Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Премахване на вече индексирани линкове от Google  (Прочетена 5981 пъти)

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Здравейте, имам следния въпрос към вас :) В сайта си имах глупостта да направя линковете да са ми на кирилица и сега искам да ги променя да станат на латиница. То всичко много хубаво ще ги променя, но те вече са индексирани от гугъл и се питам има ли начин да кажа на гугъл да изтрие линковете които вече е индексирал и са променени и да индексира наново променените линкове.

Ползвам Google Webmaster tools, имам инсталиран на сайта си Xmap с които съм направил карта на сайта и съм я закачил за гугъл.

Моля дайде предложения как да накарам гугъл да преиндексира новата карта на сайта и да премахне вече несъществуващите линкове. Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
  • Репутация: +10
Според мен трябва да се направи редирект от стария към новия URL.
It's all about motivation
locked ideas

Неактивен ItsoWD1

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 252
  • Репутация: +3
преиндексирането става като го пуснеш да обходи пак сайта, ще е нужно известно време, за да стане това :) А за старите линкове... както Михаил каза - пренасочи ги.


Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Темата е доста интересна и полезна!
Според мен няма да се размине без сътресения и загуба на позиции. За колко време ще приключи преиндексирането... седмица - две... Малко Гугълска работа.

- Aктуална карта на сайта в Webmasters Tools
- Пренасочване на най-ценните адреси с компонента вграден в J! (Аз се опитвах веднъж да пренасочвам... и те постоянно излизаха нови и нови. Накрая реших да извадя ситото довърших с само с най-ценните връзки). Преди време четох във форума че има възможност за пренасочване с помощта на .htaccess, но нещо не намирам темата (може да е в стария форум).
- Малко линкбилдинг към целеви страници също би помогнал G да види новите линкове.
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Старите линкове са доста няма как да ги пренасоча един по един. Не ме притеснява факта че ще отнеме седмица или месец докато гугъл преиндексира новите линкове, по скоро искам старите линкове да ги няма в гугъл, защото има линкове които вече са били индексирани, но вече не съществуват или примерно вече дадения продукт не се продавата.

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Инструменти за уеб администратори   --> Премахване на URL адреси няма ли да ти свърши работа?
Даааам, пак един по един се вкарват линковете.
-------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
« Последна редакция: 15 Май, 2014, 13:15:30 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Много са адресите да не кажа 90% от всички адреси на сайта.

Питането ми е ако променя сега адресите, гугъл ще се осети ли сам да си ги махне.

Значи аз на Xmap имам опцията Change Frequency, което според мен значи че до седмица гугъл ще индексира новите линкове в sitemapa които вече съм добавил или да изтрия сегания сайтмап и да направя нов които да сложа в гугъл. Дайте съвети как да го направя.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Леля Гугалица си решава сама какво как и кода да индексира за всеки сайт.
Аз преди месец изтрих един сайтмап и и подадох друг, но те реши, че съдържанието е същото  и с действията си ми каза направо, че не ще да индексира пак на ново.

Най добре е да помислиш за редирект и то автоматичен при 90% промяна.

За тези продукти, които вече нямаш и са 404 е добре да си направиш една страница за 404 като статия примерно и там да посочиш максимално актуални продукти като модул за нови или нещо друго.

А защо реши да бягаш от бг. адресите?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Защото когато копирам някои адрес става на шльоковица, също така повечето продукти са с английски наименования и половината линк е шльоковица, другата половина е английски и понеже няма как да направя всичко шльоковица искам да направя всичко английски. Пък и повечето хора търсят на английски в гугъл не на кирилица.

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Направило ми е впечатление, че ако копирам от IE линка не е на шльокавица.  ;)
--------
Ха, НАЗДРАВЕ!!! jd
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
То ако копираш линка от мозила или хром без последния символ пак не е на шльоковица  :)

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Според мен трябва да се направи редирект от стария към новия URL.

Това е начина, или чакаш гугъл да преиндексира сайта. Зависи колко връзки са, но за месец макс два всичко ще бъде о.к. Ти през това време можеш да му помогнеш със сео.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!