Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Уърдпрес постове към Джумла артикъли  (Прочетена 1925 пъти)

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« -: 15 Септември, 2017, 22:31:30 »
0
Здравейте, хванах се на фрий начала да направя сайт на едно училище със стар такъв на Уърдпрес, но се оказа, че много са им постовете и сега съм в шах как ще стане трансферирането. Само в първата категория сега установих с ужас, че имат 98 поста, а са няколко категории. Има ли безплатен продукт, който може да направи това. Опитах да изтегля това: newbielink:https://extensions.joomla.org/extensions/extension/migration-a-conversion/data-import-a-export/wordpress-to-joomblog-converter/ [nonactive]
но вчера не се теглеше точно този файл, а днес дори не работи сайта им. Ако някой се сеща за нещо безплатно, което може да прави това, ще съм много благодарен.

Мерси предварително за отговорите.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« Отговор #1 -: 16 Септември, 2017, 22:33:37 »
0
Налей ги директно в базата данни с 1 sql заявка. Разбира се после ще трябва да коригираш id-та на категориите в статиите, пак там.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« Отговор #2 -: 16 Септември, 2017, 22:41:52 »
0
Здравейте, хванах се на фрий начала да направя сайт на едно училище със стар такъв на Уърдпрес, но се оказа, че много са им постовете и сега съм в шах как ще стане трансферирането. Само в първата категория сега установих с ужас, че имат 98 поста, а са няколко категории. Има ли безплатен продукт, който може да направи това. Опитах да изтегля това: https://extensions.joomla.org/extensions/extension/migration-a-conversion/data-import-a-export/wordpress-to-joomblog-converter/
но вчера не се теглеше точно този файл, а днес дори не работи сайта им. Ако някой се сеща за нещо безплатно, което може да прави това, ще съм много благодарен.

Мерси предварително за отговорите.

Не се занимавай с глупости а продължавай да работиш с уордпресс. Ще си спестиш множество главоболия. Най - фундаменталното правило при програмирането е че ако дадено нещо може да стане по - лесен начин то е правилно да се направил по - лесния начин.


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« Отговор #3 -: 17 Септември, 2017, 04:49:45 »
0
Не се занимавай с глупости а продължавай да работиш с уордпресс. Ще си спестиш множество главоболия. Най - фундаменталното правило при програмирането е че ако дадено нещо може да стане по - лесен начин то е правилно да се направил по - лесния начин.

Не е сигурно.
Може проблемите да станат яки, ако WP е старо  :)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« Отговор #4 -: 17 Септември, 2017, 12:22:16 »
0
Не се занимавай с глупости а продължавай да работиш с уордпресс. Ще си спестиш множество главоболия. Най - фундаменталното правило при програмирането е че ако дадено нещо може да стане по - лесен начин то е правилно да се направил по - лесния начин.

Човече, ти откъде знаеш колко съм работил с Джумла, с коя система ще ми е по-лесно и дали въобще съм отварял Уърдпрес, че да си раздаваш безплатните си "съвети". Забелязах и в други постове, че реагираш много остро. Кой ти дава право да говориш така на хора, на които не познаваш опита им в дадена област?! А ти като даваш програмистки съвети как се изгражда сайт със CMS, не се ли досети, че тия системи не са правени за програмисти, а за да могат и непрограмисти да изграждат сайтове?
p.s. - това, че съм се хванал на фрий начала да правя сайта на училище, не означава, че не си изкарвам прехраната с изработка на сайтове и то под Джумла.

Михаиле, благодаря ти за конструктивния отговор. Не знам SQL, но като ми дадат достъп до базата на сайта, ще видя как са качени там постовете и ще опитам да ги трансферирам в базата на новия сайт на Джумла.

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2276
  • Репутация: +28
Re: Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« Отговор #5 -: 17 Септември, 2017, 15:13:25 »
0
Здравей,

ако съм на теб ще налея през базата цялата информация както ти писа Мишо. Не бих се занимавал с WP доста лоши  спомени имам. :)
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« Отговор #6 -: 17 Септември, 2017, 15:21:11 »
0
мерси, Бого, така и ще направя  jd

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2276
  • Репутация: +28
Re: Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« Отговор #7 -: 17 Септември, 2017, 15:38:27 »
0
мерси, Бого, така и ще направя  jd

@Никитов в подписа си има доста добра мисъл,  "Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин аз винаги съм се водил за всичко така през моят съзнателен живот.  (up)
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен Fori

  • Загряващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Репутация: +1
Re: Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« Отговор #8 -: 17 Септември, 2017, 20:32:00 »
0
Между другото вчера прочетох една добра мисъл: -"Разликата между Уърдпрес и Джумла е, че Уърдпрес е инструмент за правене на блогове, с който могат да се правят сайтове, а Джумла е инструмент за правене на сайтове, с който могат да се правят и блогове."

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Уърдпрес постове към Джумла артикъли
« Отговор #9 -: 18 Септември, 2017, 00:58:59 »
0
Така си е.
Работя и познавам структурата на файловете и базата данни на WP преди тези на Joomla1 и затова предпочитам Joomla!
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop