Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Направихме нов сайт, как правилно да редиректнем старите URL адреси към новите?  (Прочетена 2750 пъти)

guest740

  • Гост
Колеги, имам следният въпрос. Старата Joomla е от преди няколко години и беше на версия 1.5, сега направихме нов сайт Joomla на 2.5, но имаме много линкове, съответно лайкове, google plus-чета на старите URL адреси. Как ще запазим тези лайкове и линкове към новите, категориите от главното меню са г/д едни и същи, има някои нови неща, които си влизат като нов контент, но старите ми е важно да запазим?

Искам да уточня, че старият сайт съм включил SEF кирилизирани адрес от рода www.website.com/категория, а не е на латиница. В пренасочването мисля си чрез .htaccess файла как ще се опишат тези адреси? За първи път ще правя подобна смяна на сайта..

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
  • Репутация: +10
Нямаше ли как да запазиш линковете?

It's all about motivation
locked ideas

guest740

  • Гост
Аз още не съм го активирал, стои ми на поддомейн и изчаквам. Примерно, ако пусна SEF адресите на български, ще се запазят ли линковете, така ли да процедирам?!

Примерно, ако имам URL старо www.figura.bg/отслабване и на новият ако ми е така, ще се запазят ли? Имам в предвид, вътре по-дългото URL не е ли различно?


Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
  • Репутация: +10
Според мен ще се запазят.
Винаги така правя.

Единствено не могат да се запазят, ако на стария сайт си ползвал SEF Компонент, който на новият няма да го имаш.

Според с леки услия можеш да постигнеш същите адреси.
It's all about motivation
locked ideas

guest740

  • Гост
Аз не използвам такива компоненти, но се притеснявам единствено за следното нещо:

1. В старият сайт бутона ми е ЛИНК КЪМ СТАТИЯ и съм вързал от главното меню директно към статия.
2. В новият сайт, този бутон, който е под същото има е БЛОГ НА КАТЕГОРИЯ и съдържа като описание на категорията текста от старата статия + долу блогване на подстатии в тази категория.

Според мен структурата на двете URL, въпреки /отслабване SEF URL-то ще е различно, долу под маската и да не стане гаф, ако искаш ми вярвай страх ме е да пробвам :)

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Това няма да е проблем какъв е линка под маската. Ако линка ти е същия и съдържанието е същото няма да има проблем. При мен поне не е имало проблем. Но ако съдържанието не е същото, дори и линка да е същия, може да ти се нулират плюсчетата.

Неактивен me7hos

  • Михаил Семерджиев
  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 4211
  • Репутация: +10
Сошъл бутоните гледат URLто.

Aко е различно ще изчезнат и натрупаните до момента лайкове.

Ако сайта е напълно нова структура има 2 варианта:
1. Новият сайт запазваш старата структура и статии, като ги правиш в скрити менюта. Новата структура я правиш в ново меню. Така хем ще се отварят старите статии със запазени линкове, хем ще можеш да направиш новите менюта


2. Вкараш само новата структура с новите линкове и насочваш с редирект 301 стар към нов линк.
Така от SEO гледна точка ще е ок, но ще ти се нулират сошъл бутоните.
It's all about motivation
locked ideas