Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Инсталация на К2  (Прочетена 7274 пъти)

Неактивен Любоми Грозданов

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 3
  • Репутация: 0
Инсталация на К2
« -: 04 Ноември, 2016, 21:30:26 »
0
Здравейте.

Администрираме сайта "История на света" (istorianasveta.eu). Бихме искали да качим К2, но понеже сайтът вече е с изградени категории и искаме да знаем ще се отрази компонентът на структурата на сайта. И ако да, то какъв друг подходящ модул за оразмеряване на статиите.

Благодаря и успешна работа!  jd


Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Инсталация на К2
« Отговор #1 -: 04 Ноември, 2016, 22:48:38 »
0
След като сайта е изграден  за къв чеп ви е CCK и ако има нужда от такъв какви са ви изискванията?
За мен лично К2  е най боза ама вие си знаете ...иначе се интегрира лесно-няма да имате проблеми.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Инсталация на К2
« Отговор #2 -: 04 Ноември, 2016, 23:31:55 »
0
Администрираме сайта "История на света" (istorianasveta.eu). Бихме искали да качим К2, но понеже сайтът вече е с изградени категории и искаме да знаем ще се отрази компонентът на структурата на сайта. И ако да, то какъв друг подходящ модул за оразмеряване на статиите.

К2 може да импортира към него автоматично съдържанието, което създадено в инсталационния компонент на Джумла - Статии //категории и статии.

Замяната на един компонент с друг, макар и аналогичен и много по-добър, задължително ще се наложи промяна в сайта.  Какво ще последва?
1. Автоматичен импорт на съдържанието в К2
2. Ръчно смяна на всяка връзка от меню, която е водила към стандартния компонент към аналогична на К2
3. Ръчна подмяна на модулите отговорни за показване на съдържание, към аналогичните на К2
4. За компонента и модулите К2 ще се наложи адекватен дизайн, ако нямате заложен такъв в вашия шаблон.

//@bongo за мен К2 е с години напред от стандартният в ядрото на Джумла за писане на статии, стига да не се опитваш да го пригодиш за уеб търговия. Тогава става мазало  ;)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Инсталация на К2
« Отговор #3 -: 05 Ноември, 2016, 00:37:51 »
0
стига да не се опитваш да го пригодиш за уеб търговия. Тогава става мазало  ;)

Имам опит с експорт от K2mart ...не е за говорене. :D

По темата, колегата няма да има некакъв проблем с експорт към k2 , единствено е добре да си види url на статиите в момента и да настрой К2 от сео.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Стефан Иливанов

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • (Бай Мангал)
  • Репутация: +27
    • CMS България
Re: Инсталация на К2
« Отговор #4 -: 05 Ноември, 2016, 11:45:41 »
0
Здравейте.

Администрираме сайта "История на света" (istorianasveta.eu). Бихме искали да качим К2, но понеже сайтът вече е с изградени категории и искаме да знаем ще се отрази компонентът на структурата на сайта. И ако да, то какъв друг подходящ модул за оразмеряване на статиите.

Благодаря и успешна работа!  jd

За какво ти трябва CCK, и защо най-отвратителното ? При наличие на Кобалт, Флекси, дори отвратния Себлод е в пъти по добре от К5...

При наличие, че има готов работещ сайт (беше малко прибързано)...

Ама много ми е интересно 4те текстови файла в основната дистрибуция на Джумла (включително и 1.0) за какво са ? Да пълнят архива ли ?
/index.php/извори/ct-menu-item-3/древният-изток/вавилон/187-описание-на-вавилон.html

Като видя такъв адрес и си умирам от смях (и кое точно се администрира на това ?) да включиш суфикс на адресите, а да не погледнеш какво е то това .htaccess и има ли то почва у нас :)

Към всички налични CCK които са допълнителни приложения за Джумла може да се импортира от стандартното съдържание, въпроса е точно какво се опитваш да направиш....
PLG_AUTH_COOKIE_ERROR_LOG_INVALIDATED_COOKIES="Идентификационните токъни бяха инвалидирани за потребител %u, защото не е намерен съответстващ запис "
CMS България - Преводи, разширения и шаблони за Joomla

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Инсталация на К2
« Отговор #5 -: 05 Ноември, 2016, 12:32:49 »
0
Цитат
//@bongo за мен К2 е с години напред от стандартният в ядрото на Джумла за писане на статии
То тва че голата джумла е като кола без седалки и тапицерия е ясно, ама К2  (shut).
за мен себлод и фабрик са най-добрите а за по-непретенциозни сайтове има и други които Стефан посочи.
Много голяма роля играе това какви са изискванията, но с оглед на бъдещи допълнения бих препоръчал Себлод, а вече ако искаме друпалски екстри Фабрик. За Себлод имам и няколко туториала на Български малко стари но ще ви помогнат-https://vimeo.com/user9204323

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
  • Репутация: +10
Re: Инсталация на К2
« Отговор #6 -: 12 Ноември, 2016, 19:35:14 »
+2
Господа,

Преди да започнем да ги мерим (CCK-вете).

Нека всеки от вас сподели с всяко от изброените по-горе колко сайта е направил за да придобием представа до каква степен ви се наложило да го ползвате.

Иначе в момента са малко празни приказки без тежест.
It's all about motivation
locked ideas

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Инсталация на К2
« Отговор #7 -: 12 Ноември, 2016, 22:16:58 »
+1
Съгласен съм с Мишо, за който се радвам, че се появи отново тук. :)
Ще започна първи и ще се радвам и другите да споделят плюсове и минуси на различните ССК.
Аз използвам основно К2.
Не ми се броят с точност, но ще посоча минимума - имам поне 50-60 сайта, за които съм използвал К2.
Предпочитам го, защото съдържа всичко, разделено в табове - статия, основна снимка, фотогалерия, видеогалерия, прикачване на файлове и къстъм полета. С това всичкото с малко PHP познания мога да постигна всичко, което желае клиента. Като основната ми цел, както споделих и с няколко колеги на Joomla!Day 2016 е, клиента по възможно най-лесния начин да може да публикува текст, снимка, галерия, видео, файл и евентуално нещо в къстъм поле и да избегна тъпи въпроси.
От моя гледна точка, лесно се ориентирам в PHP файловете, в повечето има коментари за целта и следователно лесно променям изгледа и пренареждането на DIV-овете. Правя си един custom.css и овъррйад на темплейтите и забравям. :)
За всичко от изброените до момента, единствено добавката за фотогалерията е платена, но пък се купува един път.
Има и недостатъци, не е идеалният, но се питам дали в другите ССК има решение на тях:
1. Използване на различни CSS  за различни темплейти - решението е Css4K2 плъгина, който вече трудно се намира, но все пак го има. Тъпото е, че не е заложено в ядрото на К2.
2. Вграждане на снимки със зуум ефект след клик на произволно място в текста - това се постига, но с код в скоби, което малко трудно се възприема от клиента.
3. К2 модула за статиите е недоработен и малко по-труден за оформление. Има какво да се желае. Ползвам го, но има и по-добро решение - News Show Pro GK5.
4. Прикачването на файлове към статия - това е едно от най-недоразвитите неща в компонента. Има доста какво да се желае.
Това се сещам на първо четене. Ако се получи обсъждане на различните ССК, сигурно и за друго ще се сетя и тогава ще пиша.
Другите ССК не искам да ги обсъждам, защото познавам идеално К2 и за момента ми върши перфектна работа. Дано в тази тема да открия нещо по-добро, което ще ми допадне и ще си заслужава да проуча из основи.
Но колеги, нека да представяме различните ССК от гледна точка на клиента, на който целта му е по най-лесния начин да публикува информация в сайта си, а не да използва къдрави скоби, кавички, запетайки и подобни, които го затрудняват допълнително, а за нас е нещо нормално.
До сега хакнат сайт през К2 нямам. Според мен едно от основните неща един сайт да е защитен, освен основните подходи е да се инсталират възможно най-малко допълнителни приложения, чрез които да се постигне желания резултат.
Ще се радвам да разбера с какво другите ССК са по-добри от К2 и си заслужава тяхното подробно изучаване.
« Последна редакция: 12 Ноември, 2016, 22:26:44 от dtk »
٩(●̮̃•)۶

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Инсталация на К2
« Отговор #8 -: 14 Ноември, 2016, 23:39:38 »
0
явно не си разгледал другите. много е дълга тая тема и според мен всеки да си ползва каквото му харесва-нека да не правим ЦЦК арена у кое е по по най-всичко зависи от изискванията и  възможностите на ч0века.
Спираме дотук и всеки да си избира ЦЦК -никой не може да налага на никой неговите си предпочитания-отделно ще кажа само че според сайта избирам и добавките и нямам любими - ползвам което ми върши работа за да задоволя клиента или мене си .
Спрете с  меренето на ЦЦК и други добавки-всяка една си има мястото под слънцето.
Форума е за взаимопомощ и идеи-не за друго. Нека се придържаме към правилата на форума.
Hameyvin Yavin

Неактивен uaaaaau

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 167
  • О-о-о-о на бати!
  • Репутация: +5
Re: Инсталация на К2
« Отговор #9 -: 15 Ноември, 2016, 15:26:31 »
+1
@dtk  +1 => За споделения опит!

До тук обаче никой не сподели какви са плюсовете на другите ццк в сравнение с К2. Какво повече могат и с какво са по-добри. Ако трябва да се направи една отделна тема, която да е полезна на потребителите на форума. Преди години за К2 имаше и лексия на Джумла ден. Именно това ме накара да разгледам по-обстойно разширението и да го използвам в няколко сайта. За другите ЦЦК ... само се споменават тук таме...
 
@bongo1111, няма значение колко е дълга една тема. Има значение колко е полезна!
Ще се радвам ако не се врътне кранчето на темата и ако има споделен опит.

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Инсталация на К2
« Отговор #10 -: 15 Ноември, 2016, 22:26:37 »
0
@uaaaaau, точно това имах и аз предвид, да се представят положителните и отрицателните страни на различните CCK, за да може всеки предварително да прецени кое най-много би му допаднало и чак тогава да наблегне на по обстойното му изучаване. Нали идеята е да споделяме опита си, за да не си губим времето в тестване на една камара CCK за да установим, че едно приложение ни върши работа, а друго не. Никога не съм си и помислял да налагам собственото си мнение за едно или други приложение. Дори напротив - искам да намеря нещо по-добро, което ще ме улесни и ще ми даде повече възможности.
До сега от темата единствено разбрах, че Стефан харесва едни приложения, а Бонго други. Но защо са се спрели точно на тях по нищо не се разбира.
٩(●̮̃•)۶

Неактивен Стефан Иливанов

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • (Бай Мангал)
  • Репутация: +27
    • CMS България
Re: Инсталация на К2
« Отговор #11 -: 16 Ноември, 2016, 21:14:36 »
+1
Спрете с  меренето на ЦЦК и други добавки-всяка една си има мястото под слънцето.
Форума е за взаимопомощ и идеи-не за друго. Нека се придържаме към правилата на форума.
Hameyvin Yavin

+1 & LOCKED, па се отнесохте... ама стига с това налагане - ВиртуеМарт за търговия, К2 за ЦЦК, нема такова чудо.... за чий кур го има JED ?

Направете си нова тема и си ги мерете, като включите и измерването на юзърите от JED, не е важно кой колко сайта е направил, с K2 Store което преди 5 години налагахте като единствена опция за бест оф да бест е-комерс решение, и сеа да се чудите как да го конвертирате на друго....

Да беше XOOPS,  с липса на избор... ама не е, това е Joomla с над 10,000 приложения... и всеки има достатъчно акъл сам да прочете, пробва и изберете CCK и/или e-commerce.
PLG_AUTH_COOKIE_ERROR_LOG_INVALIDATED_COOKIES="Идентификационните токъни бяха инвалидирани за потребител %u, защото не е намерен съответстващ запис "
CMS България - Преводи, разширения и шаблони за Joomla

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Инсталация на К2
« Отговор #12 -: 18 Ноември, 2016, 02:18:39 »
0
Значи Стефан иска да каже че вместо да хайджаквате теми да се направят подтеми за всеки ЦЦК и там да се дискутира и помага съответно. За времето което аз прекарах тука не знам колко години не се направи това. Даже искаха от мен да покажа нам колко си сайта направени с ЦЦКато за да направят подтема което ме изнерви все едно ме изнасилват мен да правя кънтент за форума без пари.Съответно не направих нищо освен няколко туториала за себлод ама бях се засилил да правя и за още 2 . Ама не направих.

Значи Модераторите не смятат за необходимо да направят подтеми за най-хубавите добавки  (Костас може да е спонсорирал, не се знае, за К2) а ние да се джавкаме - сори майна ама нема да стане. Аз имам писано за ЦЦК много и съм тествал всеки магазин за джумла. и кво-нищо-за това всеки да си мине по трудния път.
Ако искате ЦЦК арена нека модераторите да направят съответните подфоруми и тогава ще видим-а не да съсипваме на колегите темите, което впрочем и тука в тая се случи, за което сори ама свиквай ;)

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Инсталация на К2
« Отговор #13 -: 18 Ноември, 2016, 02:37:29 »
0
и ето ви малко четиво с какво се занимавах навремето за да можете вие да ползвате Фабрик на български, ама пак не го правите-не мерси една ракия не видях ама нейсе:
http://fabrikar.com/forums/index.php?threads/falang-and-fabrik-for-j3-multi-language.35131/
ника ми е същия

Неактивен Стефан Иливанов

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • (Бай Мангал)
  • Репутация: +27
    • CMS България
Re: Инсталация на К2
« Отговор #14 -: 21 Ноември, 2016, 23:42:22 »
0
К2 RIP
незнам коя година е съдзден, но дата на смърта е ясна - 25 Март 2017 плюс-минус един месец с Джумла 3.7.0

Разбирам да бехме с нещото WordPress да имаш 20,000 добавки в една обща категория, и да не можеш да намериш нищо .... да, спор нема, тогава К2 щеше да е номер 1.

Но тук в пишман системата ВсичкиЗаедно.org - имате 30+ CCK, кво е К2, с кое повече е над Cobalt, Seblod и FlexiContent....

Намерил едно приложение, преведено.... ако не бех се хванал с К2 при 2.2/2.3.... кво щехте да ползвате, пак ли щеха да са по 300 сайта ? А ако вместо К2 2.2, бях пуснал превод от Финиш-Инглиш за Себлод - немаше ли той да е номер 1 ? (И не ми изтъквайте кви големи преводачи сте, и двата форума, кандидат архива - текущия, и стария - кой попълва секцията преводи ? ) Превел си К2то, напраил си 300 сайта, и не само че е сам се е ограничил до ползването на едно смотано приложение, ами има и наглостта да ограничава избора на настоящите и бъдещи потребители на системата до същото ?!?

Все едно некой да ми обяснява, че с къстъм полетата на WP, ще има функционалността на Drupal (Английския на друпал не го коментирам изобщо), къде К2 бие Друпал, и кое от CCK-тата за Джумла се доближава до Друпал......

Във ВП, ХООПС, и другите пишман модулирани системи - няма избор, какъвто го има в Джумла, вие вместо да "изпъквате" с тоя избор, ги нахаквате на най големите мизерии.

Година ХХХХ - К2Сторе/K2Mart - ма това е най убавия магазин, сега мое бълваме змии и гущери, ама преди 10 години беше номер 1
Година ХХХ1 - ВиртуеМарт е вся и всйо, ама мола ви се сега, и по времето на мамбо, пак имаше повече от един магазин, това че вий решихте че ВМ е номер 1, е ваша грижа
Година ХХХ2 - Бай Мангал - дайте да сменим шибаното ВМ с Хика, Джумла БГ : Абе мани я тая хика, колко таблици праи, колко е смотана...
Година ХХХ3 - Бай Мангал - понеже никога не се спира с едно ядро и едно приложение, намира 20 алтернативи с по-читави автори, зарязва хиката...
Година ХХХ4 - Джумла БГ: Абе що па да не сменим чакия 1 (ВМ) с чакия 2 (Хика)

при наличие че има над 30 решения за електрона търговия с Джумла, вие ко праите ?
при наличие че има над 30-40 CCK, тук има само К2.....

Аз не разбирам как всичкизаедно.org могат да ми предлагат избор от 10,000 и повече разширения, а всичкизаедно.бг да ми налагат 2 приложения като вся и всйо.... ?

Не съм работил толкова дълго сигурно, колкото бонго с Фабрика, но това което може да стане с Фабрик и Кобалт (по отделно), нема как да стане с К2 also known as Joomla 3.7....

Вие сте:
а) акредитиран сайт за превод на ядрото, и съпорт на Джумла както требе да е по правилата (никъде в джумла.орг не опираме до 2 приложения в 2 категории)
б) акредитиран сайт за превод на ядрото и от там нататък си мажем квото ни кефне
в) акредитиран сайт за превод, права за ползване на логото, но с незачитане на чуждото мнение, и налагане на 2 приложения защото така искаме.

Ключовите думи (още нещо което липсва в СМФ, поредното решение за перфектен форум) са:
Предлагат, Налагат, Джумла, CCK, e-Commerce, Приложения, Избор
« Последна редакция: 21 Ноември, 2016, 23:54:55 от Стефан Иливанов »
PLG_AUTH_COOKIE_ERROR_LOG_INVALIDATED_COOKIES="Идентификационните токъни бяха инвалидирани за потребител %u, защото не е намерен съответстващ запис "
CMS България - Преводи, разширения и шаблони за Joomla