Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Артикъл генератор  (Прочетена 3965 пъти)

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Артикъл генератор
« -: 13 Май, 2014, 15:54:35 »
0
Здравейте.

От известно време се мъча да си настроя един такъв агрегатор, който да взима новини от друг сайт.
До сега се мъчих с FeedGator, но ако някой ми препоръча някой и да ми даде едно просто обяснение как се настройва, ще съм много благодарен.
По принцип не крада от някъде статии, но нещо започнах да ставам много зает и нямам много време да ги пиша на ръка.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Артикъл генератор
« Отговор #1 -: 14 Май, 2014, 09:20:10 »
0
1. Няма безплатно решение на такова нещо в интернет, няма и да има - със изпипани такива неща може да се изкарват много пари. А многото пари никой не ти ги дава безплатно. За безплатно остава само варианта да намериш някое от добрите, сериозни приложения във варез сайт.
2. За джумла единственото такова сериозно приложение е разработка на фирмата ми 3D Web Design, нарича се Joomla Scraper. Има вграден артикъл спинър, грабер и всичко друго за което можеш да се сетиш.

Не мога да ти предоставя скрапера ни безплатно, но мога да ти дам отстъпка, ако желаеш, свържи се с мен. Отделно от него имаме и още по-специализирано решение с още повече опции в артикъл спинъра, но то е по-скоро за големи seo фирми - направено е да може да поства в много сайтове наведнъж, а не само в един.

П.С. Темата е в неправилният форум - такива решения плъгини няма. Всички такива добавки са компоненти.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Артикъл генератор
« Отговор #2 -: 14 Май, 2014, 09:23:14 »
0
Забравих още нещо: Имаме пробна, напълно безплатна версия на по-ниското ниво на агрегатора ни - платинум версията. Тя няма ограничение във времето, можеш да я позваш колкото искаш. Може да се свали от тук:
http://3dwebdesign.org/forum/free-aggregator-with-article-spinner-joomla-aggregator-platinum-trial-t1603
Сравнение на функциите на всички подобни наши функционалности има тук, от него можеш да видиш с един поглед какви са разликите между скрапер и платинум версията:
http://3dwebdesign.org/rss-feed-aggregators
« Последна редакция: 14 Май, 2014, 09:25:25 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Артикъл генератор
« Отговор #3 -: 14 Май, 2014, 18:09:11 »
0
Как става публикуването в к2 Еди, автоматично или ръчно?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Артикъл генератор
« Отговор #4 -: 14 Май, 2014, 18:14:08 »
0
Също като в статиите - автоматично. Версията за 2.5 поддържа постване в контента, K2, Kunena и JomSocial. Версията за Джумла 3 - поддържа само контента и K2.
« Последна редакция: 15 Май, 2014, 09:05:04 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Артикъл генератор
« Отговор #5 -: 14 Май, 2014, 18:22:59 »
0
Става интересно...
Мисля, че ще ми върши работа.
Трябва да помисля само как ще го интегрирам с автоматичния пост във фейса   

Синонимите как са? Вади ли смислено четиво?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Артикъл генератор
« Отговор #6 -: 15 Май, 2014, 09:03:56 »
0
Вади доста смислен и четим текст, особено ако имаш добра база със синоними. Но имай предвид, че базата която ние имаме не върви комплект с него. Артикъл спинъра има много настройки и ако му се зададе само разбъркване на текста между отделните изречения и синонимизиране, но слабо (можеш да указваш една на колко думи да се синонимизират), се постига винаги смислен текст и поне 50-60% уникалност. Ако пък си поиграеш да си направиш твоя, тематична база данни със синоними само на тематиката която импортираш, се постигат почти перфектни резултати.

А правенето на тематични сайтове не е проблем - има си вграден филтър по ключови думи - задаваш рсс фийд, след това задаваш във филтъра няколко ключови думи разделени със запетаи и ще се импортирт в сайта ти САМО новините в които се съдържат тези ключови думи.
« Последна редакция: 15 Май, 2014, 09:16:01 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Артикъл генератор
« Отговор #7 -: 15 Май, 2014, 17:26:25 »
0
Става все по-интересно.
Мислих, че има база синоними.

Предполагам, че нямаш инсталирано демо.
Дай да сложим едно да видя дали ще ми върши работа, то не че $30 са пари...
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен sixking

  • За малко е тук
  • *
  • Публикации: 38
  • Репутация: 0
Re: Артикъл генератор
« Отговор #8 -: 15 Май, 2014, 20:58:44 »
0
Аз пробвах този безплатен плъгин или компонент - даде ми грешка още щом вляза за настройка. Идеи?

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Артикъл генератор
« Отговор #9 -: 16 Май, 2014, 08:46:27 »
0
sixking, На страницата на описанието на пробната версия си пише че се изисква да имаш инсталиран Ioncube Loader на сървъра е. Той е безплатен и повечето хостинг компании го имат инсталиран. Например на Суперхостинг си има отметка в цпанел да го включиш.

Инсталирай Ioncube и го настрой и няма да има грешка и ще работи. На същата наша страница си има и линк към ръководство как да се инсталира.

Михаил, няма инсталирано демо защото има трая версия - всеки може да я свали, инсталира и изпробва макар че все пак тя е на по-ниската версия, с орязани някои функции. За синонимите: Ние имаме база данни със синоними, но тя е далеч от съвършенството. Въпреки че по нея е хвърлен доста труд. Понеже сте мои хора, мога да ви я предоставя безплатно. Тоест, цената на скрапера е 29 долара, базата данни е 25 - ще получите и двете общо за 29. Което си е отстъпка от почти 50% и би трябвало да е добра оферта  :)

П.С. Пълната версия също изисква Ioncube. Поръчка можете да си пуснете директно през сайта ни. След това ми пишете на емайла кое ви е потребителското име тук във форума.
« Последна редакция: 16 Май, 2014, 09:23:52 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Артикъл генератор
« Отговор #10 -: 16 Май, 2014, 18:33:59 »
0
Да се хващам и да оборудвам VPS-a тогава, че е гол като пушка  :)

Спомням си аз, че търсеше хора на времето да пълнят базата.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Артикъл генератор
« Отговор #11 -: 21 Октомври, 2014, 19:21:12 »
0
Еди, чак сега ми остана повечко време да тествам безплатната версия и имам питане.

Виждам, че в Cron има опции за настройки да публикува автоматично новото съдържание.
При мен обаче нещо не върви това. Копирал съм примера :
# всеки ден в и 23 минути през час (0:23, 2:23, ...)

23 0-23/2 * * *

Та въпроса ми е, аз ли не съм разбрал тази функция и нещо гафя, или е нещо друго?

// Преди това настройката ми е 'Публикувай съдържанието: ДА'
// Теста го провеждам на споделен на суперхостинг.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Артикъл генератор
« Отговор #12 -: 22 Октомври, 2014, 08:50:10 »
0
Цитирам от документацията на платената версия:  ( http://3dwebdesign.org/forum/joomla-scraper-grabber-for-joomla-t698 )

Цитат
You must configure cron on two different places:
- in every rss feed in Joomla Scraper configuration (different settings for every feed)
- in cronjob configuration in your hosting control panel (set to run every 2, every 3 or every 5 minutes)

Потърси за този текст на тоя линк, в края на първия пост е и го дочети - ръководство стъпка по стъпка е, няма къде да сбъркаш.
« Последна редакция: 22 Октомври, 2014, 08:51:57 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен t28

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 139
  • Репутация: 0
    • IP, VPN, VoIP и ISDN/xDSL комуникационно оборудване
Re: Артикъл генератор
« Отговор #13 -: 01 Март, 2015, 21:57:17 »
0
Извинявам се, че вдигам "кокали", т. е. темата е доста старичка, но сега ми дойде момента....  :-[
Прецених, че няма смисъл да създавам нова тема..., та (към Еди):
Еди,
1. Има ли "free" версия за Joomla 3? (не открих такава в сайта. Опитах, така спортно, да инсталирам free версията на J 3, ма не стана - е както и предполагах де. То, вий сте си го написали - Joomla 2.5);
2. Платената версия (Joomla Scraper) върви ли на PHP 5.5? (не виждам в настройките на CPanel_а възможност за активиране на Ioncube Loader. На Суперхостинг съм. За 5.3 и 5.4 - я има.. Това проблем ли е?;
3. Една "много стабилна" оферта си отправил в темата (е, преди хиляда години  ;)), та валидна ли е още?  :);
4. За нещо като "новинарски" сайт (с Joomla 3 и К2) това мисля е правилното решение.. Така ли е?;

Не ми е проблем, ако няма пробна версия за J 3 (доверявам се напълно на думите ти) и ако отговорите на останалите въпроси са о.к. - давай да действаме...  ;)

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Артикъл генератор
« Отговор #14 -: 03 Март, 2015, 14:36:35 »
0
1. Няма "free" версия за Joomla 3.
2. Върви на PHP 5.5 а също и на PHP 5.6.
3. Каква е офертата, че нямам спомен вече :(
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736