Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Как да направим HTML5 отваряне на страниците в Joomla 2.5?  (Прочетена 5566 пъти)

guest740

  • Гост
Колеги, имам следното питане - искам да направя отваряне на страниците в Joomla по този начин, някой има ли идея дали съществува подобен extension или някакъв plugin?

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
  • Репутация: +10
Това си е до шаблона. Ти трябва да го коднеш така. Просто е по джиджано :)

Няма нужда от плъгини.
It's all about motivation
locked ideas

Неактивен speedy

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 294
  • Репутация: 0
Закачен е един прелоудър с JS, който казва като се заредят снимките да покаже страницата, нищо сложно


guest740

  • Гост
Аз го виждам така:

1. На линка от менюта е закачен #div клас вместо линк
2. Съдържанието е плеснато цялото на индекса и е обрагедно с този #div
3. Когато натиснеш бутона, той показва чрез този Loader съдържанието

Интересното е как ще се импортира това в Joomla. Защото нали бутоните са ни линкнати към вътрешна статия, съответно не можем да заредим цялото съдържание както при тях на първа страница и да ги извикваме по този начин?

Неактивен speedy

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 294
  • Репутация: 0
Аз съм в грешка, помислих, че питаш за прелоудъра как се прави.

За да се слайдват по този начин статиите, те трябва да бъдат викани с AJAX и за да няма постбек. Викаш статията, след като се върне AJAXа слайдваш контейнера.

guest740

  • Гост
Някой навит ли е да го направи, ще се заплати за това чудо. Имам и готов демо пример от URL-то по-горе, който работи - но трябва да се интегрира в Joomla и да се настрои как ще става.

Mail: kostianev (at) gmail.com

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
  • Репутация: +10
Интересно ми е да го направя, защото е различно и не съм го правил, но нямам никакво време :(

Според мен, можеш и сам ако се помъчиш.
It's all about motivation
locked ideas

guest740

  • Гост
То и аз нямам много време, че имам доста работа нещо напоследък, но в крайна сметка, ако не намеря човек, който да го направи ще се опитам аз през уикенда да го интегрирам.

Ако решиш, пиши ми на емайла, ще ти изпратя това което имам да видим дали ще можеш да го интегрираш в Joomla, ще се разберем за плащането веднага.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
ако не намеря човек, който да го направи ще се опитам аз през уикенда да го интегрирам.

До къде го докара?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

guest740

  • Гост
Направих сайт, модифицирах малко единият плъгин, който използвам за Ajax зареждането, защото имам различни стойности ако е Home page или не. Резултата е това, но искам да се слайдва съдържанието като в демото от първия пост, а не с Fade in, Fade Out ефекта.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Така като гледам какво е станало, май не е много HTML 5
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

guest740

  • Гост
Това е версията с Ajax, аз точно това искам ефекта да идва като на демото и да бъде HTML5 :)
Това успях да постигна, което се доближава, но не е максимума.. дайте заедно да го измъдрим?!!

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Аз на твое място просто щях да се опитам да направя елементарен шаблон и да асоциирам менютата към цсс-а, вместо да се занимавам да преработвам добавки или нещо друго.

Това е просто един сайт за портфолио .
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

guest740

  • Гост
Клиента го иска така, както е демото, но да си бъде Joomla.
Аз съм постигнал максимално до момента, което влиза влиза във възможностите ми, вече дали ще успея да го нагодя напълно така ще видим.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Аз на твое място просто щях да се опитам да направя елементарен шаблон
На Joomla имах предвид
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop