Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Spell Check на български текст в редактора на Joomla  (Прочетена 1536 пъти)

Неактивен Salomir

  • Вещица на свободна практика
  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 15
  • Репутация: 0
    • Stasy
Здравейте, много се чудих дали е за тук темата или за плъгините, та ако е нужно преместете я.
Въпроса е следния, колежката иска да има автоматична проверка на правописа докато създава статия в админ-панела на сайта. На мен не ми се е налагало до сега да ползвам такова. В редките случаи, когато пиша текстове за сайт предпочитам да го напиш предварително, да го обмисля, огледам и проверя и чак след това да го метна в сайта. Обаче на нея не и се занимава, та реши, че иска такова чудо.
Ползвам Editor - JoomlaCK и в пълната му версия има уж опции за проверка на правописа, обаче не се случва нищо като пробвах да направя проверка на текст. Не реагира нещо.
Чудех се има ли нещо, което пропускам в случая, някъде някоя настройка или знам ли какво... Уж огледах всичко, ама не се показва гадината  8)
Моля ако някой се е сблъсквал с такъв "проблем" да даде съвет.
Прислужниците мечтаят за добрата фея.
Принцесите - за прекрасния принц.
Кралиците не мечтаят, а действат...

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Spell Check на български текст в редактора на Joomla
« Отговор #1 -: 19 Февруари, 2020, 11:50:36 »
0
В самите редактори няма проверка на правописа, тя е вградена в браузъра който ползваш, тоест, включваш я от там. Повече инфо тук: https://www.joomlacontenteditor.net/support/documentation/editor/spellchecker
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Salomir

  • Вещица на свободна практика
  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 15
  • Репутация: 0
    • Stasy
Re: Spell Check на български текст в редактора на Joomla
« Отговор #2 -: 20 Февруари, 2020, 10:14:55 »
0
Благодаря
Прислужниците мечтаят за добрата фея.
Принцесите - за прекрасния принц.
Кралиците не мечтаят, а действат...