Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: С какво се удостоверява дата на публикуване на документ в сайт?  (Прочетена 3432 пъти)

Неактивен Пламен

  • Преводач
  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 276
  • (plp)
  • Репутация: +12
За Джумла и изобщо. Философски въпрос.
Цитат от "ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за обществените поръчки" версия 2016 г. Щото закона го писаха пак. Версия 2004 се оказа с 30+ поправки и накрая безславно я закриха.
Цитат
(4) Възложителите поддържат профила на купувача по начин, от който може да се удостовери датата на публикуване на документите в него.
Така го е написал Министерския съвет. Ама не е казал как да стане тая работа.
Става дума, че имаш сайт на който качваш pdf документ (или статия в Joomla) и от теб се иска да удостовериш (каквото и да означава това) датата на публикуване. Удостоверяване ли е да се напише отдолу "Публикувано на ... в ... часа" ?

Хостингът поддържа някакви логове, също и интернет доставчика. На теория може би е доказуемо кой кога и какво е качвал. Питам практически за нещо, което да е видимо на сайта и разбираемо за широката публика. Виждал съм някои реализации на тая щуротия. Ако някой е правил нещо подобно или има идея... :-\

guest740

  • Гост
Ние поддържаме няколк обществени профила, изискването е да има дата на публикуване/създаване. Тоест, когато качваш документ или статия, да е с датата която се изисква това нещо да присъства в сайта.

Един вид можеш да качиш днес документ с вчерашна дата, но рискуваш ако ти направят проверка - органите на реда да видят, че не сте качили нужната информация на датата, която те изискват по закон. Затова си ъпдейтвайте Профил на купувача с правилните дати - на точния ден.

Няма допълнително изисквания - в това число хостинг логове, Бази данни записи и т.н. Просто си качвайте на време нещата и изписвайте датата и часа на публикуване/създаване.

Неактивен Пламен

  • Преводач
  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 276
  • (plp)
  • Репутация: +12
Мерси за бързия отговор. Просто така, както е написано - 'може да удостовери', не ми изглежда като да напишеш един текст или да оставиш Джумлата да ти напише 'дата на публикуване'. В едно силно подозрително общество като нашето трябва поне електронен подпис според мен.


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Мерси за бързия отговор. Просто така, както е написано - 'може да удостовери', не ми изглежда като да напишеш един текст или да оставиш Джумлата да ти напише 'дата на публикуване'. В едно силно подозрително общество като нашето трябва поне електронен подпис според мен.

А по-тази логика как се удостоверява датата ма един хартиен документ? По датата, която е написана във него ;)
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

guest740

  • Гост
Мишо, взе ми думата от устата, не исках да пиша повече по тази тема, ама...  :-\

Неактивен Пламен

  • Преводач
  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 276
  • (plp)
  • Репутация: +12
Хартиен документ се удостоверява с подпис.  ;) Може и с нотариална заверка. Подпис на нотариус. Още по-сигурно. Това е, което знам от правото. Хвърчащ лист с дата не е удостоверение. Аз взех от вас 20 000 лв вчера. Има дата. Обаче няма подписи. Дали ще мине в съда?  :-\

guest740

  • Гост
Недай си боже, да трябва всяка статия и дата в уеб сайт да трябва да минава през заверка на нотариус..  :-\