Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Проблем при преместване на Joomla на друг сървър  (Прочетена 5003 пъти)

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
0
Е разгеле  :D
Добре си го напасъл vesodimov, само с с разширение .zip не съм съгласен.
Пак казвам, когато сайта е голям - само jpa и когато се прави архива да се зададе да го дели на части. Иначе сървъра бъгва обикновено.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
0
Е разгеле  :D
Добре си го напасъл vesodimov, само с с разширение .zip не съм съгласен.
Пак казвам, когато сайта е голям - само jpa и когато се прави архива да се зададе да го дели на части. Иначе сървъра бъгва обикновено.
Коригирано  ;)

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
0
Аз също действам по начина, който Никитов е описал в първия си пост - всичко ръчно от cPanel-a. Най-чисто и ясно е според мен.
Но пиша за да обърна внимание на един малък проблем, който се получава при този метод, но е от голяма важност за сигурността на сайта.

В стъпката, където се изтегля файлът "configuration.php" за да се направят промени чрез текстов редактор на БД, User и парола, след връщането му на хоста се указва, че файла е с променени права от 444 на 644. Задължително за този файл е да бъде с права 444. Но чрез FileZilla примерно не се получава промяната, въпреки че го има като опция. Т.ч. е силно препоръчително да си влезете през cPanel-a и чрез файловия мениджър да промените правата на 444.

П.С. За тези, които не са наясно, освен "configuration.php", който трябва да е с права 444, всички други файлове трябва да са със 644, а папките със 755. Това е много важно за сигурността на сайтовете ви!!!
٩(●̮̃•)۶


Неактивен vesodimov

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 194
  • Репутация: +1
    • Счетоводство
0
Като стана въпрос за сигурност - след приключване на миграцията файловете

en-GB.kickstart.ini
kickstart.php


следва да бъдат изтрити.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
0
@vesodimov
Да, изтриват се за да не мотат там.

@dtk
През cPanel-a си е класика, но понякога изисква по-високи познания, особено когато има различни пхп-та и техните настройки на сървърите.
В 95% случаите при мен configuration.php се въща през фтп-то с същите права // 444 или -r--r--r--
И това зависи от настройките и конфигурацията на сървъра, но винаги трябва да се провери дали правата са тези.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop