Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Публикуване на мобилно приложение  (Прочетена 6899 пъти)

Неактивен Ventceslav

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 7
  • Репутация: 0
Публикуване на мобилно приложение
« -: 27 Февруари, 2014, 15:50:43 »
0
Здравейте!
Възползвах се от безплатното (но само в началото) приложение за мобилни устройства на един сайт за разработка на подобни неща. Смъкнах си приложението за андроид на компютъра и искам да си го кача в сайта, за да могат ползвателите да си го инсталират, когато им е удобно (или когато го видят).

Не съм вещ в администрацията. Имам само бегли познания и търся съвет как и дали мога да го направя това, което искам?

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Публикуване на мобилно приложение
« Отговор #1 -: 27 Февруари, 2014, 16:28:59 »
0
Да не e Tapatalk.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Публикуване на мобилно приложение
« Отговор #2 -: 27 Февруари, 2014, 17:48:29 »
0
В най-общ вид:
1. Трябва да качиш инсталационния файл на сървъра /*фтп клиент*/
2. На подходящо място в сайта трябва да посочиш линк за сваляне.
// линка можеше да в кода на телплейта, или като хтмл модул през администрацията.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен Ventceslav

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 7
  • Репутация: 0
Re: Публикуване на мобилно приложение
« Отговор #3 -: 27 Февруари, 2014, 22:51:49 »
0
Мисля, че се ориентирах. Запазвам си правото да питам още, ако не успея с качването и линка... Това с вграждането на линка, ще го прочета отново, че ми стана интересно, но не го схванах.

Мобилното приложение ми излезе във фб, като реклама... Предполагам вече се ориентирахте за какво иде реч. Уж е безплатно, ама трябва да си платиш, за да може повече от 30 пъти да се свали от сайта на разработчиците  :( А аз искам да го кача на моя сайт и от там да си го теглят всички, когато и както си пожелаят.

Досега ползвах една андроид-икона, в която вграждах линк към zippyshare бутон за download. Колко по-прегледно и хубаво би-било, като "цъкнеш" на нея през телефона веднага да ти се инсталира.

Благодаря ви за отговорите!

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Публикуване на мобилно приложение
« Отговор #4 -: 28 Февруари, 2014, 09:08:02 »
0
Ще ти обясня малко по-подробно това, което ти е казал Михаил.
Разбирам, че си свалил инсталационния файл на програмата на твоя компютър.
Трябва да е нещо такова: "ИМЕТО_НА_ФАЙЛА.apk"
1. Отвори си хостинг сървъра с някакъв FTP клиент (FileZilla или друг). Би трябвало да си го отварял и преди, когато си инсталирал Joomlata. Данните за достъп би трябвало да ги имаш в имейл, изпратен ти от хостинг доставчика.
2. След като се свържеш, ще видиш папки. Би трябвало да имаш папка "public_html". В нея се намира инсталацията на твоята Joomla. В тази папка направи нова папка, която кръсти както искаш (примерно "myinstall"). В нея качи инсталационния файл от твоят компютър.
3. По този начин линкът до този файл става така: http://www.ТВОЯТ_САЙТ.com/myinstall/ИМЕТО_НА_ФАЙЛА.apk4. Отвори си контролния панел на Joomla. Кликваш на "Приложения > Модули" и там избираш добавяне. От видовете модули избери "Примерен HTML". За заглавие на модул пиши каквото искаш. Избираш позиция на модула в зависимост от твоя шаблон (left, right, position-1 или нещо подобно). Ако не знаеш какви са ти модулните позиции в шаблона, пиши за да ти обясня по-подробно. В полето "Допълнителни изходни данни" постави това:
<a href="http://www.ТВОЯТ_САЙТ.com/myinstall/ИМЕТО_НА_ФАЙЛА.apk">Изтеглете програмата (каквото решиш тук пиши)</a>
Тук може да се наложи да ти дообеснявам после, но ще видим. :)
5. Обърни внимание на секция "Асоцииране към меню". Там може да укажеш къде да се вижда този модул - на всички страници или само на определена страница. Ако е избрано "Няма страници", тогава модула няма да се вижда никъде.
6. Кликваш на "Запис" или "Запис и затваряне" и си готов.

По-подробно не знам как да ти го обясня. Ако има нещо неясно, пиши отново. Надявам се да съм ти бил полезен.
« Последна редакция: 28 Февруари, 2014, 09:18:12 от dtk »
٩(●̮̃•)۶

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Публикуване на мобилно приложение
« Отговор #5 -: 28 Февруари, 2014, 09:55:48 »
+1
Понеже не мога да си редактирам поста поради липса на бутон, пускам втори пост за да ти дообесня по точка 4 от горния ми пост.
За да поставиш код в полето "Допълнителни изходни данни", кликваш върху бутон "Изходен код на документа в HTML". (виж прикачената снимка, за да се ориентираш). Ще се отвори прозорец в който поставяш указаният код и кликваш на бутон "Добре".
<a href="http://www.ТВОЯТ_САЙТ.com/myinstall/ИМЕТО_НА_ФАЙЛА.apk">Изтеглете програмата (каквото решиш тук пиши)</a> След това продължаваш по указаният ред в горния ми пост.
« Последна редакция: 28 Февруари, 2014, 09:57:47 от dtk »
٩(●̮̃•)۶

Неактивен Ventceslav

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 7
  • Репутация: 0
Re: Публикуване на мобилно приложение
« Отговор #6 -: 28 Февруари, 2014, 16:23:52 »
0
Искам да благодаря на всички за качествените съвети! Резултатът е налице.

Малко по-различно го направих, но определено следвах вашите стъпки... особено за ftp-то.
Да, source кода за вграждане проработи, но след няколко проби, се върнах на стария начин с вграждане на линк в снимка. Естествено, вече използвах каченото във ftp-то приложение и използвах линка " newbielink:http://www [nonactive].МОЯТ_САЙТ.com/ПАПКАТА_СЪЗДАДЕНА_ОТ_МЕН/ИМЕТО_НА_ФАЙЛА.apk".

Проверихме го от един Android телефон, дали се инсталира с клик върху картинката - работи безупречно.


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Публикуване на мобилно приложение
« Отговор #7 -: 28 Февруари, 2014, 16:32:20 »
0
Е то линка може да текст, икона и тн. Важното е да води към файла.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop