Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Проблем със сайта и админ панела  (Прочетена 6970 пъти)

Неактивен zaksitata

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 49
  • Репутация: 0
Проблем със сайта и админ панела
« -: 27 Април, 2015, 20:32:19 »
0
Здравейте на всички!
След дълго обмисляне реших да премина от Joomla 1.5 към Joomla 3.x. Всичко си беше ОК. В главната директория си създадох нова папка new с цел да си работи стария сайт и същевременно на сървъра да си изграждам новия. Инсталирах си Joomla 3.x качих си шаблона и започнах да си работя. Дотук всичко нормално и двата сайта си работеха на един и същ домейн. Реших обаче да си изтрия ненужните папки от стария сайт през FTP-то в случая папката installation (която вече бях преименувал на nstallation). Отново всичко нормално. Реших да премахна и ненужните Компоненти, Модули и Плъгини и разкарах само неща, които не ги ползвах (JoomSocial със всичките му притурки). След като ги махнах и презаредих сайта и започна да ми зарежда само бяла страница. Най-лошото е че когато се опитам да влезна в админ панела отново ми зарежда само бяла страница. Става въпрос за стария сайт, като същевременно новия (който е в папка new) си работи нормално. Има ли някакъв начин да се съзстановят нещата, че доста инфо има което трябва да прехвърля от стария в новия сайт?
Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: 27 Април, 2015, 20:34:35 от zaksitata »

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Проблем със сайта и админ панела
« Отговор #1 -: 27 Април, 2015, 21:18:09 »
0
Здравей колега,

винаги има начин! Да станат по-лесно нещата при теб, питай хоста откога е последния архив и ако съответно е от такава дата, която те устройва съответно да го върнат.

И един съвет, винаги си прави архив на файловете и базата, когато не знаеш какво правиш.

Поздрави и успех! :)
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Проблем със сайта и админ панела
« Отговор #2 -: 27 Април, 2015, 22:27:10 »
0
Не се налага чак хоста да връща архива.
Най вероятно се касае за работещ плъгин /* добавка*/ или модул, който не е бил спрян пререди обновяването.

Явно сървъра ти е настроен да не показва грешки и за това е бял екрана
Може да се изключи всичко през базата данни и на чисто.

// надявам се базите данни на стария и новия сайт са различни и си ги отделил.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Проблем със сайта и админ панела
« Отговор #3 -: 27 Април, 2015, 22:29:43 »
0
Мишо, то е ясно, че е спрял системна добавка, но...аз не мисля, че колегата ще се справи и затова го посъветвах да се свържи с хоста.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Пламен

  • Преводач
  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 276
  • (plp)
  • Репутация: +12
Re: Проблем със сайта и админ панела
« Отговор #4 -: 27 Април, 2015, 22:32:05 »
0
Изтрил си компонент, който не е трябвало. Прегледай липсващите папки. При мен се получи точно същото, необяснимо изчезна цяла папка, за съжаление не помня вече коя беше. Но имах бекъп и я върнах обратно.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Проблем със сайта и админ панела
« Отговор #5 -: 27 Април, 2015, 22:43:32 »
0
Изтрил си компонент, който не е трябвало. Прегледай липсващите папки. При мен се получи точно същото, необяснимо изчезна цяла папка, за съжаление не помня вече коя беше. Но имах бекъп и я върнах обратно.

Тези, които не се трият, не могат да се трият // говоря за администрацията на сайта, а иначе през фтп и ли файловия на цпанел или дуг директен начин може да си триеш на воля всички файлове на сървъра :)
//////

Тук е времето да каже zaksitata е изтрил ненужното?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Пламен

  • Преводач
  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 276
  • (plp)
  • Репутация: +12
Re: Проблем със сайта и админ панела
« Отговор #6 -: 27 Април, 2015, 22:51:58 »
0
Да, понеже беше споменал триене през FTP, затова предположих, че и някои от следващите действия
Цитат
...премахна и ненужните Компоненти, Модули и Плъгини
са били пак през FTP.

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Проблем със сайта и админ панела
« Отговор #7 -: 27 Април, 2015, 23:02:54 »
0
Като цяло това е безсмислена тема на колегата, да ме извинява. ;) Няма как да знаем какво е "хакнал"... дава достъп на колега, който има желание и време да види какво е сътворил, иначе това си е чиста лотария като цяло да му дадем решение на проблема му. :D :D :D
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен zaksitata

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 49
  • Репутация: 0
Re: Проблем със сайта и админ панела
« Отговор #8 -: 27 Април, 2015, 23:49:11 »
0
Благодаря на всички за отделеното внимание!
Да наистина съм изтрил някой плъгин, който не е трябвало, но незнам кой, а и няма как да вляза в админ панела  :( Как се изключва всичко от базата данни и след това какво се прави?

Неактивен ItsoWD1

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 252
  • Репутация: +3
Re: Проблем със сайта и админ панела
« Отговор #9 -: 11 Май, 2015, 17:44:39 »
0
Не знам дали е актуално още, но до колкото виждам не е имало бекъп.

Действаш с базата данни както Михаил ти каза. В случая можеш да свериш в базата и папките кой е този липсващ плъгин/компонент.

И то в гугъл си пише как се спира в базата, но май те е домързяло. Ето и начина копи/пейст(мързеливата)

Disable the extension in your Joomla database.

Login to your Control Panel.
Click on Websites & Domains.
Select Databases.
Click on the name of your database.
Under the Tools menu choose Webadmin to open phpMyAdmin.
Locate the *_extensions table. The full name will be something like ufhi_extensions depending on your database prefix.
Locate the row for the extension you attempted to install and click on Edit.
Change the enabled field from 1 to 0 and click Go at the bottom.