Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Обновяване до версия 3.7  (Прочетена 1839 пъти)

Неактивен Петко Пенков

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 3
  • Репутация: 0
Обновяване до версия 3.7
« -: 18 Май, 2017, 20:02:05 »
0
Здравейте,
Имам следното питане .
Обнових сайта си от 3.6.5 до 3.7.1 и след това ми изчезнаха менажера за контакти Components -> Contacts и не мога да си редактирам контактите.
Друго странно е, нали появи опцията за Content -> Fields .
Влизам и ми изписва постоянно това съобщение
The System - Fields plugin is disabled. Custom fields will not display until you enable this plugin.

Влизам в линка плъгина ми е със статус енаблед но въпреки презаписването не се активира.

Моля за малко помощ.

Неактивен plam

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 70
  • Репутация: +1
Re: Обновяване до версия 3.7
« Отговор #1 -: 18 Май, 2017, 20:31:55 »
0
Позачисти кешовете като за начало...
погледни в Extensions: Manage дали компонента Contacts е включен/изключен. Ако и тук го няма пробвай с Discover... и накрая, може ъпдейта да се преинсталира
За Fields е подобно...
« Последна редакция: 18 Май, 2017, 20:38:42 от plam »

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Обновяване до версия 3.7
« Отговор #2 -: 19 Май, 2017, 09:06:29 »
0
Имаш някакъв проблем с базата данни. Пробвай: administrator/index.php?option=com_installer&view=database и кликни на поправка.

А контактите ти вероятно са си там, ако отвориш адреса ще видиш че е така: administrator/index.php?option=com_contact
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736


Неактивен vestoy

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 34
  • Репутация: +1
Re: Обновяване до версия 3.7
« Отговор #3 -: 12 Юли, 2017, 19:44:51 »
0
Да, и на мен се случи след update na 3.7.x. Fix-а на БД не помогна :-(
Вярно, контактите са си там (по url-адрес :-), но не само контактите изчезнаха!
Повечето core компоненти ги няма в главното меню на админа: Banners, Contacts, Messaging, News Feeds, Redirect, Search, Smart Search.
Успях да добавя допълнителен елемент в menu на админа като създадох ново админско меню 'Contacts', свързано с menu-модул в позиция 'menu' на шаблона 'Isis'.
Но се появи някакво съобщение:
'Warning. The administrator menu My Contacts does not contain - Menu Manager, Module Manager, Components Container. Click to turn on the menu recovery mode.'
След клик на линка за преминаване към 'recovery mode' се появи нов елемент (подменю) в лентата на админ-менюто 'Menu Recovery' след 'Help' и преди моето 'Contacts'. Та това 'Menu Recovery' сега дублира всичко от админското меню до 'Help', но отново в подменюто 'Components' липсват core компонентите,споменати по-горе. А Warning-съобщението изчезна, но какво от това!?
Някой да има решение на този проблем?