Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3  (Прочетена 35546 пъти)

Тази тема съдържа пост, който е маркиран като Най-добър отговор. Натиснете тук, ако желаете да го видите.

guest11853

  • Гост
Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« -: 07 Февруари, 2015, 17:54:46 »
0
Здравейте,

Имам сайт на Джумла 1.5.26, който не е обновяван скоро. Търсих в Гугъл статии как се мигрира, почнах да следвам стъпките от тук: https://docs.joomla.org/Joomla_1.5_to_3.x_Step_by_Step_Migration

Но стигнах до момента, че трябва да си намеря extension за миграция. Оказа се обаче, че са платени. Можете ли да ми дадете съвет за безплатен extension за миграция или как стъпка по стъпка да си ъпгрейдна сайта до Джумла 3. Благодаря!

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #1 -: 07 Февруари, 2015, 19:43:15 »
0
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #2 -: 09 Февруари, 2015, 12:35:54 »
0
Михаил, по-лесно ли е с redMIGRATOR отколкото с Jupdate? Работи ли с големи сайтове - 2-3-5-10 хил статии?
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736


guest11853

  • Гост
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #3 -: 09 Февруари, 2015, 21:35:37 »
0
Никъде не успях да открия упътване как преминава процеса по миграция чрез redMigrator. Успях да инсталирам успешно добавката, но компонента даде грешка: Не може да бъде открит инсталационен XML файл за Джумла! в пакета.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #4 -: 10 Февруари, 2015, 00:01:50 »
0
Никъде не успях да открия упътване как преминава процеса по миграция чрез redMigrator. Успях да инсталирам успешно добавката, но компонента даде грешка: Не може да бъде открит инсталационен XML файл за Джумла! в пакета.
Инсталирай компонента. Никакви добавки.
// мини през 2.5, а после през стандартния компонент - до 3.3
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен men79

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 475
  • Репутация: 0
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #5 -: 05 Март, 2015, 14:02:29 »
0
Аз пробвах по този начин https://www.siteground.com/tutorials/joomla-video/migrate-joomla15-to-joomla3/, но не стигнах до никъде .... като се инсталират новите компоненти и модули на 3.3 не ги открива нещо... уж всичко е прехвърлено.... някой пробвал ли е този начин ? Получава ли се?

Вместо посочения компонент в уроците аз използвах безплатния http://redcomponent.com/redcomponent/redmigrator, като всичко е по същия начин и с този компонент.
« Последна редакция: 05 Март, 2015, 14:06:54 от men79 »

Неактивен aneta1979

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 6
  • Репутация: 0
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #6 -: 29 Юни, 2015, 12:09:52 »
0
Здравейте , търся спешно човек за миграция или изграждане на нова структура и пренасочването на старата версия към новата на електронен магазин Версия 1.5.10 към 3.х защото вече съвсем се скапва . Няма много продукти и връзки , но има сео на ключова дума , което държа на всяка цена да се запази ! Възможно ли е това и горе долу какво ще ми струва ?

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #7 -: 29 Юни, 2015, 15:02:27 »
0
medialife, всички безплатни добавки за миграция са бъгави, тествал съм поне по десет пъти и звете. Нарочно са оставени от разработчиците си така според мен. Просто не работят в над 95% от случаите. Иска се много настройка, пипане на ръка по кода и разбиране кое как откъде се случва в тях. А някои от тях дори нямат документация. Пак нарочно, за да могат да си продават платените услуги.

aneta1979, сео на ключова дума няма. Ключовите думи са изключени от алгоритъма на Гугъл отпреди повече от 7 години. Вероято имате предвид че е правена оптимизация - линк билдинг на вътрешни страници. Сео оптимизацията се прави на урл адрес, тоест, класирането в търсачките е по урл адрес - смениш ли урл-а, класирането също се променя. За да се запази класирането на сайта ви, освен пренасянето на съдържанието, трябва да се запазят и урл адресите.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен aneta1979

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 6
  • Репутация: 0
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #8 -: 30 Юни, 2015, 11:59:03 »
0
Да благодаря ви , това имах в предвид , според вас какво трябва да направя , за да си реша проблема , не работи добре магазина от доста време . Наистина търся човек който да го оправи , разбира се срещу заплащане .

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #9 -: 30 Юни, 2015, 12:54:16 »
0
Най-добре е да се направи изцяло нов сайт. След това трябва да се прехвърли съдържанието от стария  сайт в новия. Ако искате оферта и цена от нашата фирма, пишете ми. Но не на лично съобщение във форума. Запитвания приемаме само от тук: http://3dwebdesign.org/kontakti/3d-уеб-дизайн
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #10 -: 30 Юни, 2015, 23:19:53 »
+1
Това, което ви препоръчва Едуард Димитров е най-добрия вариант.
Промениха се доста неща и вече е късно за миграция.
В този случай, аз също бих изградил нов сайт, т.к. миграцията от толкова стара версия би създала много повече проблеми и би отнела много повече време. Хубавото все пак е, че ще обновите и осъвремените сайта си.
Поздрави!!! :)
٩(●̮̃•)۶

Неактивен Nelce

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 114
  • Репутация: +3
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #11 -: 01 Юли, 2015, 17:07:13 »
0

Запитвания приемаме само от тук: newbielink:http://3dwebdesign.org/kontakti/3d-уеб-дизайн [nonactive]
Колега, опитам се да направя запитване, но получавам този отговор:
IP listed in Spamhaus

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #12 -: 01 Юли, 2015, 18:02:43 »
+1
Няма никакъв проблем да се мигрира от 1.5 все още.
Или поне за мен :)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #13 -: 01 Юли, 2015, 21:32:34 »
0
Няма никакъв проблем да се мигрира от 1.5 все още.
Или поне за мен :)

Абсолютно!  :)
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен uaaaaau

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 167
  • О-о-о-о на бати!
  • Репутация: +5
Re: Миграция от Джумла 1.5 към Джумла 3
« Отговор #14 -: 02 Юли, 2015, 00:03:09 »
0
А защо не започнете първо с един анализ на връзките и заглавията?
На скоро правих един ъпдейт от 1.5  към 3.4.х и се оказа, че в сайта имаше "куци" модули остарели компоненти... => голяма част от адресите просто нямаше как да се запазят.
В крайна сметка се оказа по-добре да се оптимизира цялостно менюто като голяма част от адресите се скъсиха значително, малко оптимизация и на дължината на заглавията ... В крайна сметка без пренасочване не се размина.
Нормално е временно да се загубят позиции, но пък гарантирано след оптимизация на URL и заглавия + последващо наливане на съдържание резултатите да са по-добри.