Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг  (Прочетена 10095 пъти)

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Здравейте,
От няколко дни смених хостинга на сайта ми и естествено имаше доста проблеми за изчистване. Повечето ги оправих, аз или от поддръжката на хостинга, но останаха няколко неща, които не мога да разбера откъде идват. Ще се радвам на малко помощ.

Едното е, че не могат да се публикуват коментари към статиите в блога. Използвам JComments. Като попълниш полетата и натиснеш "Изпрати" нещо примигва над формата, но коментара не се записва.

Другото е, че в error_log файла се трупат грешки от този вид:

Код: newbielink:javascript:void(0); [nonactive]
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP Notice:  Undefined property: JSite::$registeredurlparams in /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/cache/cache.php on line 639
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP Stack trace:
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP   1. {main}() /home/exmbg/public_html/index.php:0
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP   2. JSite->initialise() /home/exmbg/public_html/index.php:30
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP   3. JApplication->initialise() /home/exmbg/public_html/includes/application.php:116
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP   4. JApplication->triggerEvent() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/application/application.php:230
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP   5. JDispatcher->trigger() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/application/application.php:642
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP   6. JEvent->update() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/event/dispatcher.php:161
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP   7. call_user_func_array:{/home/exmbg/public_html/libraries/joomla/event/event.php:71}() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/event/event.php:71
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP   8. plgSystemCache->onAfterInitialise() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/event/event.php:71
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP   9. JCacheControllerPage->get() /home/exmbg/public_html/plugins/system/cache/cache.php:66
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP  10. JCacheControllerPage->_makeId() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/cache/controller/page.php:58
[13-Apr-2015 15:55:39 Europe/Sofia] PHP  11. JCache::makeId() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/cache/controller/page.php:166

[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP Notice:  Undefined property: JSite::$registeredurlparams in /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/cache/cache.php on line 639
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP Stack trace:
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP   1. {main}() /home/exmbg/public_html/index.php:0
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP   2. JSite->initialise() /home/exmbg/public_html/index.php:30
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP   3. JApplication->initialise() /home/exmbg/public_html/includes/application.php:116
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP   4. JApplication->triggerEvent() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/application/application.php:230
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP   5. JDispatcher->trigger() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/application/application.php:642
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP   6. JEvent->update() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/event/dispatcher.php:161
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP   7. call_user_func_array:{/home/exmbg/public_html/libraries/joomla/event/event.php:71}() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/event/event.php:71
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP   8. plgSystemCache->onAfterInitialise() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/event/event.php:71
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP   9. JCacheControllerPage->get() /home/exmbg/public_html/plugins/system/cache/cache.php:66
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP  10. JCacheControllerPage->_makeId() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/cache/controller/page.php:58
[13-Apr-2015 15:55:48 Europe/Sofia] PHP  11. JCache::makeId() /home/exmbg/public_html/libraries/joomla/cache/controller/page.php:166

А в Error Log-а в контролния панел показва:

Код: newbielink:javascript:void(0); [nonactive]
[Mon Apr 13 15:58:44 2015] [error] [client 79.100.93.3] File does not exist: /home/exmbg/public_html/403.shtml, referer: http://www.ex3m.bg/..
[Mon Apr 13 15:58:43 2015] [error] [client 79.100.93.3] File does not exist: /home/exmbg/public_html/403.shtml, referer: http://www.ex3m.bg/...
[Mon Apr 13 15:58:41 2015] [error] [client 79.100.93.3] File does not exist: /home/exmbg/public_html/403.shtml, referer: http://www.ex3m.bg/...

(Съкратих малко адресите, че са дългички.)

Не знам какво означават, не намирам подходящо обяснение и в нета. Можеби двете са свързани. Това, което направих е, че имаше липсващи файлове от генерирането на бекъпа и трансфера на новия сървър. Всички основни директории ги презаписах с цялото им съдържание, като ги взех от стария сървър и ги качих през ФТП на новия. Така голяма част от проблемите се оправиха. За това обаче не знам какво да направя или проверя.

Надявам се някой да даде идея...
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #1 -: 18 Април, 2015, 16:15:50 »
0
Въпросът все още стои отворен, някой да помогне...?
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #2 -: 18 Април, 2015, 19:08:56 »
0
Въпросът все още стои отворен, някой да помогне...?
Имаш ли още достъп до стария план?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #3 -: 18 Април, 2015, 19:59:00 »
0
Ако имаш предвид контрол панела, да, имам.
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #4 -: 18 Април, 2015, 23:06:14 »
0
Ако имаш предвид контрол панела, да, имам.

Имам предвид нов архив на сайта и базата
// евентуално през администрацията с акеба или по 'ръчния'метод
Явно при тези грешки има провалено качване на файловете и , или възстановяването на базата.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #5 -: 19 Април, 2015, 09:12:53 »
0
Здравей,
Имаше наистина липсващи файлове и директории от бекъпа, който бях направил, за да прехвърлим всичко на новия сървър. Казаха ми, че така ставало при генериране на бекъп от cPanel-а. А и от хоста ми бяха писали, че
Цитат
заради голямата бройка файлове в бекъпа ви, не искаше да се възстанови нормално /home директорията ви която изискваше ръчни действия
. Не знам какво са направили с тези "ръчни действия"...

За да съм сигурен, че няма да липсва нещо, а и няма как да проверявам папка по папка, файл по файл, експортирах отново цялата директория от стария сървър и замених основните папки на новия с тези, които експортирах. Казвам "основните", защото например сметнах, че няма да е фатално ако пропусна images, тъй като дори и да липсва някъде някоя снимка, няма да е проблем. Пропуснах и една папка на отделен сайт, който е на поддомейн, защото там отделно мога да гледам дали има грешки или не и ако трябва да оправям нещо. Другите файлове в home директорията не съм ги презаписвал.

С това голяма част от първоначалните грешки, които се появяваха спряха. Но пак останаха тези, за които пиша. Понеже не разбирам и нищо не ми говорят, въпросът ми е може ли по тях да се разбере къде и какво липсва? Изобщо къде да търся проблема?
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #6 -: 19 Април, 2015, 09:25:23 »
0
Направи си архив с акеба, пропускаш нещо със сигурност.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #7 -: 19 Април, 2015, 10:15:40 »
0
Имам и такъв бекъп, пропуснах да кажа. Направил съм преди да започне прехвърлянето. С него да заменя сегашното съдържание на директорията ли? Може да е малко тъп въпроса ама не съм го правил до сега... И от прехвърлянето на новия сървър насам има промени по продукти и т.н., това няма ли да върне съдържанието на сайта в предишното положение?
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #8 -: 19 Април, 2015, 16:32:55 »
0
Имам и такъв бекъп, пропуснах да кажа. Направил съм преди да започне прехвърлянето. С него да заменя сегашното съдържание на директорията ли? Може да е малко тъп въпроса ама не съм го правил до сега... И от прехвърлянето на новия сървър насам има промени по продукти и т.н., това няма ли да върне съдържанието на сайта в предишното положение?

Здравей,

най-вероятно не си работил с акеба. Този сайт не го пипаш /сегашния/, създаваш си празна база с права,  една папка правиш и инсталираш архива в нея.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #9 -: 19 Април, 2015, 17:33:10 »
0
Слагай архива жпа-то в една нова папка //да не бараме за сега кофтито разархивиране  ;)
И ми дай пак права до ц-панела, да видим как ще е

//покрай тоя твой сайт навремето се рарибих по редшопа  :D
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #10 -: 19 Април, 2015, 17:38:12 »
0
И ми дай пак права до ц-панела, да видим как ще е

Сега вече ще финализираме темата със сигурност.  :D :D
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #11 -: 19 Април, 2015, 17:42:40 »
0
Сега вече ще финализираме темата със сигурност.  :D :D

Познавам добре магазина, още от 1.5 към 2.5 ;)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #12 -: 20 Април, 2015, 09:17:16 »
0
Извинявам се, че нямах възможност да отговоря по-рано. Сега ще направя това и ще пиша на лично. Мерси!
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Re: Грешки в Error Log-а след смяна на хостинг
« Отговор #13 -: 30 Април, 2015, 12:24:28 »
0
Повдигам пак темата, защото открих нещо странно и се чудя как е възможно.

Правих пак някои опити да видя кога се получават грешките, защото много често освен трупането им в error log-а, сайтът показваше бял екран във фронтенда.

Презаписвах пак някои директории, опитвах да пускам и спирам кеширането и ми направи впечатление, че като го спра от Global Configuration настройките, грешки пак се трупат, но няма бял екран. Очевидно има нещо общо с кеширането цялата работа.

Имам активирана и услуга за подобряване на скоростта към CloudFlare. Преди беше кеширането + CloudFlare, а сега само CloudFlare и няма бял екран. Дори правя тестове за скоростта с Google PageSpeed Insights и сега зарежда много по-бързо. Преди като основен фактор за забавянето ми даваше времето за реакция на сървъра, сега този фактор е към спазените условия. Което проверих в документацията на Гугъл означава, че това време е под 200 ms! Когато е над това, тогава Гугъл дава препоръки за подобряването му.

Как е възможно всичко това, не мога да си обясня. Описвам ги тези неща просто защото могат да дадат някаква идея на някой...
ex3m.bg
allurebg.com