Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Jomres или Solidres  (Прочетена 4162 пъти)

Неактивен anastasia

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 20
  • ПЪЛЕН РЕЛАКС
  • Репутация: 0
Jomres или Solidres
« -: 01 Октомври, 2018, 13:52:18 »
0
Здравейте,

Тъй като имам идея да направя най накрая още един сайт /вече имам 4/ искам да съм подготвена преди да потърся професионална помощ. Става въпрос за няколко хотела които искам да продавам в банско олинклузив. И се чудя кой компонент да използвам. Вчера разгледах и двата компонента в демо версиите им.
На Solidres не ми харесват стъпките  на резервиране. Jomres пък дава прекалено много инормация, това предполагам може да се настройва, но също не ми харесва как се избират стаите и няма разнообразни тарифи. Общо взето няма това което ме устройва за олинклузив пакети. Може би повече клоня към Solidres защото можеш да си избереш стая по няколко тарифи, но както казаах стъпките за резервиране не са от най добрите защото не можеш да видиш детайлите на резервацията отсрани /стая, тарифа/ когото въвеждаш клиентските данни. Това е голям пропуск.
Но какво да се прави,
Някой съвет да дадете по моя въпрос, който се е занимавал с туристическа агенция. Разгледах почти всички екстеншъни за резервации и не мога да избера с кой да работя.

Благодаря предварително,

 

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #1 -: 01 Октомври, 2018, 17:51:13 »
0
Jomres е пълна боза и работи извън ядрото на Джумла.
Със Solidres ме съм работил, виж и други:
https://extensions.joomla.org/tags/booking-reservations/
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #2 -: 02 Октомври, 2018, 08:35:06 »
0
Абсолютно. Jomres е пълна каша - но е супер ако искаш да се видиш в приключение и да се абонираш за скъпо платени услуги само от разработчика на приложението :)
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736


Неактивен anastasia

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 20
  • ПЪЛЕН РЕЛАКС
  • Репутация: 0
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #3 -: 02 Октомври, 2018, 11:28:11 »
0
Здравейте,

Благодаря за съветите.
Имам много идеи и направо не знам от къде да започна. Имам един приятел който е намерил инвеститор и до сега е вложил сигурно едно 100 000 лв в един сайт. Идеята е да може всеки да организира и публикува трип, ии други хора да се включват. Аз си мисля че това е супер идея но не за отделен сайт, а като приложение във фейсбук. Младежите във фейса ако се чудят какво да правят могат да виждат в града си кой какво е организирал, кой се е включил и да се присъединят, например в някое заведение или мини екскурзия. Във фейса можеш да създаваш събитие и да каниш приятели да се включват но разликата ще е че екскурзията ще има бюджет.
Ето го и сайта
newbielink:http://www.tripxv.com [nonactive]
Дизайна е пълно копие на Airbnb.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #4 -: 02 Октомври, 2018, 12:44:45 »
0
Гледам, че отидохме доста встрани от темата, та хайде и аз уЛево :)

Анастейша, гледам че напоследък усилено се чудиш къде да похарчиш едни пари и едно свободно време, ти си знаеш колко. Ще си позволя да ти дам един съвет: инвестирай в това от което разбираш. Ако можеш да правиш професионално сайтове, прави. Ако можеш да правиш професионално приложения и си програмист, прави.

Успешен сайт само с покупката на приложения за някаква система никога няма да направиш, без значение кои точно приложения и без значение за коя система. Да се захванеш с нещо такова, значи да потънеш финансово за дълъг период от време. Ако си упорита и се учиш бързо, може и да се научиш накрая, но това ще е след доста време - не месеци, а години.

Всъщност, аз някога направих точно тази грешка... и ей ме сега... правя някакви сайтове. Но първите 3-4 от тези 12 години си бяха мъка, не ме е срам да си го призная. Така че прецени добре: искаш ли достатъчно силно нещото и ще издържиш ли през такъв дълъг период. Не само финансово - и психически.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен anastasia

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 20
  • ПЪЛЕН РЕЛАКС
  • Репутация: 0
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #5 -: 02 Октомври, 2018, 13:48:31 »
0
Здравей Мега Гуру,

Явно не си ме разбрал. Очевидно аз не мога да правя сайтове, нито приложения във фейса. Не е това моята цел да се научавам. Аз съм математик, разбирам от житейски, маркетингови и всякакви алгоритми. Споделям идеите за да намеря партньори, които също се вълнуват от нови идеи.

От 10 години съм в туристическия бизнес имам агенция и от там си изкарвам някой лев.

От опита ми в туризма смятам че идеята за социални екскурзии е много добра. Очевидно това не може да се направи само от един човек а екип /моя приятел има екип, но той си е намерил инвеститор който плаща на всички/.

Пак казвам, това са само идеи. За сайта който писах, приятеля ми евала го реализира /от 2 години го работят/.




Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #6 -: 02 Октомври, 2018, 14:08:30 »
0
Мега Гуру е титла която форума дава автоматизирано, не е моето име. Добре е че разбираш от нещо и браво че го разбираш както трябва по твои думи. Явно наистина не съм разбрал.

Ето и нещо обаче което ако не те накара да се замислиш, ще се сетиш за него години по-късно. През тия десетина и кусур години поне 20 пъти са ми идвали клиенти които искат да правят и точно такива като горния сайт, и не точно такива, но много подобни като замисъл сайтове. И нито един от тях не успя (всъщност само 2-3 от тези десетина сайта ги е правила фирмата ми, другите ги правиха най-различни фирми, екипи, програмисти и хора и все така - неуспех).

Един показатален пример: един човек дето го даваха и по разни реалитита наскоро, искаше да направи подобен сайт за услуги и си мислеше, че ще е уникален и че ще потръгне, защото бе измислил нещо уникално и оригинално.

Направихме му точно това което поръча, плати си и то си работеше, след това тръгна да го развива. Тъй като бюджета му бе много малък за разработка на подобно нещо, естествено в процеса на работа със сайта излязоха още маса неща които той не бе домислил че ще му трябват изобщо и той започна да търси начин да се програмират и те. За почти без пари естествено му отказах и той тръгна да търси други фирми...

Докато обикаляше по нови фирми и събираше пари за да се завърши сайта, екипа на Фейсбук също се сети и добави тези функции в спамерската си социалка. Да, човека бе измислил години по-рано доста от нещата които виждаме във Фейса сега.

Но наистина без сериозно финансиране не става. И това обикновено са много пъти повече пари от това което се залага в първоначалния бюджет.
« Последна редакция: 02 Октомври, 2018, 14:49:37 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен anastasia

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 20
  • ПЪЛЕН РЕЛАКС
  • Репутация: 0
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #7 -: 02 Октомври, 2018, 14:37:11 »
0
Съжалявам че писах мега гуру, ама наистина не си спомням името ти. Твойта фирма ми е правила 2 сайта и съм много доволна от единия само.

Просто споделям идеи и ти веднага фейк нейм /писах математик защото така се казва и предпочитам пред матетематичка/. Снимката и името са истински, аз излизам винаги с лицето си.

И да имам 10 години опит в туризма, колкото и да не ти се вярва.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #8 -: 02 Октомври, 2018, 14:49:04 »
0
Ок, сори. Драсни ми едно съобщение с това кой е сайта - ако може. Не помня имена години назад, но по сайта ще се сетя със сигурност. Иначе разликата между успешния сайт и неуспешния е само една - оптимизацията на сайта. Външната. Която няма нищо общо с услугата изработка на сайт и дори да дадеш милион долара за сайт, без да му се направи или линк билдинг, или скъпа платена реклама - нищо не се случва.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #9 -: 03 Октомври, 2018, 23:14:07 »
0
Сайт за туристически услуги с джумла  :o :o :o

Бюдеж от 100 000 лева за сайт в сферата на почивките  :o :o :o

Бюджета на годишна база трябва да е десеторен и то за скромния ни български и пазар и това е за стратегия и подобряване на потребителското изживяване. За реклама има двама основни играчи на пазара в момента и пакетите които закупиха за за над 800 000 лева месечно и то за евтините телевизий, като дискавари крайм, дисни и подобни не толкова рейтингови телевизии.

Не знам какви пари си си изкарала, но ако правиш ROI 6 до 7 и гониш комисионна 20% (което е адски много) и ти трябват да кажем едни 5000 до 8000 лева месечно за да покриеш разходите без да печелиш, говорим за минимален бюджет от 15 000 до 20 000 лева месечно за реклама, която да бъде адски добре направена и оптимизирана.

От скоро предлагаме адски професионална услуга за изготвяне на рекламни кампаний в гугъл, базирани на джава скриптове, които да определят бида за дадена реклама динамично в реално време и в момента тестваме с един от тези играчи които визирах по-горе, клика при дъното на фунията е 10+ лева, а аларнеса ни се движи около 1.50 - 1.80 лв на клик, демек малък бюджет хубав ROI няма как да направи, основно малките разчитат на силен и скъп аларнес с адски добър ремаркетинг и то с дългосрочни заявки, демек да го хванеш потребителя лятото и да конвертира началото на следващата година!

Говоря ти на патагонски знам и ще преведа, не си харчи парите за глупости  ;)

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #10 -: 04 Октомври, 2018, 08:22:25 »
+1
MOn dsoffn - за какво ти е реклама с клик от 1.50 - 1.80 лв до 10 лв - имам  30-40 такива сайта за линкове. С бюджет за оптимизация от до 3-4 хил лв еднократно си топ и спираш с плащането за реклами  (аз толкова много линкове за такава сума не мога да предложа, но ще купиш от мен, ще купиш и от другаде).

А тъй като ти не обичаш да плащаш, а искаш винаги сам да си правиш нещата ето ти решение и на това - имам и домейни на такава тематика които продавам безбожно евтино. Можеш да си направиш бързо твоя собствена сателитна мрежа от 10-20-50 сайта и да линкваш от нея.
« Последна редакция: 04 Октомври, 2018, 08:24:46 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен anastasia

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 20
  • ПЪЛЕН РЕЛАКС
  • Репутация: 0
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #11 -: 06 Октомври, 2018, 17:17:41 »
0
Здравейте,

Мон, прав си за цифрите за които говориш. Във онлайн туристическите агенции е пълна лудница. Ако искаш да продаваш просто едни нощувки в хотели ще трябва да се бориш с доста конкуренция и по горните цитирани цифри няма да ти стигнат а какво да говорим кога ще си ги върнеш. Не му блазе на този който се вълнува от Booking.com. Аз разбира се нямам такива намерения. Тясно специализирана съм в груповите настанявания. Миналата година достигнах 9000лв от стая на сезон в 10 стайна къща за гости. Това са 100 лв на стая при пълна запълняемост. С такива цифри не могат да се похвалят и четиризвездни хотели в банско. Не не е само да продаваш. Клиентите трябва да се обслужат качествено, не всички стават. Проблема ми е че клиентелата е ограничена и кункуренцията става все по голяма. Затова ща не ща трябва да инвестирам.
За сега само харча пари, нищо не съм изкарала. Имам доста проекти и все от някъде трябва да ми потръгне иначе ще фалирам. Плюс това фермерската година беше много зле. Ноо, не се отказвам.


Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Jomres или Solidres
« Отговор #12 -: 06 Ноември, 2018, 22:57:51 »
0
Ето нещо любопитно за интусиасците да влизат в травелинг бизнеса:

https://www.cnbc.com/2018/11/05/travel-giant-booking-spent-1-billion-on-google-ads-in-the-quarter.html

Тук говорим за 14.44 милиона долора дневно за реклама само в гугъл!