Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Подобряване скоростта на зареждане на сайта  (Прочетена 2505 пъти)

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
Искам да подобря скоростта на зареждане на сайта, но не разбирам някои неща. Прикачвам скрийншоти от PageSpeed Insights на Google Developers, където са дадени съвети какво да се направи за целта. Ако може някой да помогне като разясни по-подробно как да ги направя тези неща, ще съм благодарен.

Снимка 1: Разбира се, кеширането е включено, но гледам посочените файлове са все снимки. Как да задам срок на валидност за тях?

Снимка 2: В настройките на темплейта, който е Gantry, в Advanced -> Less Compiler има бутон за CSS Compression, това ли е, което трябва да е активирано? Или можеби в Global Configuration на Joomla-та, в Server -> Gzip Page Compression?

Снимка 3: Тук наистина не разбирам как се отлагат или как се прави да се зареждат асинхронно следните файлове...

Всяка помощ ще е полезна, мерси предварително!
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
0
Някаква помощ???
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
0
Като цяло - лош показател от страна Gantry.
Утре ще го погледна в изходния код, че сега съм на няколко  (beer)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
0
ОК, мерси! Можеби не е лоша идея и в групата на Gantry да питам за това.
ex3m.bg
allurebg.com

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2276
  • Репутация: +28
0
В google speed test ти дава точно какво трябва да се направи. Основните неща за вдигане на скоростта са елементарни и описани човешки.

"Оптимизирайте изображенията, Минимизирайте CSS, Минимизирайте JavaScript"

Ето ти пример за оптимизиране на css код.



вече оптимизиран.



Размера на снимките оптимизирай.

Направи тези неща след което ще видим и Js.
« Последна редакция: 21 Юни, 2014, 14:34:52 от Бого »
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен ex3mist

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 218
  • ex3m.bg
  • Репутация: +2
    • Онлайн магазин за спортни стоки и туристическа екипировка
0
Мерси за примера, как се оптимизира CSS-а разбрах. Как се оптимизират картинките, също знам - използвам Save for Web функцията на Photoshop, когато ги записвам. Но това, което ми дава Гугъл не ми е ясно, затова и питам. Можеби за някой, който разбира е кристално, но аз затова съм качил скрийншоти с конкретни въпроси към всеки един:
  • Как става "Задаването на срок на валидност или максимално съществуване в HTTP заглавките", като показаните файлове са все снимки?
  • За компресиране намирам две възможности - тази от настройките на темплейта ли трябва да активирам за целта или тази от Global Configuration на Joomla-та? Или и двете? Това ли е начина да се намалят показаните в примера файлове?
  • Как се отлагат или как се прави да се зареждат асинхронно JS файловете? Какво изобщо означава това и с модифициране на PHP кода ли е свързано? Че HTML и CSS не са ми толкова непознати понятия, но PHP не ми е в кръвта... ;)

Та общо взето това са нещата, за които търся отговори.  (beer) :)
ex3m.bg
allurebg.com