Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Застраховка при калкулиране на цената за доставка  (Прочетена 3797 пъти)

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
И така
Стандартното приложение няма опция за калкулиране на застраховка като % от стойността на поръчката.
Някой да използва някакво подобрено приложение да знае за такова да е купил и тествал въобще всякаква инфорамция ще ми е полезна.
От началото на 2017 застраховам всички пратки, но тези които се поръчват директно от интернет магазина няма как да им калкулирам адекватна цена за доставка + застраховка.
Някой ще пита защо застраховаш. Само този, който не се е сблъсквал с проблем при доставка от рода на счупване или повреда би ми задал този въпрос. След две-три обеци на ухото с подобни малки и големи пратки от началото на 2017 реших да не пращам нищо без застраховка. Но за целта ми е нужно нещо което да калкулира тази стойност в магазина.
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Здравей,

не виждам проблем да вкараш застраховката. Виж как се калкулира цената на застраховката от доставчика и е вкарай.
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Погледни настройките на добавката и ще видиш че няма къде да се зададе % от стойността на поръчката.
Има поле само за фиксирана стойност на доставка.
Нямаше да пиша ако имаше такава възможност.
Онлайн магазин за фототапети


Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2275
  • Репутация: +28
Погледни настройките на добавката и ще видиш че няма къде да се зададе % от стойността на поръчката.
Има поле само за фиксирана стойност на доставка.
Нямаше да пиша ако имаше такава възможност.

Здравей,

иска малко писане на код или да потърсиш за VM готово решение. С VM не работя от доста години. ;)
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Казват че кодът е аналогичен на приложението за плащане но нямам познание да го напиша.
Ако някой иска да му се плати да ми каже цена и ако ме устройва плащам.
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Вкарай го като един вид данък
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Добра идея, но данъка се отразява само върху цената на доставка а не върху цялата кошница
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Добра идея, но данъка се отразява само върху цената на доставка а не върху цялата кошница
Не го задавай в доставката, а като е ддс-то - като общ данък върху крайната цена /*+ддс*/

И аз отдавна не работя с Мартата, но на германската дистрибуция 1, 2 ставаше.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Е то так ще се отрази само на главния продукт. На полетата по избор няма как да им задам такова нещо, а и не знам няма дали да го изпляска в кошницата в графа данъци....

Кажи ми какво ще струва да оправищ добавката за доставка, ако ми е по джоба по-добре да ти платя от колкото да правя разни шпагати докато не си сцепя чатала...
Онлайн магазин за фототапети

guest740

  • Гост
Мишо ти говори за Данъци и правила за изчисление, а не за Custom Fields полетата. Виж скрийншота.
В него реално можеш да създаваш различни, неограничен брой правила и данъци в/у цената на продукта и количката.

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Re: Застраховка при калкулиране на цената за доставка
« Отговор #10 -: 10 Септември, 2017, 08:22:22 »
0
Благодаря за отговора
Кой от всичките видове такси трябва да използвам така че данъка да се начисли върху общата стойност на кошницата а не върху стойността на цената за доставка?
Онлайн магазин за фототапети

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Застраховка при калкулиране на цената за доставка
« Отговор #11 -: 10 Септември, 2017, 10:48:44 »
0
Забравил съм вече как беше при Марта.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Re: Застраховка при калкулиране на цената за доставка
« Отговор #12 -: 10 Септември, 2017, 12:11:56 »
0
аз питам Александър
Онлайн магазин за фототапети

guest740

  • Гост
Re: Застраховка при калкулиране на цената за доставка
« Отговор #13 -: 25 Септември, 2017, 10:48:24 »
0
Трябва да ги тествам и аз не помня и не ми се налагало де. Те не са много видове, 10-тина вида са, тествай кой ще сработи при теб.