Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: System - Google Maps >> Тази страница не може да зареди Google Карти  (Прочетена 10137 пъти)

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
System - Google Maps >> дава на сайта:
Тази страница не може да зареди Google Карти правилно.

Гледах едно мисля друго ДЕМО на плъг-ин  - и той така. Има ли някой идея за работещ plug-in, защото стария си бачкаше
( не бе проблем в синтаксиса описващ локацията на картата и др. характеристики ) ?

Благодаря предварително...  (relax) (coffee) 8)
« Последна редакция: 10 Септември, 2018, 14:45:17 от emstane »

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
0
Да не е, защото Гуугъл вече държи да имаш кредитна карта вкарана в акаунта ти. Нали картите станаха платени след определен брой кликания. На мен ми експайрна кредитната карта и ми спряха картите.

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
0
Благодаря :)

Както е казал бай Ганьо: Гутен морген, гутен морген, все пари искат  (food) (beer)

С някакви обиколни врътки (скриптове) да отваря в нов прозорец или нещо от сорта, някой да се е сблъсквал? Ако да, моля :)


Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
0
Ориентирай се към Open Map ..понеже следя SP Page Builder, те вече извадиха такъв адон, но ако не изграждаш страниците си с него, ти трябва някакъв модул за Open Map.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
0
Пишете пълни щуротии. Съобщението се показва, защото над определен брой заявки от един айпи адрес, се изисква да подавате на Гугъл Карти апи ключ. А за споделен хостинг, се сещате, че сайтовете на същото айпи са много.

Въвежда се API key в кода и всичко започва да работи. Ако плъгина който ползвате има поле за API key, генерирайте си едно и го въведете. Ако няма, ще трябва да го вкарате ръчно в кода на джаваскрипта.
« Последна редакция: 11 Септември, 2018, 11:30:29 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
0
Не е точно така. При мен с API ключ картите ми минаха в демо режим - потъмняват и навсякъде по тях пише For demo purposes или нещо такова. В единия ми сайт забелязах, че въобще не се показва картата, но API ключове имат всичките ми сайтове.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
0
Може да се иска плащане и кредитна карта добавени в акаунта ти в апи-то само ако имаш мнооого посещаван сайт. Вероятно проблема е от погрешен джаваскрипт код или от друг проблем в сайта (като блокиране на папка в htaccess и други), за да ти иска плащане трябва да имаш страшно посещаван сайт който да зарежда карта на всяка страница.

Пример: имам сайт за маршрути, който зарежда Гугъл карти на почти всяка страница и страниците с много посещаемост са само тези с карти на тях. Сайта има за последния месец 1000-1500 уникални дневно и над 2500 импресии дневно и се вмества в безплатните лимити. Сайта имаше същия проблем, но вече работи само с въведен апи ключ на правилното място в кода.

Пример за кода с проблем:
t.onload=function(){google.load("maps","3",{other_params:"sensor=false&libraries=places"
Пример за кода с поправен проблем:
t.onload=function(){google.load("maps","3",{other_params:"key=GOOGLE_MAP_API_KEY&sensor=false&libraries=places"
« Последна редакция: 11 Септември, 2018, 11:28:56 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
0
Благодаря на всички.  8) (relax) (beer)

Отначало пробвах Phoca map, плъгин и компонент + настройки за Open Map - показа един път рестриктивна карта и до там. Върнах се на друг вариант на простичък Google map и за сега всичко си бачка. Без генерация на ключове и пр. врътки :)

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
0
Щом казваш ..аз пък получих от Гуугъл мейлче, че вече е задължително да има платежно средство акаунта ти  ..ако правилно съм разбрал ..но пък картите бяха спрели докато не му вкарах кредитна карта - за това няма как да греша - от опит говоря

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
0
1. Без генерация на ключове - по някое време ще спре да работи. Ще го правиш пак след време, тогава си спомни какво съм казал и ми прочети горния пост отново. Случвало ми се е на над 20 сайта - всеки път същия сценарий.

Съобщението се показва, защото над определен брой заявки от един айпи адрес, се изисква да подавате на Гугъл Карти апи ключ. А за споделен хостинг, се сещате, че сайтовете на същото айпи са много.

2. Вече е задължително да има платежно средство акаунта - преди не беше така. В момента дори да са го променили, не съм вкарал карта в акаунта и всичко си работи. На пак същите над 20 сайта, може и над 30 да са, нямам спомен - само моите са десетина, а има и незнаен брой клиентски...

Важното в случая е че всички тези сайтове работят през един и същи акаунт, с един и същи апи ключ, без въведено платежно средство в акаунта, тоест, безплатно.
« Последна редакция: 11 Септември, 2018, 13:23:06 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен emstane

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 204
  • Репутация: 0
0
Самия плъгин имаше няколко нива на работа. С най-простичкото се твърдеше, че не му трябва ключ.
Ако нещо пак се прецака, благодаря за съветите по-горе - ще препрочета и ще действам :)

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
0
A darkened map, or ‘negative’ Street View image, watermarked with “for development purposes only” is returned when any of the following is true:

    The request is missing an API key.
    Billing has not been enabled on your account.
    The provided billing method is invalid (for example an expired credit card).
    A self-imposed daily limit has been exceeded.

..от извора

Неактивен Веско

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 892
  • The Show Must Go On
  • Репутация: +8
    • Печатница ЕКС-ПРЕС
0
От това което до сега прочетох и разбрах за Google Maps API, след новите промени /16-ти Юли 2018г./ е, че дават едни 200$ месечно и от там нагоре си плащаш. Затова и искат да въведеш данни за плащане. А в зависимост от потребленито ти, зависи и дали ще ти е безплатно или ще си плащаш.
Цените тук:
Цитат
https://cloud.google.com/maps-platform/pricing/sheet/
Дано е от полза на някой това...
разбирач - НЕ означава че знам..., а че съм писал... ;)

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
0
Веско, вече не са 200 долара, 300 са. 300 usd free trial - важи само за първата една година. Правих такъв акаунт 2-3 дена преди да се видим с теб.

Цитат
https://console.cloud.google.com/billing/
You have $300.00 in credit and 364 days left in your free trial.
« Последна редакция: 11 Септември, 2018, 15:55:08 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Веско

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 892
  • The Show Must Go On
  • Репутация: +8
    • Печатница ЕКС-ПРЕС
0
Може да са го променили.
Аз това го четох от линка и още няколко други страници на Г.
разбирач - НЕ означава че знам..., а че съм писал... ;)