Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Как се "лъже" рутер на Joomla 3.x ? На прав път ли съм?  (Прочетена 2429 пъти)

Неактивен Миро Христов

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 2
  • Репутация: 0
Привет на всички във форума!  :)

Всички от по-опитните потребители и разработчици са наясно за какво иде реч, когато става дума за настройка на URL в Joomla по свой вкус - дране на нерви.

Бих искал URL-то ми да изглежда така:
newbielink:http://myjoomla.com/myarticle [nonactive]

Като обикновен потребител единственото аламинутно решение, за което се сещам, е всяка публикация да бъде под формата на menu item, а съответното меню да не се показва (да няма сетната позиция в темплейта), тъй като е само за целите на бабешкия хак с рутирането :)

Въпросът ми е следния:

Има ли опасност в дългосрочен план, когато публикациите набъбнат - 100-1000 и т.н, това асоцииране на всяка от тях с менюто да окаже осезателен спад в бързодействието на сайта. Ясно е, че един сайт става по-тромав с времето и набъбването си, въпроса ми е може ли конкретно това да го спъне в последствие?

п.п Използвам чиста джумла за случая, без доп. компоненти и плъгини.

Благодаря предварително на всички за отделеното време и на тези, включили се градивно в дискусията.

Неактивен plam

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 70
  • Репутация: +1
Трябваше тази нова опция на обновен системен рутер да е част от новата версия 3.7, но я отложиха (отново) за следващите версии

Неактивен Миро Христов

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 2
  • Репутация: 0
Да, аз й се надявах, но уви остана за 3.8 в последния момент. :) Не ми се чака до септември или когато и да е, за да имам нормални линкове в сайта си. Затова и не искам да използвам някакви плугини, понеже имам някакво вътрешно усещане (може и да е неоснователно), че като излезе новия рутер в 3.8, 3.9, недай Боже в 4.0, нещата ще се омажат здравата.

Та затова се опирам на хака с менюто и чакам мнения по този въпрос :)


Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Има ли опасност в дългосрочен план, когато публикациите набъбнат - 100-1000 и т.н, това асоцииране на всяка от тях с менюто да окаже осезателен спад в бързодействието на сайта. Ясно е, че един сайт става по-тромав с времето и набъбването си, въпроса ми е може ли конкретно това да го спъне в последствие?

Да правиш меню за всяка статия е лудост.  И да, много ясно че сайта ще стане по-тежък, а и е много труд. За момента можеш да направиш това: https://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=826165  а в следващата версия на Джумла вече ще можеш да зададеш и глобална опция да нямаш ай-ди-та в урл адресите.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736