичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #5 -: 28 Февруари, 2014, 10:07:51 »

Да, има времево ограничение до 30 минути.

Има ли нужда да е повече?
It's all about motivation
locked ideas

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: Не убичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #6 -: 28 Февруари, 2014, 14:49:54 »
И на мен ми харесва сайта.
Наистина добре се е получило и си се постарал да смениш доста неща.

@me7hos - Според мен трябва да е по - голямо ограничението, защото днеска пишеш, но утре се променя нещо и вместо да се натрупва дадената тема с твоите коментари, които са 2-3 еднакви, но с малки разлики само си коригираш първия... Но това е мое мнение и всеки мисли различно!

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
Re: Не убичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #7 -: 28 Февруари, 2014, 15:04:51 »
Има логика в това което казваш.
It's all about motivation
locked ideas

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2276
Re: Не убичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #8 -: 28 Февруари, 2014, 20:35:05 »
SMF поддържа  в определени категории да не може да се трупа брой мнения.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен ataman79

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 361
Re: Не убичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #9 -: 06 Март, 2014, 12:48:19 »
@Donbaron.bg

Аз само бих ти препоръчал във Virtuemart  - > детайли на продукт или да пахнеш PDF бутона, или да го фикснеш (в нета има описани фиксове).

Иначе излиза с ?????   :)

иначе, хубав сайт
Норбеков България http://norbekov.bg
My Baby Gender
Coffee Fortune

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
Re: Не обичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #10 -: 01 Май, 2014, 13:48:12 »
Малко си поиграх да преобразя компонента за статии K2, надявам се да ви хареса крайния резултат.

Какво се е получило може да видите на: http://donbaron.bg/novini
  - Първата новина, която ще ви се покаже (Нужни ли са скрийн протекторите?) показва всичко. И ако се питате, ако напиша коментар във фейса ще го отрази ли, да ще го отрази.

* Сайта е лично мои, всичко е направено изцяло според моите лични предпочитания и възгледи. Всичко което виждате е направено умишлено и е така защото ми харесва да е така, но винаги съм отворен за мнения.

** До няколко дена с помощта на същия компонент ще направя FAQ секция на сайта ми, имам идея как да стане визуално и да реши проблемите на повечето онлайн магазини абсолютно безплатно, ако има желаещи ще поста резултата тук. Мога да изпратя и преработените файлове на K2 за FAQ часта.

ПП - мога да изпратя и преработените файлове на сегашния шаблон за K2, но едва ли би бил в помощ, понеже всичко е фиксирано с точни пиксели да пасне идеално при мен.
« Последна редакция: 01 Май, 2014, 13:51:15 от Donbaron.bg »

Неактивен prodavaime

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 35
Re: Не обичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #11 -: 17 Юни, 2014, 14:02:33 »
Прекрасен магазин. Евала само трябва да го напълниш с стока. :) 

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: Не обичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #12 -: 17 Юни, 2014, 15:09:00 »
Остави напълването със стока, напълни се с кинти от продажби! А за целта ще трябва да си обърнеш малко внимание на оптимизацията на сайта. Заглавие на началната страница "Начало - donbaron.bg" например.

Пипни тайтъла от настройките на хоум менюто.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
Re: Не обичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #13 -: 17 Юни, 2014, 15:57:15 »
Предполагам, така вече заглавието в началото е по - приятно за окото :)

Като краен резултат какво трябва да се получи в заглавията, понеже на мен не ми е ясно какво е лошото на сегашните от към сео гледна точка?

Единственото, което виждам като слабост в моя сайт от към сео гледна точка са ключовите думи. Говоря за слабост при вече съществуващи на сайта сео похвати, знам че има много други трикове но според мен това си е чиста проба губене на време, точно в този момент, за точно този проект.

По това което съм забелязал е че колкото и зле сео оптимизирани да са ми отделните страници на сайта, при платена рекламна кампания на сайта, резултатите ми показвани при търсене в търсачките рязко се покачват до челни позиции. Не визирам точно този ми сайт, но разчитам че и с този сайт резултата ще бъде същия.

Все пак, ако имаш някакви препоръки към сео оптимизацията на сайта ми, ще ги взема под сериозно внимание.
« Последна редакция: 17 Юни, 2014, 16:07:23 от Donbaron.bg »

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: Не обичам да правя така но Donbaron.bg
« Отговор #14 -: 17 Юни, 2014, 16:35:40 »
Ключовите думи са изключени от лагоритъма на гугъл от преди има-няма над 6 години :) Гледай си само текста да ти е уникален и заглавията и описанията да са правилни. Най-вече заглавията :)
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736