Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: SJ Company - проблем с quickstart пакета  (Прочетена 5515 пъти)

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
SJ Company - проблем с quickstart пакета
« -: 05 Януари, 2015, 13:36:53 »
0
SJ Company - шаблона е купен по избор на директора. Инсталиран шаблон, инсталирани модули и плъгини, които вървят с него (каквито версии са, макар да има 2 по-нови). И разрешени също след инсталация.

Има и quickstart пакет: sj_company_quickstart_j33_v1.3.0 (на Joomla 3.3 съм)

Обаче тоя quickstart пакет не иска да се инсталира, а той дава съдържанието на сайта.
Без него е това: newbielink:http://em-stanev.org/project/ [nonactive]
С него вероятно това: newbielink:http://demo.smartaddons.com/#sj-company [nonactive]

Ако има някой да им разбира на тия пущини - да даде моля съвет. До сега съм работил само с безплатен шаблон. Надявам се на някаква помощ, защото... (справка 1-вото изречение).

Поздрави  (relax) (coffee)
« Последна редакция: 05 Януари, 2015, 13:40:20 от emstane »

Неактивен whcrs

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 116
  • Репутация: 0
    • Лична страница
Re: SJ Company - проблем с quickstart пакета
« Отговор #1 -: 05 Януари, 2015, 14:43:30 »
0
Пиши ми на depression_bg или a.petkov@swu.bg
С уважение,
Александър Петков
Главен администратор и техническа поддръжка
newbielink:http://egblg.com [nonactive] || newbielink:http://philo.swu.bg [nonactive]

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
Re: SJ Company - проблем с quickstart пакета
« Отговор #2 -: 06 Януари, 2015, 09:38:22 »
0
Искрено БЛАГОДАРЯ за помощта :)  (relax) (coffee)  (up) (beer) (beer)

Едно много приятно изключение, погледнато откъм българските форуми като цяло (не в частност този).

Поздрави  8)  :D

Послепис:
Германски форум: задаваш въпрос - отговарят ти;
Руски форум: задаваш въпрос, и на теб ти задават;
Български форум: задаваш въпрос - всички ти обясняват колко си тъп.


Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
Re: SJ Company - проблем с quickstart пакета
« Отговор #3 -: 04 Декември, 2020, 21:10:41 »
0
Сега имам новият шаблон за Joomla 3.9.22 и:

- шаблон_template_j3x_v3.9.22
- шаблон_quickstart_j3x_v3.9.22

- шаблон_extensions_j3x_v3.9.22 - това ясно

И пак нямам идея как да го инсталирам  :) Това със Softaculous в cPanel с Import Sample Data ще свърши ли работа:
newbielink:https://www.icn.bg/bg/help/aplikacii/joomla/instalirane-na-joomla-prez-softaculous-v-cpanel/#razshireni-nastroyki-advanced-options [nonactive]

Ще съм благодарен на помощ по темата - поне нещо за четене/гледане.  (coffee) (relax)
« Последна редакция: 04 Декември, 2020, 21:13:22 от emstane »

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: SJ Company - проблем с quickstart пакета
« Отговор #4 -: 08 Декември, 2020, 10:20:39 »
0
Това, което искате да стане, няма как да се получи само с една инсталация и нещата не са толкова лесни. Затова и колегите явно не се наемат да помагат, защото няма да стане с обяснение от няколко изречения.

Quickstart пакетът включва Joomla, шаблона със съответните CSS файлове, компонентите, модулите и добавките към него. Има и някакво съдържание. Инсталацията му става, както се инсталира Joomla по стандартния начин, като за нов сайт.

При положение, че имате работещ сайт вариантите са два, но и в двата случая РАБОТЕЩИЯТ САЙТ първоначално не се пипа:

1. Инсталирате си Quickstart пакета в отделна директория на хоста и с нова база данни (примерно: new.domain.com) или пък локално на вашия компютър, чрез XAMPP или WAMP. След това започвате да прехвърляте (копирате) съдържанието от работещия сайт в новия, без да нарушавате функционалността на работещия сайт. Има вариант и с експорт / импорта на базата данни и копиране на папката със снимките, но в този случай се изискват познания и опит. Имайте предвид, че в Quickstart пакета е заложена някаква структура, която ще трябва да промените, за да стане подходяща за вашия сайт. Аз по принцип затова не харесвам тези пакети, защото в повечето случай заложената структура се различава доста от тази, която трябва да се постигне. Ако се подходи с този вариант, когато прехвърлите информацията от стария в новия сайт и сметнете, че новият е готов, тогава вече може да се подходи към публикуването му. Тук вариантите също са няколко. Аз по принцип премествам за известно време стария сайт в поддиректория (примерно: old.domain.com), а новия го слагам в главната директория, към която води главният домейн. Но процедурата по преместването също има своите тънкости, т.ч. когато стигнете до нея, ще помогнем допълнително.

2. Вторият вариант е да си направите дубликат (копие) на работещия сайт и базата данни в поддиректория (примерно: new.domain.com) или отново локано на вашия компютър. Тук вече не се използва Quickstart пакета, а си инсталирате закупения темплейт от контролния панел на Joomla-та и от шаблоните го задавате по подразбиране. След това от пакета "шаблон_extensions" инсталирате нужните компоненти, модули и добавки. На модулите ще трябва да зададете в кои модулни позиции да се показват. Възможно е да се наложи да спрете стари модули, които вече не са нужни. Ще трябва да се настроят позициите на менютата, логото, търсачката и други, според модулните позиции на новия шаблон. След като настроите всичко това и сайта стане готов за публикуване, отново избирате какво да направите със стария, за да освободите място за новия.

И в двата случая има предимства и недостатъци и се изисква известни познания и опит. Само с инсталация на Quickstart пакета, няма как да се получат нещата. Ако нямате познания, по-добре подходете така, че все едно изграждате нов сайт.

При положение, че сте закупили шаблона, би трябвало да има някакъв съпорт от SJ Company или поне инструкции, които да ви улеснят.

И винаги правете архив на работещия сайт - файловете и БД, за да няма изненади!!! :)
« Последна редакция: 08 Декември, 2020, 10:25:33 от dtk »
٩(●̮̃•)۶

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
Re: SJ Company - проблем с quickstart пакета
« Отговор #5 -: 08 Декември, 2020, 14:01:17 »
0
Благодаря за отговора  8)  (relax)  (coffee)  jd

Сайта бе ударен навремето от вируси, ще правя чисто нов сайт в по-долна някаква директория.
Данните ще си ги пренасям ръчно. После ще подменя "долния" с "горния".

До колкото разбирам, 1-вата ми стъпка е да кача quickstart пакета, да го разархивирам в съответната папка, да го достъпя с браузъра и да стартирам Джумла инсталация...
После качвам шаблон и екстеншъни...
Същият шаблон вече съм го модифицирал 1 път, ще мод-на и 2-ри.
Правилно ли съм разбрал технологията?

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: SJ Company - проблем с quickstart пакета
« Отговор #6 -: 09 Декември, 2020, 09:47:12 »
0
Да, качете и разархивирайте Quickstart пакета и инсталирайте. Шаблонът и добавките би трябвало да са си инсталирани в него и да не се налага да ги качвате допълнително.
٩(●̮̃•)۶

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
Re: SJ Company - проблем с quickstart пакета
« Отговор #7 -: 09 Декември, 2020, 10:43:32 »
0
Благодаря за отговора  8)  (relax)  (coffee)