Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Търся програмист от София работещ с Джумла  (Прочетена 8898 пъти)

Неактивен Petrov07

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 3
  • Репутация: 0
   Здравейте!
   Имам интернет магазин създаден с Джумла, но не съм сигурен, че всичко е направено както трябва. Търся второ мнение от професионалист, който да го прегледа и да каже дали трябва да се прави още нещо по него. Под правене нямам предвид дизайна му /въпреки,че и той трябва да се преправя основно/, а дали е готов за регистрация в интернет търсачки и директории. Естествено, ако трябва нещо да се прави, то ще е със заплащане, освен ако не попадна на някой ентусиаст  :D .
   Благодаря за съдействието!
   

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Търся програмист от София работещ с Джумла
« Отговор #1 -: 30 Октомври, 2014, 19:38:37 »
0
Дай да го погледна и да ти кажа как е, а ти после си търси програмист с конкретни изисквания ;)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Petrov07

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 3
  • Репутация: 0
Re: Търся програмист от София работещ с Джумла
« Отговор #2 -: 30 Октомври, 2014, 20:02:31 »
0
 Сайтът за който става въпрос е ddd007.eu   Интересува ме трябва ли да се прави нещо по него преди да се регистрира в търсачките /Гугъл, Яху, Бинг, Аск и др./  и евентуално колко ще струва регистрацията му там ? Аз лично нищо не разбирам от Джумла и изобщо от програмиране и освен да кача някоя статия, продукт или да създам допълнителна категория друго не мога да правя.
Благодаря за съдействието!


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Търся програмист от София работещ с Джумла
« Отговор #3 -: 30 Октомври, 2014, 20:26:47 »
0
Магазина работи коректно:
Вашата поръчка е завършена.
Вие трябва да платите сумата от 28,90 лв. при доставката на поръчката Ви (Q14)
Благодарим Ви за покупката.

Може би само трябва да се визуализира момента на добавянето в количката по-ясно.

Трябваше да се вгледам в модула 'Количка' в черната колона в ляво за де убедя, че съм поръчал стоката, а това за обикновен потребител е не допустимо.

Магазина ти е готов да продава.
Нещо виждам в изходния код, че Хикашоп-а вади все едни си същи мета тагове, но тук ще се намесят колегите от СЕО - то предполагам.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Търся програмист от София работещ с Джумла
« Отговор #4 -: 31 Октомври, 2014, 08:57:16 »
0
Това е което ти трябва - одит как е оптимизарин сайта ти: http://seo-bg.eu/on-page-seo-одит

1. Имай предвид че над 90% от програмистите и дизайнерите тези неща изобщо не ги гледат.
2. Чак когато разбереш дали изобщо има нещо което не е наред по магазина ти, вероятно може да ти трябва програмист.
3. В над 80% от случаите промените могат да се направят и без програмист - Джумла е супер популярна система, за нея има много готови решения.
3.Оптимизацията на сайтовете е два вида (от тези 2 търсения в гугъл можеш да разбереш и кои са добрите фирми предлагащи такива услуги):
- Вътрeшна оптимизaция (Onpage SEO): https://www.google.bg/search?q=onpage+seo&cr=countryBG
- И външнa оптимизaция ("Offpage SEO" на aнглийски или "линк билдинг" на бългaрски - публикувaне на публикации на други сaйтове с линк към твоя сайт): https://www.google.bg/search?q=offpage+seo&cr=countryBG

На тези картинки е показано как и защо се класират сайтовете - основни параметри на алгоритъма на Google: http://3dwebdesign.org/images/stories/seo/google-ranking-algorithm.gif  и тук: http://3dwebdesign.org/images/stories/seo/google-algorithm-2.png

Когато искаш да си класиран в Google за средно-трудни или за трудни ключови думи, класирането на сайта  зависи на над 65-70% от линк билдингa му и популяризирането му в социaлните мрежи! Затова и се набляга предимно на тези услуги - те дaват най-силен ефект. Но се пази от  евтини офертички по форумите за добавяне на сайта ти в бг социалки и директории от разни дечурлига - от опит ти казвам че резултата ще е плачевен.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Petrov07

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 3
  • Репутация: 0
Re: Търся програмист от София работещ с Джумла
« Отговор #5 -: 31 Октомври, 2014, 21:23:34 »
0
Благодаря за бързата реакция ! Тъй като почти нищо не разбирам ще ми трябват няколко дена да се запозная с изпратените линкове, пък и следващите два дена съм на работа, така че ще пиша докъде съм стигнал в края на следващата седмица. Това което най вече ме интересуваше е дали може в този вид да се побликува сайта в търсачките. А иначе до месец ще пооправим съдържанието и визията.
Още веднъж благодаря, наистина не очаквах някой да се отзове веднага.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Търся програмист от София работещ с Джумла
« Отговор #6 -: 31 Октомври, 2014, 22:51:20 »
0
Това което най вече ме интересуваше е дали може в този вид да се побликува сайта в търсачките.

Според мен - ДА.
Магазина работи, и всичко останало ще се до изчисти в ход.
 А и домейна е добър ddd007
Задължително е да обясниш какво значи 3-те д-та /* де..., де... и де...*/ още в статия от началото на сайта и защо е 007 /* Бонд, Джемйс Бонд*/
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop