Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди  (Прочетена 5163 пъти)

Неактивен Mariela

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 254
  • Репутация: 0
    • web design
Здравейте колеги,
Някой правил ли е интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди?
И ако не, някой би ли я направил срещу заплащане?

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
0
Офертата ми към еконт беше 20k лева, към спиди няма да е по - малко :)

Неактивен Mariela

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 254
  • Репутация: 0
    • web design
0
Приеха ли? :)


Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
0
Не са дали отговор  :)

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Re: Интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди
« Отговор #4 -: 16 Септември, 2017, 10:16:05 »
0
Обмислял ли си идеята да го разработиш и да го продаваш сам
нещо от рода на лиценз 100 лева...
Предполагам ще има повече от 200 желаещи...
Голяма част от приложенията в чужбина ги разработват на този принцип.
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди
« Отговор #5 -: 16 Септември, 2017, 12:49:27 »
0
Обмислял ли си идеята да го разработиш и да го продаваш сам
нещо от рода на лиценз 100 лева...
Предполагам ще има повече от 200 желаещи...
Голяма част от приложенията в чужбина ги разработват на този принцип.

На дали ще ме оставят да го продавам, понеже това е тяхна марка. За да има такова нещо е необходимо стабилна система, а никои спедитор в бг няма. То не са поствонно спирания на системата, тоне са над 5 различни системи както е при спиди, то не са постоянно обновления по алгуритъма, които прецакват каквото си инегрирал, то не е дърварско отношение, на всичкото отгоре говорим за адски неграмотен IT отдел и не на последно място никаква усведоменост за промените които правят и план кога се очаква да ги направят, нито някакво планирано тестване и време за интегрираните системи да влезнат в час.

Какво се случва с мои голям клиент 2000+ пратки на ден. Спира да му работи интеграцията, аз започвам да разучвам къде е проблема, след 8 часа, което е целия работен ден установявам че и бог не може да намери грешка, преди това имам 100 разменение съобщения с всякакви глупаци от it отдела и при което един се сеща да ми каже че били направили ъпдейт за които щели да ни уведомят след 2 дена понеже сега го тествали  ;) (shut)

Обяснявам на клиента и той си пита човека и сега какво 2 дена да не пращам пратки щото те ще тестват така ли? Ами така и стана! След два дена ни дадоха информация кое е различното и го оправихме и всичко тръгна. В същото време всичките ми клиенти които разчитаха на мен да работи системата им ми пискаха и си чакаха.

За сравнение вижте какво получих от друга международна куриерска фирма дни преди да влезне в сила.

USPS Name Change Impacts “First-Class Mail Parcel” Service – 09/11/2017
USPS changed their “First-Class Mail Parcel” Service to “First-Class Package Service – Retail.” Merchants offering this service must change the name, as “First-Class Mail Parcel” will no longer work. Patches addressing this issue are available on the Magento Open Source download page. More information about the issue is available in a Technical Bulletin at http://devdocs.magento.com/guides/v2.1/release-notes/tech_bull_USPS-patch-Sept2017.html

Между другото това е единствения им ъпдейт от близо 5 години насам, които засяга всички интегрирани. И то пак не баш всички а само тези които ползват тази услуга.
« Последна редакция: 16 Септември, 2017, 12:53:06 от MOn dsoffn »

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди
« Отговор #6 -: 16 Септември, 2017, 22:20:43 »
0
Ми като ми остане повече свободно време, да взема аз да го напиша ;)
//въпреки, че с марта не се занимавам вече доста време
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди
« Отговор #7 -: 16 Септември, 2017, 22:52:07 »
0
Ми като ми остане повече свободно време, да взема аз да го напиша ;)
//въпреки, че с марта не се занимавам вече доста време

От къде имаш тези нерви за чупене. Няма да получиш никаква адекватна помощ от техническия им екип, но ако имаш желание ще ти предоставя всички необходими контакти.

Ако Сашомашо тайничко се надява че ще намаже след интеграция, то трябва да знае че най - вероятно тази интеграция няма да работи с плъгините за чекаут които ползва и ако иска да има интегриран спидитор ще трябва да ползва стандартния чекаут. Това е още една огромна причина да не не се захващаш Мишо, понеже ще направиш нещо което няма да работи на къстъм плъгините, а 99% от хората ползващи марта-та ползват и плъгините.

Имайте предвид че проверките за валидация на данните стават задължително на сървърите на спиди, понеже само базата с офисите е няколко гигабайта, да не говорим за градовете и улиците. За да има валидация трябва да се ибере задължително предложеното от тяхната база, а за адресите липсват може би над 50% от реалните улици, да не говорим за селата там е ужас. Ако сървъра откаже да приема заявките, то интеграцията няма от къде да вземе данните и ще връща грешка при чекаута, което е фатално запоръчката.

След заавършване на цялата фуния по поръчването, за да се генерира интоварителница трябва да се създаде втора интеграция която да изпраща вече валидираните данни на спиди които да изготвят товарителницата, всеки акаунт на спиди има различни ограничения за броя на създадените товарителници, също така и за времето през което можеш да създаваш товарителници, затова при грешка или трябва да се създаде трети плъгин, които да се грижи да хваща грешките, а то ще има много, понеже работното време е плаващо на офисите и на куриерите и когато валидираш и създадеш товарителница те ще ти я отхърлят 2 часа след това, щото видиш ли тогава са я входирали и вече е излезнало че куриера има прекалено много пратки и тя ще престигне в друг ден и още много други такива особености.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди
« Отговор #8 -: 17 Септември, 2017, 04:19:53 »
0
Иване, как може да ти се пише толкова текст вместо код ;)
Предлагам тук да го осъдим на по питие:
https://forum.joomla.bg/index.php?topic=998.msg9769#msg9769
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Re: Интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди
« Отговор #9 -: 17 Септември, 2017, 20:45:20 »
0
Въобще не се надявам тайничко да го ползвам :)
Какво като е тяхна марка зависи от договора, ако не плащат нищо а им улесниш работата + това ти ще поддържаш приложението.
То ако ИТ отдела им е читав до сега да са се светнали да разработят приложение за онлайн платформите...
Нямам 2000 пратки на ден аз щях да ги натисна или най-малкото принтирам и лепя адрес върху кашоните и да се оправят... сами ще го разработят...
Това че клиентът ти пищи казваш му че проблема не е при теб
или пък
Правите със спиди един договор те да не плащат нищо но да предоставят техническа информация предварително преди обновяване на системите им и да отстраняват проблеми възникнали от тяхна страна в рамките на 1 час и готово.

На еконт интеграцията едно време беше много не домислена.
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди
« Отговор #10 -: 18 Септември, 2017, 00:42:53 »
0
То ако ИТ отдела им е читав до сега да са се светнали да разработят приложение за онлайн платформите...
Имат, ама не за нашите нужди:
https://www.speedy.bg/bg/online-shop-integration
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Re: Интеграция на Virtuemart с модул за доставки на Спиди
« Отговор #11 -: 20 Септември, 2017, 00:36:26 »
0
Явно за Джумла никой не е питал че да направят.
като гледам Демо сайтовете половината са умрели... но пък приложенията могат да се свалят

Ако искате можем да се наговорим всеки да изпрати писми до спиди с впрос имат ли за джумла приложение...
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен Mariela

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 254
  • Репутация: 0
    • web design
Колеги, някой има ли интерес към темата все още? Искате ли да поръчаме разработката на някого и да си поделим разходите или нещо подобно?