Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Helix Framework  (Прочетена 5354 пъти)

Неактивен Ventcislav

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 191
  • Репутация: +1
Helix Framework
« -: 14 Януари, 2015, 20:08:06 »
0
Здравейте,

някой работил ли е с Helix Framework??? Търся начин да махна логото във footer-a?
Предварително благодаря!

Венци

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Helix Framework
« Отговор #1 -: 15 Януари, 2015, 09:05:31 »
0
Разгледах демото.
Там успях да го скрия, чрез CSS.
Напиши в някой CSS файл следното и виж дали ще стане. Аз го написах в "preset1.css".
С първата команда скривам логото и текста до него. С втората ти центрирам менюто във футъра в дясно, защото се размества и отива някъде по средата.

#sp-footer1 {
display: none;
}

#sp-footer2 {
float: right;
}

Има и друг вариант, но за него не мога точно да ти дам съвет, защото нямам реална инсталация. Виж дали нямаш файл "footer.php" в "helixPlugin/features/footer.php" и пробвай да редактираш кода.

Но преди всичко разгледай настройките на фреймуърка, може да има начин и от там да се спре визуализацията.
« Последна редакция: 15 Януари, 2015, 09:21:19 от dtk »
٩(●̮̃•)۶

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Helix Framework
« Отговор #2 -: 15 Януари, 2015, 10:31:04 »
0
Може и от кода да се махне, дал си му по-лесния вариант. :)
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!


Неактивен Ventcislav

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 191
  • Репутация: +1
Re: Helix Framework
« Отговор #3 -: 15 Януари, 2015, 14:20:05 »
0
Здравейте,

благодаря за отговорите, но ако го скрия от css, то няма да мога да публикувам нищо на тази позиция?!?

В настройките на фреймуърка тези от Helix дават, че  може и от там да се спре визуализацията, но аз ползвам някъква тема Theme org и нямам тази опция?!?

И трето имам го този файл и като махна реда за линка и за визуализацията, после като се опитам да заредя фронта, последния не се зарежда , а си остава бял екран, докато администратора ми се зарежда?!? Прикрепям дадения файл., може и аз да бъркам в редакцията?
При мен този файл е в plugins folder >> system folder >> helix folder >> features/footer.php


Предварително благодаря!