Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24  (Прочетена 5238 пъти)

Неактивен ivo_gf

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 39
  • Репутация: 0
Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« -: 13 Септември, 2014, 16:20:59 »
0
Здравейте,
инсталирах версия 2.5.24, проблема е че масово шаблоните за joomla 2.5 от joomla24 не ми работят както са в preview-то на сайта, какъв може да е проблема? Съжалявам ако въпроса е глупав, но съм сравнително незапознат с тази платформа...

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #1 -: 13 Септември, 2014, 17:37:15 »
0
Аз поне няма как да разбера къде е проблема колега, как го инсталираш шаблона и каква грешка ти дава? Виж шаблоните, които сваляш за коя версия Джумла са.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8JYdlVPQrCU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8JYdlVPQrCU</a>
« Последна редакция: 13 Септември, 2014, 17:38:56 от Бого »
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен ivo_gf

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 39
  • Репутация: 0
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #2 -: 13 Септември, 2014, 18:43:55 »
0
Може би не съм се изразил правилно, за което съжалявам, темплейтите се инсталират ок, просто след като сложа някой по default и заредя домейна през mozilla firefox той се вижда, но не както трябва, на някои липсват jpeg-a в header-a, други изписват грешка на еди кой си ред и т.н (Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/................/public_html/templates/woodlab/tools.php on line 8
Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/..................../public_html/includes/application.php on line 5). На повечето не се виждат и менютата, а такива има активирани... Един от шаблоните дори на браузъра изобщо не се вижда - бял екран...Просто не работят както трябва... А инсталирах десетина... Няма един да е ок, надали проблема е в тях... Свалям от секция Шаблони на joomla 2.5/1.7
« Последна редакция: 13 Септември, 2014, 18:56:27 от ivo_gf »


Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #3 -: 13 Септември, 2014, 18:57:51 »
0
Инсталираш Quickstart  пакет и ще бъде както е на демото, с менютата и снимките.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен ivo_gf

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 39
  • Репутация: 0
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #4 -: 13 Септември, 2014, 19:14:48 »
0
Ок, но доколкото видях (след кратък преглед в нета), този quick start пакет води след себе си нова инсталация на joomla (ако съм разбрал правилно). Освен това откъде да го намеря? И не е ли логично след като правят и публикуват безплатни темплейти те да са съобразени с началната конфигурация на joomla след инсталация и да е достатъчно да ги инсталираш и да работят така, както са представени в preview-то? Инсталирал съм може би около 10-ина пъти joomla 1.5 до тук, мисля че поне веднъж или два пъти и joomla 2.5, като съм слагал безплатни шаблони и никога не съм имал такъв проблем... Да не работи един шаблон, два, пет, ама нито един?
« Последна редакция: 13 Септември, 2014, 19:17:33 от ivo_gf »

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #5 -: 13 Септември, 2014, 19:48:17 »
0
Ок, но доколкото видях (след кратък преглед в нета), този quick start пакет води след себе си нова инсталация на joomla (ако съм разбрал правилно). Освен това откъде да го намеря? И не е ли логично след като правят и публикуват безплатни темплейти те да са съобразени с началната конфигурация на joomla след инсталация и да е достатъчно да ги инсталираш и да работят така, както са представени в preview-то? Инсталирал съм може би около 10-ина пъти joomla 1.5 до тук, мисля че поне веднъж или два пъти и joomla 2.5, като съм слагал безплатни шаблони и никога не съм имал такъв проблем... Да не работи един шаблон, два, пет, ама нито един?

Да, точно така върви заедно с Джумла. Повечето разработчици на шаблони имат такива quickstart пакети, но безплатните не всички си правят труда.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен ivo_gf

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 39
  • Репутация: 0
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #6 -: 13 Септември, 2014, 20:02:20 »
0
Хммм, 11-ия дето пробвах работи, по всичко личи че сте прави...  За какво изобщо ги пускат тези шаблони като при повечето трябва наново да се конфигурира joomla...

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #7 -: 13 Септември, 2014, 20:34:47 »
0
Аз лично, ако използвам готов шаблон винаги го преработвам тотално, според изискванията.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен ivo_gf

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 39
  • Репутация: 0
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #8 -: 13 Септември, 2014, 20:57:17 »
0
Да, стига човек да е достатъчно компонентен да го направи, а аз за съжаление не съм... Съществува ли безплатен модул, с чиято помощ мога да сложа на дадена страница (примерно във footer-a) да се въртят 2-3 jpeg-a, и също ми е необходим модул за падащо горно меню? Ще бъда благодарен ако ме насочите...

Неактивен ivo_gf

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 39
  • Репутация: 0
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #9 -: 14 Септември, 2014, 09:12:24 »
0
Избрах си този шаблон:
newbielink:http://prikachi.com/images/500/7605500y.jpg [nonactive]
единствения му кусур е че не му работи горното меню, стандартния модул след инсталацията на joomla за горно меню си е активиран. Въпреки това не се вижда. Моля за помощ, някакъв допълнителен модул ли трябва да инсталирам?

Неактивен ivo_gf

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 39
  • Репутация: 0
Re: Безплатни шаблони за Joomla 2.5.24
« Отговор #10 -: 14 Септември, 2014, 14:36:15 »
0
Тука малко стана като монолог, за което се извинявам. Сега забелязах, че менюто работи, просто не е конфигурирано както трябва...