Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Сайт на ресторант Далия  (Прочетена 8084 пъти)

Неактивен chocho04

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 2
Сайт на ресторант Далия
« -: 18 Март, 2015, 22:52:16 »
Здравейте, реших сам да си направя сайта на ресторанта тъй като ми даваха прекалено големи оферти за функционалността която исках така че joomla дойде на помощ :)

newbielink:http://restorantdalia.com [nonactive]  е сайта, кажете какво мислите, на момента е 90% готов, все още има 1 -2 неща да се доизпипат, снимки на продукти да се вмъкнат, иначе и резервации и поръчки и клиентски карти работят нормално.

Поздрави!

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: Сайт на ресторант Далия
« Отговор #1 -: 18 Март, 2015, 23:01:26 »
На мен лично темплейта ми допадна.

Забелязах един проблем:
На начална страница като скролнеш до долу бутона "Нагоре" се пада върху Google+ бутона и така се препокриват(поне при мен така се получава)

Хареса ми менюто как е направено :P

Линковете може да се оправят:
http://restorantdalia.com/index.php/2015-02-23-06-06-37

Друго за момента не съм забелязал, но като цяло ми допадна сайта :P

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
Re: Сайт на ресторант Далия
« Отговор #2 -: 18 Март, 2015, 23:15:51 »
Освен че дизайна е приятен и като функционалност е издържан (няма нищо излишно, освен резервацията на маса) са допуснати някои кардинални грешки:

- Менюто е снимки :o Това се получава при 90% от сайтовете за ресторанти. Снимките не се индексират от гугъл и е хубаво да бъде направено с HTML вместо снимки.
- Линковете трябва да се оправят.
- Заглавията трябва да се оправят на самите страници също трябва да се орпавят.
- Бутона нагоре трябва да се махне. В централната част на монитора трябва да има само сайт и нищо друго.
- Бих променил резервацията на маса с нещо доста по френдли за потребителя и опция за запазване на маса по телефона.
- Картата в началото хем не се съчетава перфектно с дизайна, но и като цяло никаква работа на върши! Или я направи стил пътна карта или я замени с нещо по френдли за посетителя. Лично аз не разбрах въобще къде се намира ресторанта и нямам намерение да си правя труда и да разбирам. Така мислят и другите потребители и в твоя огромна полза е да поднесеш информацията максимално сдъвкана.
- Задължитено добави телефонен номер за поръчки и работно време през което се приемат поръчки, също така добави и информация за колко време пристигат. Тази информация трябва да е над количката в секцията поръчай за вкъщи! В същата секция задължително добави към заглавията и уникални кодове към всяко ястие, за да е по лесна поръчката по телефона.

Има и още, но не искам да те отчайвам  :P

Държа да отбележа, че сайта ми харесва и си си свършил добре работата, поне визуално.


Неактивен chocho04

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 2
Re: Сайт на ресторант Далия
« Отговор #3 -: 21 Март, 2015, 09:23:44 »
Мерси за коментарите :),
     Да телефонния номер е предвиден с другата информация просто не е публикуван още и  може да се плъзга със прозореца надолу като скролваш. Самото меню е на снимки защото го има и като отделни продукти за поръчка, там смятам да го индексирам, иначе само дублирам нещата.
     Кои линкове да се оправят нещо не разбрах... в смисъл да се показват като текст а не като числа ли?
     
     Сайта е направен с идеята на телефон добре да се показва, като цяло затова е и без много елементи и излишни неща по него, затова и бутона нагоре ми е толкова важен, особено в поръчките за вкъщи като скролваш да се върнеш при категориите. Картата ще е пътна да :) и като гледаш на телефон даже се скрива зад запитването да не заема излишно място.
     Добра идея за кодовете за поръчка :)! Трябва да го вкарам по някакъв начин.
     И на мен резервацията на маса не ми харесва че е на 3 стъпки вместо на 1, обаче екстеншъна е такъв, той е доста сложен, той проверява за свободни маси базата и тогава прави резервация освен това следва разни правила които му зададеш (почивни дни, празници...) така че там не знам как да пипам Javascript-а, може една обикновена форма да сложа която да попълват ама е тъпо, аз искам да могат да си направят резервацията онлайн за 30-40 секунди (някои хора просто не искат да звънят по тел.).
      Общо взето пуснете го на телефон да ми кажете ако има проблем с показването някъде :).
     

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
Re: Сайт на ресторант Далия
« Отговор #4 -: 21 Март, 2015, 12:37:16 »
Нормално е сайта да се прави и за телефони и компютри и в не малко случай и за таблети. Правиш си шаблон за всяко едно устройство и просто в зависимост от устройството се зарежда различен шаблон, като може в шаблона на компютри да са включени много елементи, а в шаблона за телефони малко елементи. Ако направиш менюто както трябва вместо да се получи доблирано съдържание, може да се получат две уникални съдържания, което двойно по - добре. Това е сайт за ресторант, оптимизацията му е глупаво нещо поне според мен! Реклама и това му е майката. ;)

Неактивен Bendjamini

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1537
Re: Сайт на ресторант Далия
« Отговор #5 -: 23 Март, 2015, 01:09:49 »
И още нещо - напишете някъде, че това е в Пловдив. Картата я забелязах след като минах всички менюта да разгледам къде какво има и се зачудих къде ли се намира и след минутка две отрких.. печеля ли нещо ? :) Струва ми се като логическа игра намирането на адреса :)

Ти да видиш сега прочетох от до всичко написано - изпреварили са ме с адреса. Вземи си поука

Вземи всичко написано преди мен. Относно мобилните версии...Напиши някъде адреса, а и най-малкото от към SEO...ресторанта не се ли бори за нови клиенти. Отивам в Пловдив сърчвам в гугъл ресторанти и този сайт ще е в трета глуха.

Когато натиснеш ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ на началната страницате отвежда в сайта на темплейта
http://www.joomlashine.com/joomla-templates/jsn-gruve-joomla-template-details.html

-20% отстъпка не се отразява при поръчване. Не съм дал потвърди поръчката. Ако след тази стъпка я отразява добре, но се съмнявам. Дано греша.

На индекса си оставил над името на ресторанта картинката която имитира сенник ли как му се вика. Освен, че тя повече ходи на бутка от женския пазар, лично мое предпочитание е на първата страница когато отвори посетителя е да види възможно най-много информация с идеята по малко да скролва и да се ориентира във всичко. Средния престои в подобен тип сайтове не са големи. Поглеждай си статса.

Сайта ми харесва! Приемай критиките позитивно. :)

А да..от към seo, те и колегите ще се изкажат, но едно тире ми се струва по-добре, но е късно вече - restorant-dalia.com