Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Линк във фейсбук от К2 и грешна информация за кратко описание?  (Прочетена 3195 пъти)

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
При слагане на линк към статия във фейсбук генерираната информация не е правилна по отношение на късото описание.
Според линка се генерира това описание. Ако линка е директно от менюто генерира описание взето от метадатата попълнена в настройките на менюто.
Ако линка е от през някакви категории взима друга информация. Трябва някакси да вземеш линк който следва точно в коя категория е подкатегория и т.н.
Някой среща ли този проблем и има лирешение?
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Проблема е в опен граф таговете. Провери ги и виж дали там всичко е ок, ако висчко е наред значи сайта ти не зарежда достатъчно бързо и скрапъра на фейсбук не взима цялата нужна информация от първото скрапване. Фейсбук са сложили стандартно време за скрапване на информация на което трябва да отговаря всеки уважаващ се сайт, джумла сайтовете трудно биха отговорили понеже празна джумла едва се вписва във времето камо ли сайт с к2 и съдържание, но все пак си зависи от сървъра и кеширането. Ако не е едното което казах ще е второто, ако е второто или уордпресс или фул пеидж кеш или някакъв скрип които да привиква скрапъра по колкото пъти е необходимо на линк за да вземе нуждана информация.

Един малък трик е да намалих хедърите на джумла, да пренапишеш <head></head> часта на сайта, така че скрапъра като дойде да вземе първо опенграф информацията и да няма достаъп до другата понеже времето ще е свършило. Имай предвид че в масовия случай това се използва за манипулиране на фийда на фейсбук, което обикновенно се наказва с перманентен бан. Изядоха го доста сайтове, затова го използвай в много краен случай.

Ако ще пишше скрипт, които да привиква скрапъра многократно, то внимавай как го пишеш понеже от множество заявки пак ще получиш бан, аз бих те посъветвал да е джава следяща за събитие около бутона за споделяне и да се активира само при събитието, не автоматизно за всеки линк. Също така ще трябва да направиш някаква проверка дали джавата се е задействала вече за този линк, понеже ако викаш скрапъра всеки път за един и същи линк пак ще има бан. Е те тва е.

Как най - лесно да разбереш дали проблема е от времето за скрапване или от грешно тагове. Като направиш експеримент с нова страница, ако извикаш първия път скрапъра демек тръгнеш да споделяш и видиш некоректна информация, която при повторния опит за споделяне след няколко секунди я няма то тогава проблема е във времето за скрапване. Всъщност ако видиш разлика между информацията при пръвия опит за споделяне и последващ такъв то със сигурност имаш проблем с времето за скрапване, щото можеш хем да имаш проблем с опенгаф таговете хем с времето.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Статиите имат ли метадата? Ако не, я попълни.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Здравейте,

първо изчисти си кеша във FB , второ виж дали е включено: "Enable Facebook meta tags" това е от глобалните настройки на компонента.


Поздрави!
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Всичко което предлагате си го правя...
Имам блог в него категории като вляза в статия и я споделя тя взема описанието на категорията като кратко описание за фейсбук.
Когато статията не е в блог с категории всичко си е както трябва, но мисля че защото категорията е директно вързана с меню и не се налага влизане в под категория
Но ако някой каже да навържа всички категории към меню е малко не ми се нрави особено при увеличаване на категориите не е много удачно...
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Здравей,

докато не видя линк на сайта май нищо повече аз поне не се сещам.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Ето го и линка:
http://mishelfoster.com/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3
Избери си някоя статия и сложи линкът ѝ във фесбук. Ще зареди описанието на категорията а не описанието на статията
Избери друга статия от същата категория и пак ще зареди описанието на същата категория.

Като избереш статия от друга категория ще зареди описанието на новата категория но не и на самата статия.
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Не е нужно да се слага линка във фейсбук! Има си достатъчно тулове с които можеш да изследваш опенграф таговете. Твойте са неправилни, демек фейсбук показва коректно инфрормацията, но не е коректната информация в опенграф таговете ти. :)

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Я изтрий тази мета "Интересни новини от света на интериорния дизайн и фототапетите. :
<meta property="og:description" content="Интересни новини от света на интериорния дизайн и фототапетите." />
Не знам къде си я писал, но като гледам се появява на всякъде. Това ме навежда на мисълта че може да е в менюто.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Я изтрий тази мета "Интересни новини от света на интериорния дизайн и фототапетите. :
<meta property="og:description" content="Интересни новини от света на интериорния дизайн и фототапетите." />
Не знам къде си я писал, но като гледам се появява на всякъде. Това ме навежда на мисълта че може да е в менюто.
Това е описанието на категорията. Нали това писах че взима описанието на категорията вместо описанието на статията или мета на статията.
« Последна редакция: 20 Септември, 2017, 11:21:49 от sashomasho »
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Тази мета къде е, в менюто към категорията или в категорията ?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop