Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Банер изобразяващ featured products от virtuemart във външен сайт  (Прочетена 4900 пъти)

Неактивен dark

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 1
  • Репутация: 0
Здравейте колеги,
 
Някой правил ли е такова чудо или знае ли някакъв модул или плъг? Имам онлайн магазин за дрехи на joomla 2.5 и virtuemart и ми трябва нещо с което да мога да си избирам определени продукти от магазина които да се показват във външен банер в партньорски сайт. Някакви идеи?

Поздрави!

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Има идеи ;)
Ето една по-лесна:
1. правиш един файл в темплейта и го кръщаваш примерно baner150x150.php
2. в този файл си слагаш html-a, задаваш му да зареди определен css, и си слагаш 1 модулна позиция примерно baner150-150 и си му правиш дизайна.
3. харесваш си някой модул за продуктите и го преработваш <а> да се отвратя в target="_top"
4. слагаш си модула на тази позиция
5. в партньорския сайт слагаш един iframe с път :http://името на сайта/index.php?tmpl=baner150x150

Това е.
ето демо под търсачката в дясно:
http://praktichnajena.eu/%D0%B2%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8/item/867-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%88%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Ейййй баси .... тва е толкова елегантно решение, че направо посинявам, ако знаеш аз кви дивотии правя за тази работа ся ме е яд  >:(


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Ейййй баси .... тва е толкова елегантно решение, че направо посинявам, ако знаеш аз кви дивотии правя за тази работа ся ме е яд  >:(

Ми питай де  :D

Какви са твоите решения по темата?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Това, което съм направил са 10-тина html-а и във всеки съм добавил кода и за всеки продукт правя нова миниатюра, копирам пеиствам другата информация и няма връзка със сайта (shut) (shut)

По този начин с модула всичко е много добре, но нямам вградено решение за модула да не показва продуктите, които не са с изчерпана наличност. Знам че може да забраня от админ панела да се показват, но така губя индексирания линк и затова съм позволил да се показват в каталога, но искам да не се показват в модула. Ако имаш елегантно решение ще ти бъда благодарен ако го споделиш.

Какво съм направил в момента, след foreach-а съм добавил един иф които скрива продуктите които не са налични, но така се получава аномалията че ти си му дал да показва 4-тири продукта, но ако един от тях е от тези дето да не се показват, са показват само три, което е неприятно, защото то така може в един момент да не се покажат никакви продукти.

Неактивен speedy

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 294
  • Репутация: 0
@Donbaron.bg, можеш да сложиш втори брояч, който да спре foreach-а само ако е достигнал определена стойност /в твоя случай 4/, така ще бъдеш сигурен, че винаги ще показваш точно 4 продукта.

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Аз не ограничавам foreach-a с моя иф, аз ограничавам резултата да не се показва и затова питам как да огранича foreach-а да не изкарва като резултат продукти с изчерпана наличност?

Неактивен speedy

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 294
  • Репутация: 0
Именно. Слагаш един брояч вътре в IF-а и броиш всичките, които са влезли дали са равни на броя, който ти искаш.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Баронович,
Ако използваш моя начин и модула на Гавик News Show Pro GK4, проблема ти е решен защото имаш вградена опция за мартата - Show out of stock - on/off
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Ето и още варианти:

1. XML flash банер показващ това което има в rss feed: http://3dwebdesign.org/flash-baneri/xml-flash-banner-rss-468-60.html
2. Или по-добре директно джаваскрипт скролери за rss фийдове: http://rss-novini.net/rss-скролери/
« Последна редакция: 02 Юли, 2014, 16:17:10 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736