Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Бутон за "Прочети още"  (Прочетена 4397 пъти)

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Бутон за "Прочети още"
« -: 13 Март, 2014, 15:40:10 »
0
Здравейте.
Заглавието си казва всичко, искам да сложа бутон, а не да се вижда текста.
Става дума за този сайт - newbielink:http://www.bulgarianmod.info [nonactive]
Под всяка статия да е цветен бутон който да си изработя, не текста да се вижда.
Ако можете да ми кажете как да стане това ?

Неактивен Петър Димитров

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • Репутация: 0
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #1 -: 13 Март, 2014, 16:03:39 »
0
Вчера го правих за К2 и се получи. За Joomla не съм го правил но има варианти в нета. Погледни примерно тук
http://www.joomla-webhosting.com.au/changing-read-more-text-to-button

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #2 -: 13 Март, 2014, 16:11:15 »
0
определено заслужава да се пробва. Ще се постарая тези дни да опитам и ще кажа. Някой друг ако даде друг вариант няма да е лошо :)


Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #3 -: 13 Март, 2014, 16:24:51 »
0
Ами това си е съвсем обикновен CSS, но в твоят случай трябва да добавиш клас "readmore", а не както е дадено в линка в по-горната тема.
Ако не знаеш в кой CSS файл да го добавиш, изключи компресията на CSS от настройките на шаблона и тогава ще може да ти дам напътствия в кой CSS да добавиш този клас и какви стилове да му зададеш.
٩(●̮̃•)۶

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #4 -: 13 Март, 2014, 16:39:45 »
0
как по-точно да стане това ?

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #5 -: 13 Март, 2014, 17:06:08 »
0
Контролен панел > Приложения > Шаблони > allrounder-3 (би трябвало това да е шаблона, който използваш)

Появяват ти се настройки на шаблона, разцъкай ако имаш табове или някакви секции в настройките и потърси нещо от рода "ENABLE CSS COMPRESSION?" или нещо подобно. Изключи опцията и кликни върху "Save" за да запаметиш промените. След това ще видим в кой CSS файл е най-добре да добавиш клас "readmore". Когато постигнем желания резултат, връщаш се отново в тези настройки и разрешаваш компресията на CSS отново.
٩(●̮̃•)۶

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #6 -: 13 Март, 2014, 17:12:15 »
0
Ясно ми е за какво говориш, но въпроса беше какво и къде да го търся. Правил съм тази компресия, но какво точно ти ще ми кажеш да направя е въпроса ?

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #7 -: 14 Март, 2014, 18:21:44 »
0
Добре, захванах се да работя по линка в началото, но не мога да намеря в кой файл да търся да променям. Указания ??

Неактивен Петър Димитров

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 412
  • Репутация: 0
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #8 -: 14 Март, 2014, 22:21:11 »
0
Пробвай с долният линк, има доста решения.
https://www.google.bg/#q=joomla+read+more+image

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #9 -: 15 Март, 2014, 16:05:07 »
0
а някакви предложения как да разкрася долу броячите на страниците ? Това беше единственото свястно решение което съм намирал, ако някой знае нещо по-интересно и красиво, моля да сподели :)

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #10 -: 16 Март, 2014, 21:57:17 »
0
Както писах по-горе, първо трябва да разберем в кой CSS файл трябва да правим промените. Ти не поиска да спреш компресирането на CSS, за да ти кажа.
Относно броячите долу - това е пагинация или номериране на страниците. За да ги разкрасиш, трябва да зададеш стилове на клас "pagination".
٩(●̮̃•)۶

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #11 -: 18 Март, 2014, 22:33:18 »
0
е как разбра че не съм ??

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #12 -: 19 Март, 2014, 11:10:54 »
0
Явно с теб няма да се разберем. Когато някой се опитва да ти помогне, му съдействай като иска нещо, за да ти реши проблема. Кое как съм разбрал, в случаят не е важно. Аз ти казвам кое как трябва да стане, защото имам стотици сайтове зад гърба си. Ти правиш точно обратното. Не ми помагаш с нищо за да ти реша проблема.
٩(●̮̃•)۶

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #13 -: 19 Март, 2014, 12:48:35 »
0
Добре. Нито искам да се карам с някой, нито искам да си правя лоша репутация или каквото и да било близко до това. Декомпресирал съм ги. Целия съм в слух ? (говоря чисто сериозно, нямам задни мисли или се дърпам за нещо)

Неактивен dtk

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1378
  • Scuderia Ferrari F1
  • Репутация: +24
Re: Бутон за "Прочети още"
« Отговор #14 -: 19 Март, 2014, 14:30:03 »
0
Добре. Компресирай го отново.
Може ли да опишеш горе долу как искаш да ти изглежда бутонът "Прочети повече" и отдолу номерирането на страниците. Възможно е и да не се налага да се използва картинка за бутоните, но това ще го преценим, като опишеш с няколко думи как искаш да ти изглеждат бутоните.
Ще ти дам един пример за номерацията най-долу.
До колкото виждам, сайта се хоства в Суперхостинг.
Надявам се имаш достъп до файловете на хостинга, чрез някакъв FTP клиент (Filezilla или някой друг).
Намираш файла "joomla.css", който се намира в "public_html/templates/allrounder-3/css". Изтегли го на твоят компютър и го отвори с някакъв текстов редактор - notepad, notepad++ или друг. Потърси този код:
#maincontent .pagination li {
  display:inline;
  padding:2px 5px;
  text-align:left;
  margin:0 2px
}

Може да сложим рамка и някакъв цвят за фон (примерно зелен, за да ти се върже със зеления цвят в хедъра и менютата). След като ми опишеш как искаш да изглеждат бутоните, може да направим корекция. След като намериш горепосоченият код, добави към него и тези два стила:
background-color: #0C5B12;
border: 1px solid #FFFFFF;

Т.е. трябва да стане така:
#maincontent .pagination li {
  background-color: #0C5B12;
  border: 1px solid #FFFFFF;
  display: inline;
  padding: 2px 5px;
  text-align: left;
  margin: 0 2px;
}

След това записваш промените във файла (File>Save) и връщаш този файл "joomla.css" отново на хостинга, от където го копирахме. Ако те пита да препокриеш ли файла, избери "Да".
След това като си отвориш сайта, натисни "F5" от клавиатурата и виж промяната. Ще изглежда ето така: (виж прикачената снимка).
Ако ти харесва, остава така. Ако не ти харесва, обясни с няколко думи как искаш да изглеждат бутончетата. След това ще оправим и линка "Прочети повече".
Ако има нещо неясно пиши тук, за да помагаме.
« Последна редакция: 19 Март, 2014, 14:34:07 от dtk »
٩(●̮̃•)۶