Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Регистрация за фирми и физически лица  (Прочетена 2255 пъти)

Неактивен Bendjamini

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1537
  • Репутация: +3
Регистрация за фирми и физически лица
« -: 21 Декември, 2015, 10:45:59 »
0
Здравейте,

интересува ме има ли опция в Джумла да имам имам два вида регистрации.

Едната да е за фирми. В полетата за регистрация съответно да има: Име на фирма, Булстат и т.н.

За нормалните потребители - фефоулската регистрация си е добре.

Идеята ми е, не в дефолската или, чрез компонент и модули, да добавям допълнителни полета за Име на фирма и булстат, защото те трябва да са задължителни.

Вариант с два различни компонента или един, но да е толкова флексибъл, че при опция фирма или нормален потребител да се сменят полетата ?

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #1 -: 21 Декември, 2015, 13:56:23 »
+1
Тези полета къде трябва да се ползват? В магазин за покупка на стока и съответно за издаване на фактура или на друго място?
Ако е в магазин с кой компонент е направен?  Поогледай настройките за полетата с информация, която трябва да добавят потребителите при поръчка и там може да си добавиш липсващите полета и допълнителна функционалност.
-------------------
Ако е за бърза поръчка  на няколко продукта аз го правих с RS Form Pro като ползвах избор от падащо меню (с или без фактура). Ако потребителя избере с фактура, тогава му се появяват допълните полета за МОЛ, Булстат, Име на фирмата....
------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #2 -: 21 Декември, 2015, 19:01:36 »
+1
Здравейте,
интересува ме има ли опция в Джумла да имам имам два вида регистрации.
В ядрото - не, трябва да се инсталира компонент за форма, който да извършва регистрацията със съответния избор за вид и допълнителни полета в регистрацията.

//както Никитов писа, ако използваш друга регистрация през някой компонент - нещата се решават в зависимост от това.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен Bendjamini

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1537
  • Репутация: +3
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #3 -: 21 Декември, 2015, 23:39:28 »
0
Благодаря за бързите реакции. Принципно винаги съм бил крайно подробен в постовете си, но днес бързах.

Не става дума за онлайн магазин и какъвто и да е вид пазаруване.

Чета си поста и ...буквално ми е нужно това което съм написал.

Влизаш в сайта, избираш си какъв си, физическо или юридическо лице и си правиш регистрация. (такива логини има, но не съм срещал при Джумла)

Ако си физическо съответно поща и потребителско име са достатъчни.
За юридичестко - булстат, имена фирма и поща.

Ще ви дам и пример, ако това би помогнало за изясняване на картинката.

Примерно, ако се регистрираш като физическо лице с регистрацията ще имаш достъп до здравния си статус - осигурен ли си, не си ли.

С регистрацията като фирма, ще имаш достъп до информация и бланки касещи фирми. Декларации за фирми. Примерно.... Достъп до бланка за попълване на формуляр за подаване на годишен отчет за търговския регистър.

Примерите са измислени и не си развивайте фантазиите колкото моята :) . Дори за конспираторите, дори да сте физическо лице и да си направите акаунт, като фирма, то информацията е напълно безполезна за физическото лице и не е конфиденциална информацията, която трябва да е достъпна само за фирмите и няма предпоставки за злоупотреба поради естеството на информация.

Дори бланки няма да има при мен - пак ви давам пример, далечен от реалността. Основното е в първия пост.

Дори това което искам е по сложно или на мен така ми се струва и затова искам само това.

Сайтовете в които съм го виждал при тях е следното.

Двете регистрации са в различни бази данни.

Ако го съпоставим в джумла, това е все едно дефаулската регистрация да работи и да записва в таблицата _users и потребителите да ползват всички благинки, като потребители. Тоест, ако има меню скрито за потребители, те да го виждат

Докато за фирми, всяка нова регистрация да я хвърля в нова таблица в базата с данни, примерно _firmi и за фирми да има меню което се вижда само при логване, но да не е видимо за логнатите потребители, като физически лица.

Това ако измисля как да стане ще си реша куп главоболия :)

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #4 -: 22 Декември, 2015, 09:23:38 »
+1
RS Form Pro може да ти свърши работа.
https://www.rsjoomla.com/support/documentation/rsform-pro/plugins-and-modules/rsformpro-joomla-user-registration-plugin.html
-----------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #5 -: 22 Декември, 2015, 14:16:31 »
+1
Аз съм работил с chronoforms.
Там и ма опция за избор на група след регистрацията.
Реално с 2 форми за регистрация ще ти свърши работа.
За физическите е достатъчна дефалтската регистрация.
За фивмите - къстъм формата с допълнителните полета и да отиваш в група и ниво на достъп фирми//примерно.
От там на татък си готов с делението на нивата за достъп.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Преслав Недев

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 387
  • Репутация: +1
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #6 -: 07 Януари, 2016, 14:43:30 »
+1
Това нещо и с ДжумСоциал би се получило, даже би било и по-удобно, ако се налагат "фирмените" профили да се ползват от няколко "физически" лица :-). Теоритично, разбира се, не съм го пробвал (все още на практика)

Неактивен startpoint

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 40
  • Репутация: +2
    • Сайтове с Joomla! и още нещо
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #7 -: 09 Януари, 2016, 14:12:55 »
+1
Здравейте
Аз ти предлагам да опиташ с фабрик.
С него ще имаш пълната свобода да направиш каквото си искаш.
Примерно може да стане с 1 форма, в която след избор на физическо/юридическо лице да се скриват/показват полета. Съответно в зависимост от този избор при запис на формата регистрацията ще бъде или в потребителска група физическо лице с определени от теб права, или в потребителска група фирми пак с определени от теб права. Записите ще стават в #__users и в друга примерно #__firmi, която ще съдържа допълнителните полета, които са ти необходими.
Двете таблици ще са свързани, т.е. ще виждаш полета и от двете. От #__users може да си избереш кои да виждаш във формата, защото не всички са ти необходими.
Успех

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #8 -: 09 Януари, 2016, 14:44:38 »
+1
Казано иначе всеки читав компонент за форми ще свърши работа! Въпроса е с колкоусилия ще стане или колко интуитивен е компонента... Има ли за него примери, видео кое къде, как...
-------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #9 -: 09 Януари, 2016, 20:48:56 »
0
Да Никитов,
Всичко е въпрос на интерпретация, но 'ДжумСоциал' ми идва малко в повечко
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sashomasho

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2905
  • искам въртолет
  • Репутация: +6
Re: Регистрация за фирми и физически лица
« Отговор #10 -: 10 Януари, 2016, 19:56:09 »
0
Ако искаш да управляваш съдържание за различни типове потребители при регистрацията трябва да има опция за групата в която ще попаднат... съответно да настроиш съдържанието на сайта да е видимо за определни видове групи...
Онлайн магазин за фототапети