Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Поддръжка на сайт  (Прочетена 3773 пъти)

Неактивен ataman79

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 361
  • Репутация: +3
Поддръжка на сайт
« -: 29 Октомври, 2017, 11:47:22 »
0
Здравейте,

интересува ме вашето мнение, ориентировъчно по колко на месец желаете за поддръжка на сайт базиран на Joomla. Нека да разделим поддръжката на две различни неща:
1. Обновяване на компоненти - безплатни, платени, Joomla, модули, без доработки - от колко нагоре ?
2. Качване на информация - ежеседмично по до 10 статии на седмица/продукти
3. Изобщо не предлагам поддръжка

Интересува ме ориентировъчни цени, например от ХХ до ...
Знам, че е доста обширно понятие и по-често е за колкото се договорите, но ми се иска все пак да сверя "часовниците" :)

П.П. Имеша интересен коментар преди малко под поста, но явно човека сам си го изтри. Не беше конкретно по въпросите ми, а към цялостна поддръжка на сайт, но благодаря за меннието, което вече го няма :)
« Последна редакция: 29 Октомври, 2017, 13:55:23 от ataman79 »
Норбеков България http://norbekov.bg
My Baby Gender
Coffee Fortune

Неактивен ilko

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 767
  • Репутация: +1
    • www.infoz.bg
Re: Поддръжка на сайт
« Отговор #1 -: 05 Ноември, 2017, 14:17:50 »
0
100 лв. е добре. ДДС отгоре.
https://www.infoz.bg - информационен сайт

Неактивен ataman79

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 361
  • Репутация: +3
Re: Поддръжка на сайт
« Отговор #2 -: 06 Ноември, 2017, 18:53:43 »
0
100 лв. е добре. ДДС отгоре.
Благодаря, ще изчакам още мнения :)
Норбеков България http://norbekov.bg
My Baby Gender
Coffee Fortune


Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Поддръжка на сайт
« Отговор #3 -: 06 Ноември, 2017, 19:43:34 »
0
Това е относителен въпрос, зависи от нивото то ти и заетостта ти. Ако си гладен и за 50 лева ще го направиш, ако си наяден и 500 лева на месец няма да са ти интересни. Лично аз не се хващам да поддържам сайт за по-малко от 1200 - 2000 лева месечно, понеже работата я разпределям на хора които взимат определена заплата и услугата ми е за тези които могат да си го позволят. Е ся разбира се че за 100 лева няма да получиш това което ще получиш за 2000 лева, но ако си безнес които разчита на онлйан частта си и искам стабилен парньор няма да се вайкаш дали са ти много или малко парите.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Поддръжка на сайт
« Отговор #4 -: 07 Ноември, 2017, 09:17:52 »
+1
За точка 1: 50 лв на месец са предостатъчни, да не казвам и че би трябвало цената да е 100-150 лв, но на година - обикновено ъпдейти има 2-3 пъти в годината.
За точка 2: писането и публикуването на 10 качествени статии от по 400-500 думи ми струва 100 лв - общо писане плюс публикуване.

Не съм по ДДС. Крайни цени.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен ataman79

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 361
  • Репутация: +3
Re: Поддръжка на сайт
« Отговор #5 -: 08 Ноември, 2017, 19:33:19 »
0
Благодаря Еди, за изчерпателния отговор ;) очаквах го :)
Норбеков България http://norbekov.bg
My Baby Gender
Coffee Fortune

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Поддръжка на сайт
« Отговор #6 -: 09 Ноември, 2017, 08:19:51 »
0
За нищо :) Бъди сигурен, че има хора които предлагат и във пъти по-ниски цени - ъпдейтите стават много лесно. До момента в който нещо не се скапе. А тогава вече започват да търсят фирма която да го поправи.

Напоследък ми се случи напълно съвременен Джумла 3 сайт при ъпдейта до 3.8 просто да спре. Спря целия сайт. Без грешки - нито на екрана, нито в еррор лога. След над 2 часа ровене, контактване на суппорта на хоста за да ровят и те в еррор логове до които аз нямам достъп, така и не намерих проблема. А представи си щом аз не съм го намерил, как ще го намери собственика на сайта...

Вероятно някое от приложенията вътре беше несъвместимо с тази версия, но сайта беше накичен с какво ли не и да се тества всичко да се включва и изключва щеше да отнеме ден работа. А собственика на сайта си държеше на всичко, не искаше да се лиши от никоя екстра :)

И тъй като никой не искаше да ми плати няколко часа работа, просто върнахме сайта от бекъп и така и не го ъпдейтнахме до 3.8.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен ataman79

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 361
  • Репутация: +3
Re: Поддръжка на сайт
« Отговор #7 -: 09 Ноември, 2017, 20:41:59 »
0
Да, добре , че е имало бекъп - попадал съм на случаи, в които не правят. Добре, че хостинг компаниите правят :)

Със сигурност има хора, които вземат по-малко и такива, които вземат повече - зависи наистина и от клиента. Исках да сравним само, а твоето се доближава до моята представа ;)
Норбеков България http://norbekov.bg
My Baby Gender
Coffee Fortune

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Поддръжка на сайт
« Отговор #8 -: 09 Ноември, 2017, 21:21:52 »
0
Да, добре , че е имало бекъп - попадал съм на случаи, в които не правят. Добре, че хостинг компаниите правят :)

Akeeba Backup има плъгин, който автоматично прави бекъп при обновяване на версията на Joomla. Няма място за грешка ;)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен ataman79

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 361
  • Репутация: +3
Re: Поддръжка на сайт
« Отговор #9 -: 10 Ноември, 2017, 20:32:52 »
0
Akeeba Backup има плъгин, който автоматично прави бекъп при обновяване на версията на Joomla. Няма място за грешка ;)

Аз гледам да слагам колкото може по-малко добавки, затова предпочитам ръчно със скрипт да си правя периодично
« Последна редакция: 13 Ноември, 2017, 20:06:24 от ataman79 »
Норбеков България http://norbekov.bg
My Baby Gender
Coffee Fortune