Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Сайт за представителство на софтуер  (Прочетена 11822 пъти)

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Здрасти,

Реших да споделя и сайта на фирмата, в която работя.
http://mosconsultbg.com

Фирмата е официален представител на немски софтуер за автоматизация на мебелната индустрия и по - точно пълна оптимизация на мебелните фабрики.


Както предполагам ще видите сайта е разработен на Джумла 2.5 с темплейт от Gavick. По мои спомени го бях направил някъде 2010-2011 ако не се бъркам. Оттогава досега не са правени някакви съществени промени, освен попълването на нова информация и промяна на наличната.
От гледна точка на СЕО - сайта не е оптимизиран въобще и може би има най - ниски стойности, може би 0-леви, но във фирмата сме на мнение, че няма нужда да се оптимиза тъй като дори и да е оптимизиран не са много потенциалните клиенти в тази сфера, които ще ни намерят именно чрез сайта.
Самия сайт се ползва основно информативно за фирмата, тук таме някой друга информация за новостите и при свободно време някой други "tips" се пишат в форума.

Надявам се да няма много негативни мнения, макар че това е сигурно, тъй като не се обръща много внимание на сайта....

Неактивен ItsoWD1

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 252
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #1 -: 04 Февруари, 2015, 01:59:13 »
За сайт на 4 години е доста приличен колега :)
Семпъл дизайн - много приятен(макар да не е моята цветова гама). Зарежда ми доста бързичко... а колкото до СЕО, имайки предвид цените на СЕО... за сайт тип визитна картичка наистина няма нужда.

Добре си се справил(моето скромно мнение) :)  (up)

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #2 -: 04 Февруари, 2015, 09:02:52 »
Приличен е сайта, доста приличен. Но винаги може повече. Ще ти напиша няколко неща които ще ти помогнат да го подобриш.

Това което не ми харесва е:
1. че има index.php в урл адресите. Включи rewrite от глобалните настройки на Джумла, след това преименувай htaccess.txt на .htaccess. След това се пише редирект който автоматично ще редиректва старите урл към новите, така че всеки който посети стар урл адрес ще бъде препратен автоматично към новия урл, а и ако страниците имат някакъв линк билдинг, силата му ще се запази.
2. Няма написани никакви заглавия на страниците. Заглавие "за нас" не е заглавие!
3. Не зарежда чак толкова бързо: провери тук. Можеше да активираш поне mod_deflate и mod_expires - елементарен копи пейст на код в htaccess е. Ето тук има код за Джумла 2.5: http://3dwebdesign.org/forum/htaccess-code-to-speed-up-joomla-t1058


А цените за SEO в България все още са много ниски, през следващите години ще се убеждавате все повече в това - оптимизацията на средния български сайт струва между 300 и 500 лв в момента. И това няма как да е скъпо когато тези пари се избиват още в първите 2-3 месеца. Скъпо е когато имаш ROI от оптимизацията от над година и повече.
« Последна редакция: 04 Февруари, 2015, 09:06:30 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736


Неактивен Bendjamini

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1537
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #3 -: 04 Февруари, 2015, 12:00:01 »
Нормален сайт. Самия шаблон има доста фунцкии, които забелязвам са изключени. Да зарежда бавно дори мога да кажа, че увисва. Лога и текстове със shadow за мен са грозни.7-ма минута сайта не зарежда. Претоварихме ли хостинга ?:D Иначе не видях нещо дразнещо.

Еди аз имам точно обратното мнение. Цените ще падат. В едно съсм сигурен, че и двамата няма как да сме прави на 100%

В един друг пост го писах(или си изтрих поста пък) ДДОС атаките не са нещо ново, просто понашумяха и след като вече се предлага и опция да си платиш за ДДОС атака...Изисква време да създадеш ботнет мрежа, но интересното е, че може да не я ползваш за ДДОС, а аз SEO.

Както в момента от lizard squad предлагат платена опция за DDOS attack и то за жълти стотинки имайки в предвид възможностите и трафика, който могат да нанесат на мишената ще дойде време ще се сетят да предлагат и платена опция за boost SEО.
В момента някой ботнет мрежи предлагат boost на youtube клипове. В някои случай можеда избереш чисто географски от къде да бъде boost-а„ което е в плюс имайки в предвид, че за 1k views средно за ип-та от САЩ дават 3.50 макс 5 долара. (но е голяма рядкост да имаш тази опция)
lizard squad Предлагат ddos attack за смешни пари, което е хитро. Ще имат повече клиенти, а и реално те знаят, че няма смисъл да се целят във високите цени, защото атаката не може да продължи вечно.
Хитро е. Идва конкуренцията на ЕМАГ от към тв реклами и черни петъци - плащат си за dddos attack за 2 дни да им увисне домейна и ето ти увеличаване на печалбите. Идей и трикове много.

И ако съм прав и масово използват ботнетмрежите са сео, то след известно време гугъл ще предприеме повече примени засягащи SEO и с една крачка по близо към избора да си платиш на Гугъл от колкото да експериментираш и да нямаш гаранция.

Ако бях собственик на да речем алибаба и аналогично на алиекспрес бих ги пуснал видими само през ТОР :)

И към темата - не съм погледнал мобилната версия - дано да има такава :) - ако ли не поработи над това.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #4 -: 04 Февруари, 2015, 12:15:46 »
Bendjamini, Не гледай цените които обявяват разни келеши по форумите - да, техните цени падат защото стават все повече и повече келеши :)

Но те не класират клиентите така че каквато и цена да обявят, като не е постигнат резултата това са пари хвърлени на вятъра. А цените на сериозните seo фирми се увеличават. Защо ли: Цената няма как да пада когато конкуренцията се увеличава.

Сори за офтопика, но не можах да се сдържа  ::)
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Bendjamini

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1537
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #5 -: 05 Февруари, 2015, 19:48:35 »
Е то е хубаво да споделяш имаш опит. Може да преместите част от постовете другаде :)
Ако се сещаш за СЕО кампанията на БМВ. При тях до колкото помня имаше два случая. Веднъж те умишлено правиха black seo и другия момент беше когато си платиха на SEO фирма и след време се оказа, че фирмата им докарвала фиктивен трафик..имаше го описано кое как точно се беше случило.(замислям, се че втория вариант май беше при Мерцедес - забравил съм)

Дай ориентировъчна цена за безсрочен договор за SEO на сайт конкуриращ се на aliexpress ? Тоест говорим за ключовите думи на aliexpress и alibaba по същите ключови думи сайта да е в топ 5 и в google, yahoo, ask, bing и aol като bing е с най-голям приоритет.
Правите ли плаващи оферти според резултатите ?

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #6 -: 06 Февруари, 2015, 14:08:19 »
Приличен е сайта, доста приличен. Но винаги може повече. Ще ти напиша няколко неща които ще ти помогнат да го подобриш.

Това което не ми харесва е:
1. че има index.php в урл адресите. Включи rewrite от глобалните настройки на Джумла, след това преименувай htaccess.txt на .htaccess. След това се пише редирект който автоматично ще редиректва старите урл към новите, така че всеки който посети стар урл адрес ще бъде препратен автоматично към новия урл, а и ако страниците имат някакъв линк билдинг, силата му ще се запази.
2. Няма написани никакви заглавия на страниците. Заглавие "за нас" не е заглавие!
3. Не зарежда чак толкова бързо: провери тук. Можеше да активираш поне mod_deflate и mod_expires - елементарен копи пейст на код в htaccess е. Ето тук има код за Джумла 2.5: http://3dwebdesign.org/forum/htaccess-code-to-speed-up-joomla-t1058


Благодаря за критиките.
Относно това да се включи rewrite е ясно, но не съм го направил, защото не знам после какъв трябва да е този редирект, който да редиректва всички страници.
Това за заглавията на страниците е странно наистина как така съм ги пропуснал, но ще ги коригирам.
Относно зареждането - не съм го проверявал до момента, може би защото не съм се сетил, а и аз съм на един от най - бързите интернети във Варна и не ми прави впечатление, че зарежда бавно и затова съм забравил и да проверя.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #7 -: 06 Февруари, 2015, 14:30:36 »
Редиректа е 3 думи код на един ред в .htaccess. Ти направи другото, пусни си сео урл-ите и ми пиши, ще ти го прагя.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #8 -: 11 Февруари, 2015, 17:56:32 »
Редиректа е 3 думи код на един ред в .htaccess. Ти направи другото, пусни си сео урл-ите и ми пиши, ще ти го прагя.

Направих няколко промени.
Пуснах URL rewriting и преименувах на .htaccess
Добавил съм и кода за mod_deflate и mod_expires, който предостави от твоя сайт.
Заглавията не съм променил още, защото там ще трябва да ги измисля първо.

Относно този редирект, който се слага в .htaccess сайта може ли да ми го пратиш(за което ще съм ти благодарен)?

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #9 -: 11 Февруари, 2015, 18:14:15 »
Bo0by, ето го: След тази част:
Options +FollowSymLinks -Indexes
RewriteEngine On

слагаш това:
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.mosconsultbg.com$ [OR]
RewriteRule (.*) http://mosconsultbg.com/$1 [R=301]
RedirectMatch 301 /index.php/(.*) http://mosconsultbg.com/$1


Трябва да редиректва www.mosconsultbg.com и всичко след него към mosconsultbg.com а също и да редиректва урл адресите с index.php

Пиши дали е станало.
« Последна редакция: 11 Февруари, 2015, 18:16:54 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #10 -: 11 Февруари, 2015, 18:24:09 »
Сложих го в момента и при тестване с линк http://mosconsultbg.com/index.php
Браузъра ми казва:
This webpage has a redirect loop

И като му дам reload е все същото...
При зареждане на http://mosconsultbg.com ме редиректва към http://mosconsultbg.com/index.php и ми дава същия проблем

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #11 -: 11 Февруари, 2015, 18:26:01 »
Прати ми целия файл на имейла - имаш го.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #12 -: 12 Февруари, 2015, 09:11:49 »
Че не работи означава че сървъра на хостинга има някакви странни настройки.

Махни първо двата реда, ето тези:
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.mosconsultbg.com$ [OR]
RewriteRule (.*) http://mosconsultbg.com/$1 [R=301,L]

и след това провери дали работи. Ако работи, го остави така.

Ако не работи, върни тези два реда и махни другия:
RedirectMatch 301 /index.php/(.*) http://mosconsultbg.com/$1
Ако и така няма никаква промяна, пиши на суппорта им и ги питай какъв е проблема.

Всеки тест трябва да го правиш с различен браузер защото всички браузери кешират редиректите и дори да е станала промяна, няма да я видиш - ще показва същото.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #13 -: 15 Февруари, 2015, 15:56:00 »
При премахването на първите два реда сайта работи нормално.
Мисля че по - този начин е добре?
Не се изписва вече index.php в url кода.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: Сайт за представителство на софтуер
« Отговор #14 -: 16 Февруари, 2015, 09:31:34 »
първите два реда единствено премахват отварянето на едно и също нещо в сайта на два различни урл адреса - с www и без. Последния ред е за редиректването на старите адреси с index.php към новите.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736