Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: FTP споделяне на файлове  (Прочетена 2271 пъти)

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
FTP споделяне на файлове
« -: 23 Януари, 2018, 06:37:34 »
Здравейте,

Някой може ли да ми помогне с избор на платформа за споделяне на файлове?

Става въпрос за следното:
Качват се файлове от определени хора и след това се предоставя линк за тяхното сваляне, като при отваряне на линка се изписва име на файла, някакво описание и до кога е валиден.
Идеята е след като изтече валидността автоматично да се изтрива файлът.

Предполагам, че има доста варианти, но никога не съм ползвал такава платформа и не знам към кой да се насоча?

Неактивен startpoint

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 40
    • Сайтове с Joomla! и още нещо
Re: FTP споделяне на файлове
« Отговор #1 -: 23 Януари, 2018, 08:24:16 »
Аз не съм ползвал нещо такова но смятам, че с малко старание може да се реализира с Fabrik.

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
    • Счетоводство
Re: FTP споделяне на файлове
« Отговор #2 -: 23 Януари, 2018, 10:19:32 »
Намерих две неща:
1. newbielink:https://expirebox.com/ [nonactive] - файловете се трият след два дни.
2. newbielink:https://stackoverflow.com/questions/1779205/create-temporary-file-and-auto-removed [nonactive]

Дано съм бил полезен.


Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: FTP споделяне на файлове
« Отговор #3 -: 30 Януари, 2018, 15:22:25 »
В крайна сметка ще трябва да си наема виртуален сървър, на който да направя нещата.

Лошото в случая е че не знам какъв тип система е необходимо да инсталирам.

Предоставените линкове не са точно това, което търся, иначе ги разгледах и благодаря много за предложенията.

Ако някой е запознат със тези виртуални сървъри и/или има идея какво да инсталирам след това на него ще съм благодарен да сподели :)

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
Re: FTP споделяне на файлове
« Отговор #4 -: 30 Януари, 2018, 16:57:11 »
Цитат
Качват се файлове от определени хора и след това се предоставя линк за тяхното сваляне
Може ли да поясниш какво значи "определени хора" - в качеството им на администратори, потребители.... др...
Предоставя се линк ... кой го предоставя? на кого... само на потребители с ранг...
Електронен магазин за сваляне на файлове няма ли да можеш да стъпиш?!? Идея само...
--------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
« Последна редакция: 30 Януари, 2018, 19:06:27 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: FTP споделяне на файлове
« Отговор #5 -: 31 Януари, 2018, 16:34:06 »
Да, малко не съм обяснил като хората.
Нека да кажем, че ще има 5-10 администратора, които качват файлове.

Отделно тези администратори ще получават директен линк за тези файлове, който линк те самите ще споделят към външни потребители - които ще го достигат без акаунт и ограничения и ще могат да свалят файловете.

Идеята е само да има автоматично изтриване на всеки качен файл примерно след 7 дена за да може да се освобождава място на дадения сървър, хостинг и т.н и отделно тези файлове на по - късен етап да не са достъпни.

Неактивен speedy

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 294
Re: FTP споделяне на файлове
« Отговор #6 -: 01 Февруари, 2018, 09:16:27 »