Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Неактивна опция за смяна позицията на модулите  (Прочетена 8000 пъти)

Неактивен Darina Dimitrova

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 2
  • Репутация: 0
Здравейте, блокирана е опцията за смяна на позицията на абсолютно всички модули. На новосъздадените също не е активна.Опитах с бек-ъп, но явно промяната е направена преди повече от месец и по този начин не мога да разреша проблема. Сайта е създаден с джумла 3. Някаква идея? Благодаря

Неактивен Стефан Иливанов

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • (Бай Мангал)
  • Репутация: +27
    • CMS България
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #1 -: 07 Ноември, 2016, 21:59:03 »
0
3.0, 3.2, 3.3 3.7 Alpha ?
Няма хакер който да блокира смяната на позицията, щото при смяна на темата се сменят 99% от позициите....
Не се виждат позициите в прегледа на темата ли ? Това по бих го разбрал...
In English - щото все още нема читаво БГ за джумла:

Extensions -> Templates
Upper right corner - Options
then
Preview Module Position - Enabled

Във самип модул се клика на позиция и се пишат 3-4 букви от позицията, и Джумла показва всички позиции започващи с тези 3-4 букви (или 2-3)

Единственият начин да не виждате полето за промяна на позицията на модула, е да сте с профил с допълнителни права на достъп, а не Супер Администратор (Super User към последната версия на Джумла)...
PLG_AUTH_COOKIE_ERROR_LOG_INVALIDATED_COOKIES="Идентификационните токъни бяха инвалидирани за потребител %u, защото не е намерен съответстващ запис "
CMS България - Преводи, разширения и шаблони за Joomla

Неактивен Darina Dimitrova

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 2
  • Репутация: 0
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #2 -: 07 Ноември, 2016, 22:16:58 »
0
джумла 3.6. Позициите се виждат в прегледа на темата. Проблема е когато влезна в някой от модулите и искам да сменя позицията му. Там вече е изчезнала настоящата позиция( все едно сега се създава модула). Бутона в страни е активен, показват се възможностите но с клик нищо не се получава. Не съм имала проблем до сега. Със super user съм. Това се случва със всички модули.


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #3 -: 07 Ноември, 2016, 23:08:56 »
0
Това е странно.
Дай ми на лични права за администрацията да вида какво се случва там.

// @ Боби, ако се чудиш къде ти е поста - в коша е  (beer)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #4 -: 07 Ноември, 2016, 23:11:31 »
0
Ti li zamete

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #5 -: 07 Ноември, 2016, 23:17:49 »
0
5 човека помагат тука на незнам колко си. И тези незнам колко си не си правят труда да постнат основни параметри. И това от години. Айде преди да метем да основем минимални стандарти за пускане на проблем.
За мен даринкиния проблем мирише на шаблонаама тя не казва кой е.Ако не е шаблона други параметри биха ни помогнали да и помогнем. Айде и тоя пост в коша.

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #6 -: 07 Ноември, 2016, 23:21:29 »
0
Тва има ли ССК или не има ли шаблони и дали са къстъм или стандартни версии на Пхп и други такива...нямаааа-имам проблем  тва е. Сори ама как да стане?

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #7 -: 07 Ноември, 2016, 23:51:41 »
0
5 човека помагат тука на незнам колко си. И тези незнам колко си не си правят труда да постнат основни параметри. И това от години. Айде преди да метем да основем минимални стандарти за пускане на проблем.
За мен даринкиния проблем мирише на шаблонаама тя не казва кой е.Ако не е шаблона други параметри биха ни помогнали да и помогнем. Айде и тоя пост в коша.

Прав си, ама да се нервиш на нов потребител, защото не знае... //не е достойно, всички в един момент сме били на тази позиция
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #8 -: 07 Ноември, 2016, 23:58:13 »
0
прав си (shut) а и не знаех че е нова

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #9 -: 08 Ноември, 2016, 00:08:07 »
0
и за извинение ще и кажа къде ми мирише на проблем. Дари скъпа нам колежке-ако случайно си забучила някой шаблонен фреймъурк като на ракетите то модулните позици се сменят от шаблонния този. И ако е така сподели с нас за да могат тези (аз съм фен на ракетите и бих помогнал , но има и други с други фенове) които са запознати с дадения ФВ ДА ТИ РЕШАТ ПРОБЛЕМА ЗА СЕКУНДИ. Ако пък не е това проблема подозирам ПХП проблеми. затова е нужно да ни дадеш подробна информация и дори линк и админ аксес за сайта за да ти решим проблема. ама смърди на шаблона за мен.

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #10 -: 08 Ноември, 2016, 00:28:42 »
+1
И за всички представителки на нежния пол-кратко обяснение- :
Тук в тоя форум повечето гурута мурута или по прост български  помагачи са (сме)женени с деца и не правим разлика от мъже и жени-ако можем помагаме ако не поне опитваме-не си мислете че сме некви тийнчета.Смело момичета към джумла ние сме с вас и споко.Тоя форум се е доказъл с неколко останали динозаври че не е сексистки а напълно по темата и чат пат офтопик  ;)

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #11 -: 11 Ноември, 2016, 16:07:05 »
0
Проблема идва от административния шаблон Hathor и до колкото чета е от няколко версии на Джумла на сам.
С isis си работи коректно.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Стефан Иливанов

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • (Бай Мангал)
  • Репутация: +27
    • CMS България
Re: Неактивна опция за смяна позицията на модулите
« Отговор #12 -: 11 Ноември, 2016, 16:30:41 »
0
за това има JA Admin (праи джумлата като ъурдпрес и на всички им е супер лесно), 30-40 евра или per request (че тук май беше забранено споделянето на комерсиално съдържание ) :)
PLG_AUTH_COOKIE_ERROR_LOG_INVALIDATED_COOKIES="Идентификационните токъни бяха инвалидирани за потребител %u, защото не е намерен съответстващ запис "
CMS България - Преводи, разширения и шаблони за Joomla