Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Плащане чрез кредитна карта и Paypal  (Прочетена 5523 пъти)

Неактивен sparek

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 90
  • Репутация: +10
Здравейте,
отварям тема понеже до сега не ми се е налагало да правя плащането в Хика чрез кредитна карта или Paypal.
При Paypal метода съм го направил и тествал успешно със пейпал сандбокс акаунтите ми. Проблема е че ми създава поръчката в магазина, дори и да откажа да платя през пейпал. Няма ли някакво известие, че е платил клиента преди да ми го създава като поръчка?
Колкото до метода с кредитните карти, там съм още бос. Четох във форума на хика, че се прави с активирането на Paypal Pro plugin. Тука искам да попитам Pay Pal Pro акаунта различен ли е от този на бизнес акаунта? Питам понеже при PayPal plugin-а има само мейл са конфигурация, а при PayPal pro са потребител, парола и подпис/сигнатура/. От това съдя че са различни.

Моля за малко разяснени от тези които са реализирвали магазини с двата метода - PayPal и кредитна карта,
Благодаря.

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #1 -: 26 Юни, 2018, 09:13:15 »
0
Мисля, че все още за България е забранена опцията на Пейпал плащане с кредитна карта без да имаш Пейпал акаунт. Въобще, с българска регистрация не излиза опция за кредитни карти.

Неактивен sparek

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 90
  • Репутация: +10
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #2 -: 26 Юни, 2018, 10:11:25 »
0
Сайта не е за България пропуснах да кажа! Освен това е небходимо да има и кредитна карта и Paypal като методи за плащане!


Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #3 -: 26 Юни, 2018, 10:41:36 »
0
Мога само да кажа, че първата опция, която се предлага от Пейпал за фирма, е достатъчна ..при опит за плащане, се появява опция за плащане с кредитна карта, преди да си се логнал в Пейпал. ..но опцията излиза ако фирмата, която си регистрирал в Пейпал, не е българска.

Неактивен sparek

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 90
  • Репутация: +10
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #4 -: 26 Юни, 2018, 13:35:07 »
0
Да разбирам ли, че PayPal plugin-a е достатъчен за плащане и с двете. Ако имаш Pay Pal акаунт и съответно има възможност за кредитна карта?
Единственото, което е необходимо фирмата, която не е българска да си е направила Бизнес акаунт в PayPal?
Тогава ще се получават всички плащания от магазина, било то с кредитна карта или личен Paypal на PayPal Merchant Account-a, нали така?

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #5 -: 27 Юни, 2018, 11:18:44 »
0
Да, достатъчно е, а има и доста други методи за плащане.
Нека собствениците преценят какво да използват.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sparek

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 90
  • Репутация: +10
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #6 -: 28 Юни, 2018, 10:13:33 »
0
Необходимо е да има  двата метода с кредитна карта и чрез PayPal. Другия метод е Post Finance. С него също не съм наясно!

С две думи конфигурирам само PayPal плъгина и ще има и двете опции, няма да е необходимо да активирам други плъгини като Credit card plugin & PayPal Pro, нали? Понеже тествам чрез Sandbox, там явно няма такава опция за кредитна карта, а само чрез Paypal сметка.
Доколкото съм чел из форумите на хикашоп, плъгина за кредитната карта е само начин за събиране на клиентски сметки и после ръчно чрез издаденият от банката терминал, собственика на сайта прави транзакция от сметката на клинета към този на магазина.

Ако искам обаче, клиентите на магазина да плащат без да имат PayPal акаунт, a със кредитна карта, който да не минава през сайта на PayPal, a дирекно в магазина ми, ме съветват да ползвам PayPal Pro plugin-a?

Внесете малко яснота по въпроса и ми кажете в правилната посока ли разсъждавам?
Благодаря предварително!
« Последна редакция: 28 Юни, 2018, 10:20:12 от sparek »

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #7 -: 28 Юни, 2018, 21:48:00 »
0
Необходимо е да има  двата метода с кредитна карта и чрез PayPal. Другия метод е Post Finance. С него също не съм наясно!

С две думи конфигурирам само PayPal плъгина и ще има и двете опции, няма да е необходимо да активирам други плъгини като Credit card plugin & PayPal Pro, нали? Понеже тествам чрез Sandbox, там явно няма такава опция за кредитна карта, а само чрез Paypal сметка.
Доколкото съм чел из форумите на хикашоп, плъгина за кредитната карта е само начин за събиране на клиентски сметки и после ръчно чрез издаденият от банката терминал, собственика на сайта прави транзакция от сметката на клинета към този на магазина.

Ако искам обаче, клиентите на магазина да плащат без да имат PayPal акаунт, a със кредитна карта, който да не минава през сайта на PayPal, a дирекно в магазина ми, ме съветват да ползвам PayPal Pro plugin-a?

Внесете малко яснота по въпроса и ми кажете в правилната посока ли разсъждавам?
Благодаря предварително!

В грашна посока си :) Paypal сам по себе си е разплащателен метод, които позволява плащане с кредитна карта, но плащането с кредитна карта е коренно различен метод, които се обработва и валидира от друга инстанция в зависимост от пост терминала, начина на транзакция и банката.

Ако ще правиш плащане чрез кредитна карта, трябва да си наясно какви ще са кредитните карти, да направиш връзка между пос терминала на твоята банка и сайта ти или други хватки. Общо взето гледай данните за кредитна карта и най-важното валидацията да става на сървъра на банкова институция, понеже трудно ще отговориш на стандартите за сигурност, само криптиращата машина струва от порядъка 100 000 евро и това е минималното.

Ако не си наясно какво правиш, най-добре плати на някои които е наясно да го направи, тези неща са изключително важни и ако мост между paypal, може да се намери като готово решение едва ли ще има такова за hikashop и часния постерминал които ще трябва да ползваш.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #8 -: 28 Юни, 2018, 22:53:23 »
0
а има и доста други методи за плащане.
Нека собствениците преценят какво да използват.
Колеги,
Аз имах предвид, че PayPal е достатъчен за тази цел //стига акаунта да не в Замбия //примерно
Но има и доста по-добри ценови възможности като такси за приемане на плащанията, като WorldPay примерно.
// Когато говорим за приемане на плащания е много важно нагласата на собственика, от къде ще приема плащането и какви възможности има
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sparek

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 90
  • Репутация: +10
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #9 -: 10 Октомври, 2018, 16:53:17 »
0
Здравейте,
клиента ми иска двата метода да са отделни - Paypal и Кредитна карта.

1. Мога ли да го реализирам с хикашоп, гледам че може да са отделни като методи на плащане!
2. Какво е необходимо освен merchant account в Paypal ?
3. В момента тествам със Sandbox и срещам проблем, при който преди да съм платил с тестовия акаунт получавам мейл за поръчка. Искам да получавам само мейл след плащане. Това само за тестовия акаунт ли е или и за реалния е така и е просто настройка на хиката?

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #10 -: 10 Октомври, 2018, 18:15:20 »
0
Хиката записва 1-во поръчката и чак тогава сменя статуса за плащането, тоест няма опция да няма поръчка докато не е платена.
Можеш да изключиш първия имейл за известие при направена поръчка и да оставиш само за смяна на статуса при плащане/неплащане, но поръчките ще се записват в администрацията.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sparek

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 90
  • Репутация: +10
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #11 -: 10 Октомври, 2018, 18:58:21 »
0
Благодаря за бързия отговор.
Така ли трябва да изглежда, администрацията?

Неактивен sparek

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 90
  • Репутация: +10
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #12 -: 10 Октомври, 2018, 19:18:14 »
0
От друга страна ако имам и друг метод - чрез наложен платеж примерно, няма ли да се получи проблем след като неизвесява за направената поръчка?
« Последна редакция: 10 Октомври, 2018, 19:20:59 от sparek »

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #13 -: 10 Октомври, 2018, 22:12:14 »
0
Не мога да разбера от къде е тази снимка, но писмата са в 'системни' >'писма' //и го пусни на ЕН, защото БГ-то е омазано тотално от нашия колега :)

От друга страна ако имам и друг метод - чрез наложен платеж примерно, няма ли да се получи проблем след като неизвесява за направената поръчка?

Просто ще се получава втория имейл, примерно при смяна на статуса от 'получена' на 'обработена'
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sparek

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 90
  • Репутация: +10
Re: Плащане чрез кредитна карта и Paypal
« Отговор #14 -: 10 Октомври, 2018, 22:29:38 »
0
Принтскрийна е от конфигуразията на хиката
Ето на английски.
Цитат
Просто ще се получава втория имейл, примерно при смяна на статуса от 'получена' на 'обработена'
Да но ако е един човек е сам администратор няма как да разбира, кога има нова поръчка, защото поръчката няма да си сменя статуса от "получен" на "обработен" чрез наложен платеж. Ще се създава само със статус "Created"  и ако не влезеш в адмнистрацията на сайта - няма и да разбереш, нали така?