Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Смяна на текст Главная страница в Joomla  (Прочетена 4306 пъти)

Неактивен Светломир Френгов

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 2
  • Репутация: 0
Здравейте. След дълго търсене и опити да се справя сам удрям на камък. Моля за вашата помощ. От модулите успях да редактирам надписа "Главная страница" (под логото) да се преименува на "Начало" и то коректно си изписва "Начало / Продукти / Продуктов каталог.
Остана ми в сайта newbielink:http://yacco-bulgaria.com/production/catalog.html [nonactive] да сменя текста в навигацията Главная страница / Продукти / Продуктов каталог. Търсих по модули, компоненти, влизах в ъплоднатият сайт, редактирах php файлове и нищо и нищо. Сайта е предоставен от руските партньори yacco.ru, но все пак сме в България и си личи, че думата е Главная, а не Главна (или Начало както ми се иска).
Благодаря предварително за помощта. Светломир

Edit: Използва се:
Joomla! версия    Joomla! 3.4.4 Stable [ Ember ] 8-September-2015 21:30 GMT
Версия на Джумла!    Joomla Platform 13.1.0 Stable [ Curiosity ] 24-Apr-2013 00:00 GMT
« Последна редакция: 13 Април, 2016, 20:51:36 от Светломир Френгов »

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Смяна на текст Главная страница в Joomla
« Отговор #1 -: 13 Април, 2016, 21:26:59 »
+1
Редактирай си модула "Пътища" / breadcrumbs
------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
====
PS Направи си ъпдейт до J3.5.1!
 и.... става въпрос за редакция през администрацията а не да търсиш из *.php файловете ;)
« Последна редакция: 13 Април, 2016, 21:36:36 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Светломир Френгов

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 2
  • Репутация: 0
Re: Смяна на текст Главная страница в Joomla
« Отговор #2 -: 13 Април, 2016, 23:59:27 »
0
Хиляди благодарности колега @Nikitov. Било е под носа ми. Руснаците са кръстили модула Хлебные крошки, но го имаше на 2 пъти, един горе и втори за навигацията която ме измъчи. Хал Хабер си нямам от Joomla. Можеш ли да ми кажеш моля, ъпдейта безопасен ли е? Виждам пише, че версията е текуща, но има 3 актуализации. При натискането на Бутона "Актуализирай сега" , това ли е всичко, някакви изненади ще има ли? Т.е. един вид каквото има да се актуализира да се актуализира? Благодаря още веднъж. Поздрави, Светломир


Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Смяна на текст Главная страница в Joomla
« Отговор #3 -: 14 Април, 2016, 09:17:13 »
+1
Зависи как е направен сайта. По принцип при актуализация на самата Джумла не би трябвало да има проблем. Но тези 3 актуализации, за които споменаваш, са на някой компонент, модул плъгин или шаблон. Ако не са "override" (няма да ти обяснявам тук какво е това :) ), има голяма вероятност да се оплескат нещата. Ако са, няма да има проблем. Питай руснаците относно актуализациите как да постъпваш. Друг вариант е някой, който знае какво прави, да огледа положението и да актуализира.
Но преди всичко е важно да се направи пълен архив на сайта!!!
« Последна редакция: 14 Април, 2016, 09:21:27 от dtk »
٩(●̮̃•)۶