Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Плъгин, който да връща съдържанието като JSON (api call)  (Прочетена 5920 пъти)

Неактивен Иван Петров

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 4
  • Репутация: 0
Здравейте,
аз съм mobile developer и искам да взема съдържанието от Joomla под формата на JSON. До сега не ми се е налагало, а и това което ме притеснява, е че съдържанието са обикновени таблици (такива, каквито могат да се използват и правенето на пост). Може ли да ми препоръчате плъгин, който да инсталираме на сайта за да могат да взема тази информация като JSON. Като резервен план би било възможно и RSS (трябва ли нещо по-специално да се направи за такъв вид информация), който вече да си парсна при мен, но определено с JSON ще ми бъде доста по-лесно.
Версията на Joomla e 2.5.7. Ето примерен вариант на съдържанието, което ми трябва:
Ще съм ви много благодарен за помоща. Благодаря предварително!

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Плъгин, който да връща съдържанието като JSON (api call)
« Отговор #1 -: 04 Февруари, 2017, 14:53:29 »
0
Хвърли едно око на документацията:
https://docs.joomla.org/Generating_JSON_output

//вересията Joomla  2.5.7 е препоръчително да се обнови
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Плъгин, който да връща съдържанието като JSON (api call)
« Отговор #2 -: 04 Февруари, 2017, 16:00:31 »
0
Тук има един плъгин, но за версия 3 на Джумла, а и 49 евра:
https://joocode.com/json-export.html

Така, че по-добре да си го напишеш сам файла, ако имаш проблеми - се обади.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен Иван Петров

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 4
  • Репутация: 0
Re: Плъгин, който да връща съдържанието като JSON (api call)
« Отговор #3 -: 04 Февруари, 2017, 16:14:15 »
0
Много благодаря за бързия отговор и за желанието да ми помогнете. Този плъгин го погледнах, но доколкото разбрах той работи на принципа на посочването на локална база данни и от нея генерира json.
Цитат
you can choose which tables you want to expose from the admin interface: just pick the ones you need
You can select all fields (*), or just some fields to limit the columns in the output
you can set LIMIT and OFFSET parameters to the query URL to limit the size of the data: useful for big tables
а и проекта с нисък бюджет и 49 евро не са опция. Все пак благодаря. Нещо, което открих е този сайт, който на базата на rss url връща json. Но все още не съм тествал как rss ще генерира тази html таблица от снимката. Таблицата е такава както и тук в поста мога да си направя. Изчаквам администратора на сайта да сложи rss за да видим какъв ще е rss респонса и от там с дадения сайт мисля да го конвертирам към JSON.

Иначе, да, нямам опит с php и ако мога да заобиколя използването му ще се радвам (иначе като цяло не изглежда сложно).
« Последна редакция: 04 Февруари, 2017, 16:17:50 от Иван Петров »

Неактивен Иван Петров

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 4
  • Репутация: 0
Re: Плъгин, който да връща съдържанието като JSON (api call)
« Отговор #4 -: 04 Февруари, 2017, 16:33:02 »
0
Тук намерих добър туториал на базата на вашата идея с php. Може би това е най-сигурния и гъвкав вариант.
newbielink:https://www.codeproject.com/Tips/1074174/Simple-Way-to-Convert-HTML-Table-Data-into-PHP-Arr [nonactive]

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Плъгин, който да връща съдържанието като JSON (api call)
« Отговор #5 -: 04 Февруари, 2017, 16:45:23 »
0
Ама само тази таблица ли ще се вади от съдържанието?
// надявам се поне таблицата да е динамично променяща се, че да си заслужава труда :)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Иван Петров

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 4
  • Репутация: 0
Re: Плъгин, който да връща съдържанието като JSON (api call)
« Отговор #6 -: 04 Февруари, 2017, 16:49:29 »
0
Няколко са таблиците, но са в този вид. И да, съдържаниети е динамично. Те си променят курсовете чрез админ панела, а в мобилното само ще се визуализират. Благодаря ви още веднъж за помощта.