Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: GoDaddy хостинг?  (Прочетена 8735 пъти)

Неактивен ex3mist

• Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
GoDaddy хостинг?
« -: 04 Април, 2015, 09:34:10 »
Здравейте,

Искам да питам за мнения за хостинга при GoDaddy. По принцип от доста време имам проблеми с хостването на сайта ми. Бях при СуперХостинг, но започнах да получавам много известия за превишаване на параметрите за брой на ай-нодите и процесорното време. Каквото и да правех не можах да ги сваля в допустимите граници, а и цените на плановете, които предлагаха за такива параметри ми бяха високи. Затова се прехвърлих на хостинг без ограничения в тези параметри. Разбира се и скоростта на сайта се влоши.

Наскоро попаднах на сайт, който разбрах, че се хоства при GoDaddy. Няма каквато и да било оптимизация за скорост, нито кеширане, нито нищо и зарежда много бързо. Макар че не знам на какъв точно план е и най-вероятно не е на някой от най-ниските, пак като направя едно сравнение на цените с тези на българските фирми, излизат доста по-изгодно.

Знам и това, че е хубаво, когато сайтът работи за България, хостинга също да е тук. Но като гледам сайта, за който споменах, той също е български и върви много добре, да не кажа отлично.

Четох какво ли не тук в този форум - за GoDaddy, за хостингите и т.н. Моля, дайте мнение за това какво мислите за български сайт да се хоства при GoDaddy? Или за някакво друго решение можеби?

Благодаря предварително!
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Михаил Михов

• Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
Re: GoDaddy хостинг?
« Отговор #1 -: 04 Април, 2015, 10:59:22 »
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

• Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
« Отговор #2 -: 04 Април, 2015, 12:55:39 »
Като конкурент от все сърце те съветвам да местиш целия бизнес при тях. Ако имаш и някои други по скъпи домейни и тях непременно да ги преместиш при тях  :) :) ::)

Като добросъвестен джумлянин те съветвам да не слушаш другото ми аз  ;)

Неактивен ex3mist

• Загряващ
  • *
  • ex3m.bg
« Отговор #3 -: 04 Април, 2015, 14:13:19 »
@Михаил
Да, четох го това.

@Donbaron.bg
Хахаха, мерси за съвета!

Общо взето разбрах какво е мнението на другите за GoDaddy. Нямам някакви симпатии към която и да е фирма - GoDaddy, GoMommy или каквито и да било други. Проблемът ми е да може сайтът да се зарежда нормално, за да не отблъсквам клиентите. И ако може това да е на разумна цена, като се има предвид, че параметрите са високи.

В момента съм на newbielink:https://hostline.bg/ [nonactive], именно защото няма ограничение на процесорното време. Гледал съм и newbielink:https://alien-hosting.com/ [nonactive] предлагат същото, не съм пробвал все още. При Hostline съм на план "Бизнес" на споделен хостинг. Чудя се какво да правя - дали да опитвам Хибриден или VPS, дали да опитвам при Alien Hosting или пък някоя съвсем друга фирма? Може ли нещо да препоръчате?
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Бого

• Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2279
« Отговор #4 -: 04 Април, 2015, 15:21:26 »
Здравей колега @ex3mist,

колко сайта имаш? И какво CPU време генерират? Трафика какъв е за 24часа?
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен ex3mist

• Загряващ
  • *
  • ex3m.bg
« Отговор #5 -: 04 Април, 2015, 16:25:02 »
колко сайта имаш? И какво CPU време генерират? Трафика какъв е за 24часа?

Здравей,
Сайтовете са 4-5, но само един е основният, който трябва да работи добре, защото е магазин. Другите са малки, почти нямат трафик и скоростта при тях не е от значение.
Относно показателите, малко ми е мътна Индия в контрол панела, при СХ информацията наистина беше по-нагледна. Но все пак тези скрийншоти дават ли отговор на въпросите ти? Кажи кое да погледна и дам като информация?
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Бого

• Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2279
« Отговор #6 -: 04 Април, 2015, 17:45:10 »
А какво е макс. CPU за 24ч. за този хостинг план?
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен ex3mist

• Загряващ
  • *
  • ex3m.bg
« Отговор #7 -: 04 Април, 2015, 18:19:39 »
Понеже не бях сигурен пак питах и ми отговориха, че няма "максимално CPU за време", акаунтът използва по 12% от 10 ядра.
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Михаил Михов

• Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
« Отговор #8 -: 04 Април, 2015, 22:01:55 »
използва по 12% от 10 ядра.

Много ядра, много нещо
За нищо ги нямат :)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен ex3mist

• Загряващ
  • *
  • ex3m.bg
« Отговор #9 -: 04 Април, 2015, 23:26:12 »
Хаха, все пак виждам резултата и той не ми харесва. Нали това е важно в крайна сметка?  :)
Разбра се, че хостингът няма да е GoDaddy, може ли да препоръчате някой? От Alien някой има ли впечатления?
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Уеб дизайн Seo

• Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
« Отговор #10 -: 06 Април, 2015, 10:30:56 »
Хостингът на GoDaddy е ужасен, не го ползвайте! Препоръчвам Bluehost или Hostgator ако толкова много ви трябва хостинг на сървър извън България. Честно казано, няма почти никакво значение къде физически е сървъра, така че аз лично в над 60% от случаите ползвам и български хостинг компании и за англоезичните си проекти.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен ex3mist

• Загряващ
  • *
  • ex3m.bg
« Отговор #11 -: 06 Април, 2015, 10:38:20 »
Напротив, сайтът е български. Просто се чудех дали си заслужава да се изнесе на чужд сървър заради параметрите и цената. Иначе от Супер Хостинг съм доволен, просто параметрите ми идват недостатъчни, а цената на другите решения е малко неоправдана.
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Уеб дизайн Seo

• Мега Гуру
  • *
    • 3DWebDesign
« Отговор #12 -: 06 Април, 2015, 10:47:16 »
В БГ цените на споделения хостинг са по-ниски. На запад са по-евтини само ВПС-ите и наетите сървъри.

Неактивен ex3mist

• Загряващ
  • *
  • ex3m.bg
« Отговор #13 -: 06 Април, 2015, 10:56:29 »
Някаква препоръка за споделен хостинг?
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Уеб дизайн Seo

• Мега Гуру
  • *
    • 3DWebDesign
« Отговор #14 -: 06 Април, 2015, 11:06:18 »
Не искам да правя реклама на никого но от над 4 години насам най-големи в БГ са Суперхостинг. И това не е случайно. А аз имам над 70 различни мои хостинг акаунта къде ли не и имам база за сравнение. Това е което мога да ти кажа и да помогна. Всичко друго всеки го решава сам за себе си.

Ако някой тук, от форума иска да пусне нова поръчка при тях, нека ми пише ЛС и ще ви дам купони за отстъпка - имам безсрочни - за между 25 и 35% отстъпка, в зависимост от плана.