Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Какво ви харесва и какво не в HikaShop? Как се прави...  (Прочетена 5070 пъти)

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Все повече колеги използват заменят VM с Hikashop и се чудя защо все още във форума няма категория към компоненти.

Пускам тази тема с надеждата, много от вас да споделят опита си при изграждане на електронни магазини с HikaShop.
-------------
+ Както споделиха вече Еди (@Уеб дизайн Seo) и @Donbaron.bg, голямо предимство е че при преместване на продукт от една категория в друга, то адреса му се запазва и няма загубени линкове.
+ Наличието на канонични адреси
+ Мултиезичност като опция
+ Опция за финализиране на поръчката в една страница (за марта това се прави с платено разширение)
+ Сравнение на продукти
+ Вградени филтри (за марта става с платено разширение, които принципно би трябвало да работят и с хиката. Не съм ги тествал.)
+ Експорт от HikaShop
-  Import  - Макар, че има импорт на продукти не видях никъде как се прави импорт на категории от файл.  Някой пробвал ли го е вече? Аз си експортирах наличните категории, направих си .csv  за да създам нови стотина категории с попълнено описание, мета данни, структура, адрес... и след това не  намерих начин за импорт. Това, че категориите се създават автоматично ако липсват когато се наливат продукти, не върши работа! Четох малко във форума, но е една тема препоръчаха да се направи ръчно   :-\ Дали има друг начин?
- Липса на drag & drop при категории и продукти?!? Как го правите? Ако имате стотина категории и искате те да са подредени по някакъв ваш критерий само със стрелкичките нагоре и надолу ще е лудница  :-[  Да мога да си напиша числото (числата) в квадратчето но после... Преди имаше Запиши/Save (една дискета) над колоната за подреждане. А сега как се прави?!?
- Паразити като "product" и "category" в SEF адресите... пусках отделна тема за това
................
Със сигурност ще има допълване от моя страна. Надявам се да споделите какво ви радва, с какво сте се преборили и с какво не успявате.
----------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)



« Последна редакция: 31 Март, 2015, 23:33:18 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
- Сега се огледах, че ми липсва функцията за настройка на изгледа на категорията.
Например във VM след като се създаде нова категория за всяка категория може да си създадете отделен изглед  (2, 3... 4 колони) в зависимост от нуждите ни. Как го правите това в Хиката?
В Hikasop това може да се направи когато се настройва връзка в меню --> Опции за Hikashop и там има настройка за изгледа (Div/ List, брой колони, брой записи на страница....). За малки сайтове не е болка за умиране. Дори и 100-200 категории и под категории да са...тегава работа, но пак ще стане, но при 1000+ категории става б@хти мисията.
- Колеги при вас усеща ли се едно замисляне (забавяне) при опит да заредите Компоненти --> Хикашоп --> Категории или Компоненти --> Хикашоп --> Продукти ? До тук съм направил 1700+ категории и това е само началото.  Предполагам причината е, че в Експлорър се извикват от базата данни имената на всички категории и под категории. Интересно ми е се какво ли ще се случи когато категориите станат 40-50 000?!? :-[    Не знам дали няма да ми се наложи да започвам наново всичко с VM...
---------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
« Последна редакция: 10 Април, 2015, 11:29:05 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Е пак какъв е този сайт с 50k категории  :o :o Иначе проблема идва от дървовидното меню отстрани, понеже то визуализира всяка категория и под категория и от там идва забавянето. Това меню го има и при продукти и при категории и мисля, че навсякъде където се показва ще бави. При мен са около 1000 категориите и не виждам забавяне за момента, надявам се и така да си остане.

Относно чекирането на една страница при платените приложения на VM е 10 пъти по - добре, от колкото при hikahop-a, защото минималната стъпка са две страница, на първата въвеждаш данните на втората потвърждаваш. Има доста запитвания по този въпрос към съпорта и отговора е к'вото е това е. Като цяло не е някаква сложнотия да се хакне и да го прави в една страница, но тогава при всеки ъпдейт ще трябва да се преправя и не е приятно, а и повечето големи магазини използват регистрация и тогава се обезмисля чекаута на една страница.

За съжаление и хиката си има някои бъгове, който са доста неприятни, ако нямаш познания по php и css


Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Сайт за авточасти.
От 200 марки автомобили моделите са над 3000 а колко ли ще са модификациите?!?
Само на Ауди модификациите са над 1200. Дори и да вземем само най-масовите 50-60 марки пак ще дойдат в диапазона около 50 000 категории (модификации) + категориите за авточасти.

За това имам нужда от 2 изгледа на категориите. До ниво модел автомобил искам изгледа на категорията да е Div 4 колони със снимка на автомобила, а самите модификации List  1 колона. На този етап нещо ми убягва как да направя тези 2 различни изгледа без да използвам връзка в меню.

Склонен съм да вярвам, че няма да е проблем 100 000 + продукта при малко категории защото продуктите се зареждат на страници по 20, 50... 100.... , но вече не съм сигурен дали ще се справи Хиката с толкова категории. :-\
-------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Ще следя темата и ще се радвам да споделиш дали хиката се е справила. Аз лично вярвам и мисля, че ще успее да се справи.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
@Nikitov
Е нали има в настройките - по дефолт как да се създават модулите да продуктите в категориите.
Не вярвам да правиш за всяка категория различена визия.

Защо не по намалиш категориите, като ползваш филтрите и производителите?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Да, по дефолт съм настроил да ми показва в Div 4 колони, което ще се ползва за категориите на авточастите, марките и моделите автомобилите. Как да направя list 1колона за модификациите без да ги вкарвам в меню?

Да помислил съм за филтри. 3 допълнителни полета  (марка, модел и модификация+ производител) тези могат да бъдат активни при изглед на категория за авточасти. Добавил съм и четвърто поле по което може да се филтрират авточастите в  при разглеждане на категори марка--> модел -->модификация. Тук са всички налични авточасти за съответния автомобил и ще може да се филтрират по категория авточаст +производител.
------
Ще налея още 2-3 000 модификации и се надявам още да не съм се отказал и преминал към старата VM.
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
« Последна редакция: 10 Април, 2015, 21:34:59 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Питах Гуги за моя проблем, четох из форума на Хика, но никъде нищо. Писах във форума на HikaShop относно бавното зареждане при наличието на голям брой категории и дали няма някъде опцийка за включване/ изключване Експлорер при изглед на Категории и Продукти в администрацията. Получих следния отговор:
Цитат
Hi,

Yes, HikaShop have an option to deactivate the category explorer in the backend: "Back end categories explorer"
www.hikashop.com/support/support/documen...html#display_general

We have some idea of improvements in order to improve the way that the category explorer is displayed ; for the moment they are just tests but we hope that it will provide a new feature, soon.

Regards,

Хората са си предвидили тази възможност, но проблема се нарича "Загубени в превода".
"Back end categories explorer" в БГ превод е само "Категории"  ;)  Не знам колко пъти съм преглеждал настройките, но ... Ай сети се де!!!
------------------------
Дано тази тема да бъде полезна и на други колеги!
-----------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)

"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин