Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Търся добавка/плъгин за подредба на менюта  (Прочетена 4000 пъти)

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Привет.
Joomla 2.5
На сайта имам 3-4 менюта, които не са в желаната от мен поредност. Търся добавка, която да ми помогне да ги наредя така, както аз искам. Със статиите е лесно, но с менютата не се оправям. Предпочитам да не пипам системните файлове, а да работя с добавка/плъгин.
Моля ако някой се сети за нещо - да пише.
Поздрави

Допълнение: съвсем случайно попаднах на newbielink:http://extensions.joomla.org/extensions/administration/admin-navigation/20267?qh=YTo3OntpOjA7czo3OiJyZW9yZGVyIjtpOjE7czoxMDoicmVvcmRlcmluZyI7aToyO3M6OToicmVvcmRlcmVkIjtpOjM7czo0OiJtZW51IjtpOjQ7czo1OiJtZW51cyI7aTo1O3M6NjoibWVudSdzIjtpOjY7czo1OiJtZW51ZSI7fQ%3D%3D [nonactive] . Свърши ми идеална работа.
« Последна редакция: 09 Октомври, 2014, 13:44:23 от vesodimov »

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Търся добавка/плъгин за подредба на менюта
« Отговор #1 -: 09 Октомври, 2014, 14:21:15 »
0
Всичко това си е заложено в стандартния контролен панел на Joomla. Не са ти нужни каквито и да било добавки. Явно все още не си наясно с функционалността на системата. Но щом си се оправил, значи всичко е ОК. За твое сведение, ще ти кажа само, че всяко меню, което се вижда във "front-end"-a на сайта ти, е модул, който е поставен в модулна позиция. Т.е. ако имаш две или повече менюта в една модулна позиция, отиваш при модулите, филтрираш за улеснение по модулна позиция и си ги нареждай в какъвто ред искаш.
Надявам се, да съм ти бил полезен.

П.С. Дано да съм те разбрал правилно, т.к. може да питаш и за самите връзки в менютата. Но така зададен въпроса, така се разбира. :)
« Последна редакция: 09 Октомври, 2014, 14:25:53 от dtk »
٩(●̮̃•)۶

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2276
  • Репутация: +28
Re: Търся добавка/плъгин за подредба на менюта
« Отговор #2 -: 09 Октомври, 2014, 14:33:17 »
0
И аз се учудих, че колегата търси добавка при положение, че Joomla от 1.5  поддържа тази функция за подредба на менютата.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!


Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Re: Търся добавка/плъгин за подредба на менюта
« Отговор #3 -: 09 Октомври, 2014, 16:08:36 »
0
Здравейте.
И благодаря за бързите отговори.
Имам няколко менюта в една модулна позиция. Но чак сега виждам, че като чукна върху филтрация по "Подредба" тя се активира и наистина мога да ги нагласям както ми е необходимо.
Още един полезен ден - научих още нещо интересно.  ;)
Благодаря и на двамата  jd

Неактивен Петър Димитров

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • Репутация: 0
Re: Търся добавка/плъгин за подредба на менюта
« Отговор #4 -: 13 Октомври, 2014, 20:04:44 »
0
А с това мею ще имаш пълен контрол  ;)
http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/menu-systems/menu-editors/168

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
Re: Търся добавка/плъгин за подредба на менюта
« Отговор #5 -: 13 Октомври, 2014, 23:19:29 »
0
А с това мею ще имаш пълен контрол  ;)
newbielink:http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/menu-systems/menu-editors/168 [nonactive]
Ухааа това е много силно разширение. Най-вече за тези, които сега правят структурата на страницата си. На мен не ми върши работа, защото аз намерих начин да си реша проблема. А и не съм привърженик на количеството инсталирани разширения.
Разбира се, благодаря за предложението.