Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: DigitalOcean - препоръчан хостинг на перфектна цена  (Прочетена 7525 пъти)

guest740

  • Гост
Здравейте колеги,

от известно време се каня да впиша темата и днес вече се навих да го направя. DigitalOcean е международна компания (мисля US), която работи на принципа ти сам да си създадеш и администрираш сървъра.

Днес направих 6 месеца откакто се освободих от робството в България на хостинг компаниите. За този период от време имах един единствен проблем със сървъра ми, който се реши буквално за 10 минути. В момента плащам 20$/месец и хоствам 6 сайта на сървъра ми със собствени NS адреси.

Само за сравнение, на VPS от България преди време плащах по 70-100 лв/месец за абсолютно същите условия. Само където сам си администрирам сървъра. Трябва да знаете, че разполагат с изключително богат форум и много добър support. Но с малко четене, само за няколко часа ще си настроиш сървъра, а може би о по-бързо. Таксуването става на ден, депозираш си определен бюджет, който ти се черпи. Ако останеш на минус не те спират, дори може сървъра да продължи да работи 2-3 месеца, докато се натрупа по-голяма сметка.

Линка, който съм сложил към DigitalOcean е реферален от моя акаунт и след регистрация ще получите 10$ безплатно, за да стартирате, а аз ще получа също ако продължите да сте техен клиент, но си заслужава да пробвате, няма да съжалявате.

Нека темата остане отворена за въпроси и ПОМОЩ свързана с администрирането на сървъри в DigitalOcean - за всички колеги, които имат акаунт или сега си отварят! :)

Отбелязано като най-добър отговор от - 27 Октомври, 2022, 05:57:12

Неактивен ItsoWD1

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 252
Здравей,
да разбирам ли като цяло, че си доволен от тях и от кой си недоволен в БГ? :) И нека цената не е толкова фактор... все пак искаме бързи сайтове(за бг пеер) :)  (beer)

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
Re: DigitalOcean - препоръчан хостинг на перфектна цена
« Отговор #2 -: 04 Февруари, 2015, 09:09:33 »
Александър Костянев, звучи добре, но каква е посещаемостта на тези  6 сайта за 20$/месец? Защото аз имам и по 20 сайта на споделен хост за по 8-9 лв месечно - просто посещаемостта им е ниска.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736


guest740

  • Гост
Re: DigitalOcean - препоръчан хостинг на перфектна цена
« Отговор #3 -: 04 Февруари, 2015, 13:11:11 »
Посещаемостта е ниска, но това не е толкова фактор. Примерно имам сайтове с по 200-300 посетителя дневно, имам и такъв с 10-15, около 1000 уникални общо на ден са, не повече.

Но ако хостваш по посещавам сайт, то няма да сложиш толкова на един VPS, а примерно ще си създадеш отделен Droplet само за този сайт за 10$/месец примерно, който ще си е самостоятелен.

Иначе за скоростта съм много доволен, можеш да тестваш моят фирмен сайт, той се намира именно там :) за по-реални параметри на скоростта.

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Имаш едни 10 долара от мен вече :P
Има ли попринцип значение кой сървър избирам?

guest740

  • Гост
Аз лично избрах Centos, последната версия е окей. Иначе във форума им и support темите са описани всички стъпки, как можеш да си инсталираш разни неща по сървъра, да си създадеш NS адреси :)

Неактивен speedy

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 294
Вече имаш и $10 от мене, скоро ще имаш още $25 ;)

Edit:
@Александър Костянев, може ли малко повече инфо как точно се ползва съвръра, защото аз съм свикнал да имам накачено всичко, което ми трябва и да си цъкам през GUI, не съм много на ти с конзолите :(
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 15:15:18 от speedy »

guest740

  • Гост
1. Инсталирай си Droplet, като избереш държава близко до тази, в която ще промотираш/публикуваш сайтовете си, избери си кърнел - примерно CentOS или Ubuntu

2. След като създадеш Droplet, инсталирай софтуер за управление на хостинга - примерно VirtualMin, който е безплатен или cPanel , който е платен 15$/месец

Колегата по-горе вече ги е инсталирал и може да даде малко пресна информация как се е случило това. Аз лично си сложих платен cPanel, но работя и с VirtualMin и двете са окей!

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Като го правиш за първи път е тежко, тежко, доста тежко...

Но основно след като си направиш droplet(важно е името на dropleta да е направено като поддомейн пример: test.example.com където example.com ти е домейна)

След това чрез конзолата си инсталираш Virtualmin, обаче има значение дали си на ubuntu, centos и т.н
Пиши повече подробности и мога да ти помогна, тъй като аз тези неща ги правя последните няколко дена.

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
Не е ли много малко този трафик за $10 на месец?

Цитат
2TBTransfer

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: DigitalOcean - препоръчан хостинг на перфектна цена
« Отговор #10 -: 12 Март, 2015, 22:00:42 »
Аз лично ползвах VirtualMin, но след като два пъти не успях да настроя всичко и все някъде имаше грешка(втория път стигнах до инсталацията на Джумла, където имаше грешка и не ме пускаше pre installation wizard-а) реших да сменя системата с Easy Hosting Control Panel, която е безплатна и също така се инсталира с няколко прости стъпки, всичко останало си го инсталира само.
На визия също е удобна  (up)

Неактивен Bo0by

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 526
Re: DigitalOcean - препоръчан хостинг на перфектна цена
« Отговор #11 -: 23 Април, 2015, 12:22:11 »
Някой пробвал ли е новия сървър в Frankfurt?
Има ли някакви коментари и впечатления от него...

guest740

  • Гост
Някой пробвал ли е новия сървър в Frankfurt?
Има ли някакви коментари и впечатления от него...

Ами аз от самото начало съм взел в Холандия и съм много доволен. Със сигурност и този в Германия ще е същият, взимай без да се колебаеш.