Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Прехвърляне на стар сайт към нов!  (Прочетена 3072 пъти)

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Прехвърляне на стар сайт към нов!
« -: 17 Септември, 2018, 23:35:27 »
0
Здравейте колеги,

ако може малко помощ относно това, че имам стар сайт на Joomla 2.5 /под-домейн/, вече имам създаден нов на Joomla 3.0 /главен домейн/ към който съм направил redirect на голяма част от линковете от стария към новия! Въпроса ми е има ли начин с redirect когато човек влезе на линк от стария сайт автоматично да го прехвърля на новият /на главна страница/, като запазя тези redirect-ти които вече съм направил, защо водят на една и съща категория или продукт, а за всички останали да се прехвърлят на новият сайт.

Благодаря предварително.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #1 -: 18 Септември, 2018, 09:02:00 »
0
Естествено че има начин. Пейстни тук htaccess-а да погледна.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #2 -: 18 Септември, 2018, 16:27:03 »
0
Здравей,

това ми е htaccess-а файла на старият сайт, който трябва да препраща към новият!


Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #3 -: 18 Септември, 2018, 17:02:25 »
0
Всичко това което си направил да редиректваш всяка една категория на ръка към новия урл адрес можеш да го изтриеш и най-горе, веднага след RewriteEngine On слагаш това:
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^shop.bg-maistor.com$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.shop.bg-maistor.com$
RewriteRule (.*) http://bg-maistor.com/$1 [R=301,L]

Така, каквото и да отвориш като адрес shop.bg-maistor.com/xxx ще пренасочи потребителя към съответния bg-maistor.com/xxx
« Последна редакция: 18 Септември, 2018, 17:04:07 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #4 -: 18 Септември, 2018, 17:06:37 »
0
И препоръката ми е, след като се убедиш че всичко работи коректно, да изтриеш стотиците ръчни редиректи урл по урл които си правил - колкото по-малко са, толкова по-бързо ще ти работи сайта.

За да тестваш, ще трябва да си триеш историята на браузера, най-добре с мозилла, в хром кеша се трие много тромаво и ще те забави.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #5 -: 18 Септември, 2018, 17:51:44 »
0
Благодаря ти,

сега пробвах но ми се стори, че има леки аномалии!

стар асрес: shop.bg-maistor.com/vodoprovod-i-kanalizatziya / би трябвало да води към http://bg-maistor.com/vik

Може би все пак ми се разминават адресите и за това да не може да намери точният!

Също:
стар асрес: shop.bg-maistor.com/otoplitelni-sistemi / би трябвало да води към http://bg-maistor.com/otoplenie а то води до: http://bg-maistor.com/otoplitelni-sistemi

а това е адрес на който вече съм правил насочване!

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #6 -: 18 Септември, 2018, 17:53:05 »
0
Може би заради различните адреси, не може да се направи коректно прехвърляне!

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #7 -: 18 Септември, 2018, 18:17:11 »
0
vodoprovod-i-kanalizatziya няма кой автоматизирано да ти го редиректне към /vik и /otoplenie към /otoplitelni-sistemi

Ако урл-ите са ти същите, ще работи моя код - трите реда които постнах. Ако имаш различни урл-и на категории, ще трябва да редиректваш различните една по една, с отделен код за всяка.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #8 -: 18 Септември, 2018, 21:22:00 »
0
Лошото е че имам различни урл-та не само на категориите, но и на всички продукти! В моя случай кои е най-добрият вариант за прехвърляне, за да може за затворя стария сайт, че не се издържа с промяна на цени и всичко останало на два сайта и винаги има нещо забравено :) Така че да е най-добре от СЕО гледна точка?

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #9 -: 19 Септември, 2018, 08:18:54 »
0
Трябвало е да си направиш урл адресите на новия сайт да са същите както на стария - така най-лесно се прехвърля, без да губиш трафик. Защото сега с месеци ще имаш по-ниско класиране и посещаемост. Когато аз правя подобно нещо, се опитвам да запазя същата структура за максимална част от старите урл адреси.

Примерно урл адресите на категориите (само ако мислиш, че старите не са добри или ако е невъзможно да останат същите), ги променяш и ги редиректваш - макар че категориите са много важни страници в един онлайн магазин, едва ли са повече от 50-100, така че може и да се редиректнат на ръка.

Но продуктите в един голям сайт като твоя са много (виждам че имаш индексирани 22 700 резултата в Гугъл) и е добре да си останат на същите урл адреси или да се редиректнат с някакво автоматизирано правило. Но когато няма начин за написване на автоматизирано правило става лошо - ще загубиш много трафик и класиране докато Гугъл преиндексира всичко. Което както вече казах, ще трае месеци, да не казвам че може да стигне и до над година.

А ти имаш какво да губиш - виж картинката: излизаш на позиции за 4 407 ключови фрази, за почти 1000 си в топ 10!
« Последна редакция: 19 Септември, 2018, 08:20:30 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #10 -: 19 Септември, 2018, 08:26:32 »
0
Ето какво задължително трябва да направиш като минимум: трябва да се убедиш, че всички от топ класираните ти страници са редиректнати към правилния нов урл адрес.

Прикачам картинка която ще ти покаже кои са тези страници - това са топ 100 страници от сайта ти които ти докарват посетители. Ако искаш да ти ги пратя като екселска таблица, пиши ми на мейла.

И другия път не прави глупости: едно такова прехвърляне да се направи от човек с опит по правилния начин струва не повече от 30-50 до 100 лв. А сега за над година ще загубиш хиляди.
« Последна редакция: 19 Септември, 2018, 08:28:08 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #11 -: 19 Септември, 2018, 10:36:53 »
0
Благодаря много за помоща!

Надявам се вече да има някакви резултати защото реално новият сайт вече повече от година и половина го развивам и препращам от стария към новия адреси! Преди години Вие ми бяхте писали рутер за къси адреси на старата Джумла 2.5, а за новият Джумла 3.0 нямаше възможност за направа /поне тогава/! И след като адресите вече щяха да са по-дълги има-на-сайт/главна-категория/под-категория/продукт реших да ги променям с цел да ги направя възможно най-къси, особено имайки предвид, че исках да направя и блог и др.

Сега гледайки топ 100 на страниците които си ми прикачил виждам че голяма част от адресите на новият сайт и има само около 30 страници са на старият shop.! Бих се радвал ако имаш възможност да ми е изпратих в excel вариант да мога да ги прехвърля и останалите адреси.

А какъв би ти бил съвета: да прехвърля всички тези важни адреси, да изчакам няколко месеца и после просто да спра старият сайта или да дам прехвърляне на всички адреси на стария сайт към главната на новият!

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #12 -: 19 Септември, 2018, 11:25:18 »
0
Да прехвърлиш всички важни адреси, да изчакаш няколко месеца до година и после просто да спреш стария сайт - редиректите ще продължат да си работят. За ексел ми трябва имейл.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #13 -: 19 Септември, 2018, 13:29:45 »
0
Благодаря за помоща!
« Последна редакция: 19 Септември, 2018, 14:58:14 от AngelinStoev »

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Прехвърляне на стар сайт към нов!
« Отговор #14 -: 19 Септември, 2018, 14:29:59 »
0
Ок, пратих ти ги, изтрий си мейла да не се вижда публично, че ще те налазят ботове да те спамят.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736