Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Как се индексира sitemap от google?  (Прочетена 6328 пъти)

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Как се индексира sitemap от google?
« -: 26 Февруари, 2015, 17:22:48 »
0
Как точно се индексира сайтмап от гугъл?

За да бъде индексирана картата на сайта, трябва първо да се добави през мастертоол  нейната xml версия.

Въпроса ми е: След като съм добавил картата, тя динамично се променя, тоест доста линкове се добавят към тази карта, как точно гугъл ги индексира. Ако добавя картата с 800 линка и гугъл индексира 800-те линка и след 10 дена станат 5000 линковете в картата, гугъл ще разбере ли сам че има нови линкове който трябва да се индексират или аз трябва автоматично да му го кажа по някакъв начин?

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Как се индексира sitemap от google?
« Отговор #1 -: 26 Февруари, 2015, 18:18:49 »
0
Ами в общи линии - както си иска или му е кеф.

По интересното е дали в картата да се подава само линкове към категории или направо към продукти/*статии*/
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Как се индексира sitemap от google?
« Отговор #2 -: 26 Февруари, 2015, 19:06:53 »
0
За това точен отговор не знам дали може да се получи от създателите на скрапера на гугъл  :)

Интересното е че може да се създаде колко често дадената връзка се обновява следователно през колко време най - малко да влиза гугъл да преиндексира. Което до някаква степен е и отговор на въпроса дали към категории или и към статии, защото се предполага, че една статия като се напише, тя не се обновява след това, но от друга гледна точка тази статия може да има коментари и те да се обновяват доста често  :-\ :-\

Аз лично съм задал на моята карта да праща линкове, както към категории, така и към продукти (статии) и съм задал, че всяко нещо се обновява седмично, като се предполага че гугъл ще го проверява най - много всяка седмица  8)

Ако има някакви трикове специално в това и сте склонни да ги споменете, ще бъда благодарен да ги разбера.


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Как се индексира sitemap от google?
« Отговор #3 -: 26 Февруари, 2015, 19:23:21 »
0
Не знам вече, до колко тази карта помага...
За мен е по важно в html-а да си има съответните оказващи тагове.
Гледам, че при теб липсва, примерно за меню <nav> тага:
http://www.w3schools.com/tags/tag_nav.asp

// не знам дали беше на JoomlaDay 2014 но това е полезно:
http://forum.joomla.bg/index.php?topic=328.msg2741#msg2741
« Последна редакция: 26 Февруари, 2015, 19:26:03 от Михаил »
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Как се индексира sitemap от google?
« Отговор #4 -: 26 Февруари, 2015, 20:09:58 »
0
Аз, че на джумла ден не бях и съжалявам въпреки възможността да пътувам с теб и бого, от която ще се възползвам догодина, ако е в сила  :)

Интересно ми е как съм пропуснал темата и видеото въпреки, че смея да твърдя че съм прочел 90% от постовете в този форум, а на всичкото отгоре съм му събскрайбър във ютуб от доста време  :)

@Михаил
Благодаря за подсказката :) Вече го има оказващия таг <nav>  (food) (food) (food) Ако зебележиш и други неща по сайта освен че ще се радвам да ги споделиш, ще ти бъда и благодарен.


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Как се индексира sitemap от google?
« Отговор #5 -: 26 Февруари, 2015, 20:18:21 »
0
Вече го има оказващия таг <nav>  (food) (food) (food) Ако зебележиш и други неща по сайта освен че ще се радвам да ги споделиш, ще ти бъда и благодарен.

Ще ти прегледам изходния код утре, че сега нямам опция, а ти може да си добавиш и другите таgове през това време, защо не ги видях  ;)  // section  и нт.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Как се индексира sitemap от google?
« Отговор #6 -: 26 Февруари, 2015, 21:22:38 »
0
Добавих <header>, <footer> и <section> таговете. Разгледах другите тагове в w3schools.com, но така и не открих да съм пропуснал други тагове. Ще ти бъда благодарен да прегледаш кода и да кажеш какво да добавям.
« Последна редакция: 26 Февруари, 2015, 22:20:49 от Donbaron.bg »

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Как се индексира sitemap от google?
« Отговор #7 -: 27 Февруари, 2015, 08:54:55 »
0
Да кажеш на гугъл бота кога да дойде и да индексира се нарича пинг. А тук е инфото по темата какво и как се пигнгва: http://3dwebdesign.org/site-or-blog-automatic-ping-servers-list.html  Това също може да ти е полезно: Как да си добавя бутон за ръчен пинг в браузъра: http://3dwebdesign.org/forum/seo-i-ping-kod-za-buton-za-ping-v-brauzer-t415
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Как се индексира sitemap от google?
« Отговор #8 -: 27 Февруари, 2015, 09:58:59 »
0
@Еди
Ти съветваш за да се вдигне тежестта на сайта да се пуснат няколко линка от социалните мрежи към дадена категория или продукт. Въпроса ми е, ако тези линкове се съкратят примерно с гугъл шортър (аз ползвам само него) има ли проблем от сео гледна точка. Има ли някакви трикове в публикуването на линкове, обикновено в линка ми има всички необходими ключови думи и няма нужда от допълнителни преобразувания, единствено го съкръщавам. Има ли нужда да пингвам в социалните мрежи също ми е интересно. Да кажем че във фейсбук пусна линк към продукт има ли нужда да го пингвам с бутона или няма? Също така от сео гледна точка, кое е по - добре, към категория ли да се пуска линк или към продукт?

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Как се индексира sitemap от google?
« Отговор #9 -: 27 Февруари, 2015, 10:24:38 »
0
Ти все едно ме питаш да правя ли линк билдинг или не :) Всичко което искаш да се класира по-високо, му се пускат линкове. И само в линк шортенерс и социални мрежи не е достатъчно - те са само за разнообразяване, не за класиране. Също така в количества от по 1-2-3 линка не е достатъчно. Дори в България вече са нужни 10-20-30-50-100 линка, в зависимост от конкуренцията.

И степенувай нещата - най-важен е винаги хоум пейдж, след това категориите, чак накрая страници на продукти или статии. И съответно и броя линкове е най-голям към това което ти е най-важно. Но не забравяйте че не се гони само бройката линкове - ако не са качествени, по-добре без тях. Некачествените вредят, не помагат!

Повече по темата ще има на тазгодишната сео конференция seoconference.net където ще имам честта тази година и аз да бъда лектор - елате и ще научите това и още много други неща.

Също така тази година отново ще има голям безплатен SEO курс за който до момента има около 100 записали се, а местата са само 190-200, така че ви предлагам да се запишете бързичко и на него.
« Последна редакция: 27 Февруари, 2015, 11:13:40 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736