Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Плъгин за SEO оптимизация на Джумла!  (Прочетена 7188 пъти)

Неактивен Nelce

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 114
  • Репутация: +3
Плъгин за SEO оптимизация на Джумла!
« -: 22 Януари, 2016, 15:56:37 »
0
Колеги, бихте ли ми казали някой изпитан плъгин за SEO оптимизация на Joomla!
Благодаря на всички, които ще се отзоват! :)

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Плъгин за SEO оптимизация на Джумла!
« Отговор #1 -: 24 Януари, 2016, 11:16:33 »
0
Здравей!
Добре би било да конкретизираш какво искаш да постигнеш и какво не ти допада сега?
Защо точно плъгин? Защо не компонент? Какви компоненти се използват в сайта?...
Така зададен въпроса е все едно да питаш лекаря какво хапче да пиеш без да си му казала каква ти е болежката.
SEO е много широко понятие.
Смея да твърдя, че ядрото на Джумла си има всичко най-необходимо за добро позициониране на сайта  в резултатите от търсене.
---------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Плъгин за SEO оптимизация на Джумла!
« Отговор #2 -: 24 Януари, 2016, 16:32:19 »
0
Ядрото на джумла не само има всичко най - необходимо ами всичко свързано с SEO. Когато става дума за сео и гугъл, защото в момента единственото смислено сео се прави за всичко останало, но не и за гугъл. Та когато става дума за SEO и гугъл имай предвид че гугъл е по - умен от колкото можеш да си представиш, до толкова е умен че може много лесно да разбере дали сайта е джумлянски или не е, а след като знае концепцията на сайта самата търсачка разбира всяко едно нещо от сайта много точно и ясно, защото все пак става дума за джумля, оптимизирайки търсачката си за нея оптимизират търсачката си за милиони качествени сайтове.

Обаче!
Това което написах звучи много добре и е на 100% вярно, ако са спачени всички условия да се запази идентичността на джумла. Едно неправилно структуриране на html таговете и при грешна семантика нещата отиват по дяволите. Това не може да бъде поправено от плъгини или квото и да било защото в 99% от сличайта това е хардкоднато в самата джумла от разработчика.

Какво да направя?
Има ужасно много плъгини и добавки дето уж правят джумла бърза или я оптимизират, но всичките до една са пълен боклук. Ама на 100% пълен боклук! Ако ще правиш SEO и не използваш вграденото в джумла което е на 100% оптимизирано за гугъл ами си правиш свое SEO или трябва да познаваш търсачката до степен до която никои не я познава или просто не знаеш каква вреда правиш върху сайта си. Ползвайки джумла в получаваш на 100% всичко свързано със SEO-то което може да ти даде един код разбира се.  Това което можеш да направиш е да почетеш за сео-то и да разбереш колко точно вреди на сайта и колко точно помага. Най - важно е да разбереш колко точно вреди, защото организираното сео в над 95% от случайте вреди на сайта повече от колкото му помага.

Какви са типовете на работа при организирано SEO:
Лежерно SEO: Единия вариант е постепенно да се правят колкото се може повече благинки за сайта. Линкчета от други сайтове, доста съдържание в твоя сайт, следне на авторитета, репортване на линкове и общо взето да се използват правилно и по предназначение инструментите за SEO. Това има резулат, но мнооооооооого малък. Обикновенно за такова нещо ще дадете повече пари от колкото ще спечелите или печалбата ви ще бъде едва 1% до 5% от вложената съма или с други думи влагаш 1000 лева за сео и след 2 години си спечелил 1050 лева. Ако все пак има интусиаст които да успори думите ми мога да му предложа поле за изява при което ако докаже твърдението си ще прибере всички пари изкарани от експеримента.

Екстремно SEO: Това е другия вариант. Тук целта е да спамиш на всякъде и да събереш колкото се може повече суперлативи за кратко време. Печели се по този начин и то доста. Ама доооооооста, но не може да бъде основа или предпоставка за сериозен бизнес защото можеж след година може след по малко но макс 2 години ще получиш наказание и трябва да почваш отначало. Ако ще брандираш по този начин или си луд човек или сменяш бранда при всяко наказание и след това продаваш стария домейн с уж много добри характреристики. Така се печели както казах, но тук няма връзка с оптимизацията на сайта а нещата опират до супер спамене и пренасочване на трафик по всякакъв начин.

Златната среда: Такова нещо няма в SEO-то. Мнозина месии и вярващи обясняват че знаят улавят златната среда, но това за хората с дори минимални познания е смешно. Златна среда не може да има поради факта че нещо което сега не е забранено утре бива забранено и ти биваш наказан за нещо което си направил в периода когато е било позволено. По начина по който го казвам няма как да се случи. Обикновенно това се случва с неща които са на ръба на позволеното и приемливото, но ако ти не си на ръба приспадаш към лежерното SEO. На кратко казано, всичко е супер докато не ти накажат сайта и оптимизатора не почне да ти се оправдава че не е в него вината!

Как да съм сигурен, че сайта ми отговаря на изискванията?
Правилата при конструктиране на сайт са много точни и ясни. Много точно и ясно е обявено от гугъл какво как трябва да се направи всичко останало е манипулацията която на база проба грашка придобиваш опит хубаво ли е или не. Всъщност точно този опит те прави добър в SEO-то. Аз лично въпреки че съм окипазил вече над 30 домейна и знам точно какво да направя за да си продавам стоката докато не ме накажат смея да твърдя че нито знам златната среда нито съм добър в SEO-то. Добри "Късметлий" a.k.a "Калитковци" има доста на които сайтовете им оцеляват с години въпреки че са на ръба, това което трябва да направиш е да се свържеш с някои от тях и те да прегледат кода на шаблона ти, както и кода на компонентите ти. След като направят ревизия на компонентите и шаблона ти могат да ти кажат кое куца и как е правилното по стандарт. Няма проблем да ползваш услугите им да го напрвят вместо теб, но в никои случай не позволявай да спамят по десетки дори и повече стати към с теб с линкове или други глупости.

ВАЖНО: Спазени ли са стандартите? Ядрото на джумла непокътнато ли е? Ако отговорите са ДА на тези въпроси значи имаш най - доброто SEO за което можеш да мечтаеш. Ако има някакви новости то при ъпдейт на джумла ще получиш и новостите.

ПП -> Дано сео гурутата не ме наплюят заради изказването ми.


Неактивен Nelce

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 114
  • Репутация: +3
Re: Плъгин за SEO оптимизация на Джумла!
« Отговор #3 -: 24 Януари, 2016, 18:54:57 »
0
Колеги, златни сте!:))) Получих от вас много ценна информация. Защо попитах за СЕО-то на Джумла?
Видях в друг форум, че се дискутират подобни плъгини за WP, които правели чудеса и изкарвали сайтовете на челни позиции, едва ли не, без много труд. Та реших да попитам, няма ли такива "вълшебства" за Джумла!. Но вие ме ориентирахте, за което ви благодаря (up) :)
« Последна редакция: 24 Януари, 2016, 19:03:33 от Nelce »

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Плъгин за SEO оптимизация на Джумла!
« Отговор #4 -: 24 Януари, 2016, 20:59:19 »
0
Видях в друг форум, че се дискутират подобни плъгини за WP, които правели чудеса и изкарвали сайтовете на челни позиции, едва ли не, без много труд.

Я да линкове да видя, че ми стана интересно...
//първата ми специалност е WP :)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Плъгин за SEO оптимизация на Джумла!
« Отговор #5 -: 25 Януари, 2016, 09:42:59 »
0
Видях в друг форум, че се дискутират подобни плъгини за WP, които правели чудеса и изкарвали сайтовете на челни позиции, едва ли не, без много труд....
WP по подразбиране не е добре оптимизиран, трябват му допълнителни плъгини като Йоаст или Платинум. Джумла си има всичко необходимо и подобни плъгини за нея НЕ трябват. Е, все пак има си неща и в нея които са за изпипване. Като например различни заглавия на страниците със страниране или автоматизиране на вътрешните и външните линкове или автоматизиране и оптимизиране на разполагането на рекламите вътре в съдържанието.

И тъй като аз обичам да изпипвам нещата и мен лично ме дразнят проблеми при вътрешната оптимизация които не могат да станат по правилния начин, такива неща за сео на Джумла, за които никога никъде не съм намерил решение, сме ги направили на добавки за Джумла. Като съответно имаме един плъгин за странирането и един компонент за линковете и рекламите.
« Последна редакция: 25 Януари, 2016, 09:48:43 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Nelce

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 114
  • Репутация: +3
Re: Плъгин за SEO оптимизация на Джумла!
« Отговор #6 -: 25 Януари, 2016, 11:25:59 »
0
Я да линкове да видя, че ми стана интересно...
//първата ми специалност е WP :)

За Yosat и Platinum-seo-pack става дума, Еди правилно каза. Аз не познавам добре WP и не мога да ги коментирам, но ми стана любопитно за Joomla! как стоят нещата, сега вече имам известна представа :)