Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Предложения за екстеншъни за обучителна система с информация и тестове.  (Прочетена 5258 пъти)

Неактивен imass

• За малко е тук
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте. Работим по нов проект и се опитваме да превърнемнашата джуумла в обучителна система.
Аз ще обясня моята идея и ще съм лагодарен на всеки, който можеда ме посъветва или помогне с намирането на подходящи екстеншъни за подобна система.

Така... Ние предлагаме курсове (чиито обучителни материали се публикуват в сайта ни онлайн). Всеки от нашите курсове има по няколко глави/модули* (*НЕ ДЖУМЛА МОДУЛИ А КАТО АРТИКУЛИ) на различни теми свързани със квалификацията.
Например 1 курс е съснтавен от 5 модула = 5 артикула с обучителни материали за курса.

ПОтребителя трябва да заплати дадена сума да да види всеки от модулите (например 100 лв.)... и след като се запознае и научи материалите да се яви на онлайн тест/изпит (екстеншън с въпроси и отговори тип вярно/грешно и т.н.)
Ако не може да отговори на повече от 75% от отговорите на теста вярно той не преминава теста, но има право да се яви отново и отново на него, но за всяко следващо явяване той трябва да заплати половината от стойноста на модула (например 50 лв.)

След като премине успешно първия модул, той може да се яви на втория.... третия... четвъртия... и след преминаване на петия модул той преминава целия курс и си получава сертификат за успешно преминато обучение.

Това е!

Както казах, ще бъда благодарен на всеки който успее да изкаже адекватно мнение или съвет за подобни екстеншъни.
1- Екстеншън за тази система при която курсистът трябва да плати за да види материалите на всеки модул/курс
2- Екстеншън за този онлайн тест/изпит
И евентуално при провална изпита да има опция за преповторни явявания на половин цена?

Благодаря Ви за вниманието :)

Неактивен Уеб дизайн Seo

• Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
    • 3DWebDesign
1- Екстеншън за тази система при която курсистът трябва да плати за да види материалите на всеки модул/курс   -------- намери си нашия компонент com_payments (много хора от форума го имат, вероятно можеш да го получиш и без пари). С него и с този плъгин за com_payments ( http://3dwebdesign.org/special-content-viewer-for-mosets-tree-payments ) можеш да изпълниш първа точка и то с възможно най-голямата гъвкавост - можеш да си правиш много плащания с различни цени, ниво на достъп и различни начини на разплащане, да ги променяш а също и да ползваш компонента за разплащания на други места в Джумла.

2. По точка две едва ли ще намериш нещо готово като това което търсиш - супер много къстъм изисквания имаш. Аз имам клиенти на които съм търсил такива функционалности и съм им правил подобни сайтове и смея да твърдя че няма такова готово решение. Имам закупен подобен компонент който е един от най-добрите платени компоненти за такива тестове - с него вероятно ще можеш да направиш нещо подобно. Но не точно същото. Ако мислиш че може да ти свърши работа, пиши ми и ще се разберем нещо - ето го: http://extensions.joomla.org/extensions/living/education-a-culture/quiz/21729
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен MOn dsoffn

• Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
За теста не бих използвал джумла.

Знам че не питаш това, но честно да ти кажа да продаваш уроци, учебни разработки е доста гадно. Ако аз го правих това, бих го направил с дарения по желание, но не и плащане предварително. Единственото лошо на даренията, е че ако са през paypal трябва да чакаш 180 дни преди да ги ползваш, защото е толкова периода през които дарителя има право да си ги поиска обратно.
« Последна редакция: 05 Декември, 2014, 20:27:59 от Donbaron.bg »

Неактивен Михаил Михов

• Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
@imass
Тук можеш да видиш какво се предлага готово:
http://extensions.joomla.org/extensions/living/education-a-culture/lms

myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop