Това, което искате да стане, няма как да се получи само с една инсталация и нещата не са толкова лесни. Затова и колегите явно не се наемат да помагат, защото няма да стане с обяснение от няколко изречения.
Quickstart пакетът включва Joomla, шаблона със съответните CSS файлове, компонентите, модулите и добавките към него. Има и някакво съдържание. Инсталацията му става, както се инсталира Joomla по стандартния начин, като за нов сайт.
При положение, че имате работещ сайт вариантите са два, но и в двата случая РАБОТЕЩИЯТ САЙТ първоначално не се пипа:
1. Инсталирате си Quickstart пакета в отделна директория на хоста и с нова база данни (примерно: new.domain.com) или пък локално на вашия компютър, чрез XAMPP или WAMP. След това започвате да прехвърляте (копирате) съдържанието от работещия сайт в новия, без да нарушавате функционалността на работещия сайт. Има вариант и с експорт / импорта на базата данни и копиране на папката със снимките, но в този случай се изискват познания и опит. Имайте предвид, че в Quickstart пакета е заложена някаква структура, която ще трябва да промените, за да стане подходяща за вашия сайт. Аз по принцип затова не харесвам тези пакети, защото в повечето случай заложената структура се различава доста от тази, която трябва да се постигне. Ако се подходи с този вариант, когато прехвърлите информацията от стария в новия сайт и сметнете, че новият е готов, тогава вече може да се подходи към публикуването му. Тук вариантите също са няколко. Аз по принцип премествам за известно време стария сайт в поддиректория (примерно: old.domain.com), а новия го слагам в главната директория, към която води главният домейн. Но процедурата по преместването също има своите тънкости, т.ч. когато стигнете до нея, ще помогнем допълнително.
2. Вторият вариант е да си направите дубликат (копие) на работещия сайт и базата данни в поддиректория (примерно: new.domain.com) или отново локано на вашия компютър. Тук вече не се използва Quickstart пакета, а си инсталирате закупения темплейт от контролния панел на Joomla-та и от шаблоните го задавате по подразбиране. След това от пакета "шаблон_extensions" инсталирате нужните компоненти, модули и добавки. На модулите ще трябва да зададете в кои модулни позиции да се показват. Възможно е да се наложи да спрете стари модули, които вече не са нужни. Ще трябва да се настроят позициите на менютата, логото, търсачката и други, според модулните позиции на новия шаблон. След като настроите всичко това и сайта стане готов за публикуване, отново избирате какво да направите със стария, за да освободите място за новия.
И в двата случая има предимства и недостатъци и се изисква известни познания и опит. Само с инсталация на Quickstart пакета, няма как да се получат нещата. Ако нямате познания, по-добре подходете така, че все едно изграждате нов сайт.
При положение, че сте закупили шаблона, би трябвало да има някакъв съпорт от SJ Company или поне инструкции, които да ви улеснят.
И винаги правете архив на работещия сайт - файловете и БД, за да няма изненади!!!
