Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Една Joomla инсталация за няколко домейна  (Прочетена 2774 пъти)

Неактивен ivo75

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 326
  • Репутация: +1
0
Имам хостинг в Суперхостинг и няколко домейна, които ползват този хостинг, но не за всички домейни мога да ползвам Joomla, защото имам проблем с броя на файловете (inodes) на хостинга. Има ли вероятност да има една инсталация за всички домейни

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #1 -: 18 Февруари, 2017, 19:48:02 »
0
Тоест всички домейни да бъдат насочени към една и съща директория и да отварят там Джумлата?
// Насочи ги към тази директория
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #2 -: 18 Февруари, 2017, 22:03:47 »
0
Не мисля, че може да имаш няколко различни домейна и само една инсталирана джумла.
Проблема с inodes се решава с преминаване към по-висок план/смяна на хостинга... Редовно чистене на кеша......
-----------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин


Неактивен ivo75

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 326
  • Репутация: +1
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #3 -: 19 Февруари, 2017, 19:28:04 »
+1

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #4 -: 20 Февруари, 2017, 10:46:57 »
+1
Не мисля, че колегата търси Multiple Sites.
В повечето случай Multiple Sites би намерило приложение ако иска да прави множество поддомейни към един и същи сайт. Преди време това беше хит в SEO - то като ключовата дума отиваше като поддомейн. Доколкото хвърлих един бегъл поглед на линка, част от приложенията са просто за споделяне таблици от базата данни с цел един потребител да може да се логне в няколко сайта с една регистрация.
Не мисля, че може 3-4 сайта на различна тематика с различни домейни да ползват една инсталирана Joomla.
--------------------------------
Проблема на колегата е ограниченията на броя на файловете при споделения хостинг СуперСтарт- 90 000 | СуперПро 180 000 файла.
Стандартна (гола )джумла  5330 файла Х 4 сайта = 21320 файла (inodes) Като се накачат компоненти, модули,..., шаблони + овърайд  и станаха има-няма 30-40 000 файла. Към тази сметка трябва да прибавиш и имейлите (входящи + изходящи....) 4 малки сайта Х 3-5 пощенски кутии при които се трие рядко и то само спама  като нищо ще ти врътнат още 10 000 inodes.
И а си посмял да включиш кеша на шаблона или на някое разширение... в зависимост от посещенията (разглежданите страници) за норматив  хостинга ще пропищи, че си стигнал 70 % от малкс-а.
---------------------
Може временно да си оптимизираш броя на файловете или да създадеш автоматично чистене на кеша на определен период, но...
За това писах на колегата, че или трябва да минава на по-висок план или друг хостинг.



"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #5 -: 21 Февруари, 2017, 09:13:25 »
0
Преди време това беше хит в SEO -  ключовата дума отиваше като поддомейн.

И сега върши работа - новинарските сайтове със съдържание структурирано по подомейни се класират отлично. Ключовата дума в името на домейна или субдомейна винаги помага при SEO оптимизацията.

И а си посмял да включиш кеша на шаблона или на някое разширение... в зависимост от посещенията (разглежданите страници) за норматив  хостинга ще пропищи, че си стигнал 70 % от малкс-а.

Много хора погрешно си мислят, че получат ли такова писмо трябва да ъпгрейдват към по-висок план. Погрешно!

Не трябва да обръщате голямо внимание на тези имейли, те са автоматично генерирани при Суперхостинг (предполагам и при другите хостинг компании). Тези писма са за да ви информират какво се случва с броя файлове (ако вече не го знаете), а не за да си мислите че в този момент е задължително да предприемете нещо.

Преди да достигнете пълните 100% на позволения брой ай-нодове за съответния план споделен хостинг, нищо няма да се случи - хостинг компанията няма право да предприеме каквито и да е мерки.

До момента никога не съм чул за случай в който Суперхостинг да са спряли сайта на някой или да са го накарали да ъпгрейдне към по-висок план преди сайта му напълно и трайно да надхвърли разрешения брой ай-нодове. А щом аз не съм чул, значи няма такъв случай - имаме над 1200 клиентски сайта на сървърите им (да не казвам каква е бройката общо с моите лични сайтове).
« Последна редакция: 21 Февруари, 2017, 09:15:43 от Уеб дизайн Seo »
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re:
« Отговор #6 -: 21 Февруари, 2017, 18:57:50 »
0
Предполагам, колегата @ivo75 е на най-ниския план споделен хостинг СуперСтарт, който според мен е достатъчен за стартиране на 1 - 2 не много големи фирмени сайта, със сравнително малко посещения на месец (както го дават до 12000). Такива сайтове едва ли някога ще имат проблем. Дори да пропищи на 70 % ще влезе админа ще изчисти насъбралия се кеш в продължение на месец- два...  Няма да му се счупят ръцете!

Не казвам, че от Суперхостинг ще му врътнат кранчето веднага след мейла за достигнати 70%. Разбира се, че има още 30 %... и през това време трябва да види как да решава проблема от постоянно нарастващия брой файлове.  Не казвам, че някой от компанията ще го изнудва да мине на по-висок план, но отново заявявам, че ако иска да прави повече сериозни сайтове на един споделения хостинг, то СуперСтарт определено НЕ Е неговия план.
---------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
« Последна редакция: 21 Февруари, 2017, 20:52:51 от Nikitov »
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #7 -: 21 Февруари, 2017, 19:34:45 »
0
Не знам, защо Суперите имат това ограничение?
Все пак имаш определено дисково пространство в хостинг пакета и защото трябва да се броят файловете?
Не съм го срещал никъде другаде, ама те си знаят.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #8 -: 21 Февруари, 2017, 20:50:53 »
0
Как защо?!?
Дали ще бъде процесорно време или брой на файловете...
--------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  jd
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #9 -: 22 Февруари, 2017, 08:55:29 »
0
@Nikitov, не съм казал че си казал подобно нещо, написах тези факти защото повечето хора не ги знаят а ще им помогне да ги знаят.

Не знам, защо Суперите имат това ограничение?
Все пак имаш определено дисково пространство в хостинг пакета и защото трябва да се броят файловете?
Не съм го срещал никъде другаде, ама те си знаят.
Не е само тяхна практика. Почти всички хостинг компании ги имат при споделените си планове.

Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен plam

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 70
  • Репутация: +1
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #10 -: 22 Февруари, 2017, 18:07:39 »
0
... и тенденцията е да ограничават стартовите пакети само до 1 домейн

Неактивен ivo75

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 326
  • Репутация: +1
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #11 -: 22 Февруари, 2017, 21:42:50 »
0
На СуперПро съм и аз се чудя защо се гледа броят на файлове щом има предоставено дсково пространство

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #12 -: 22 Февруари, 2017, 22:44:48 »
0
Не е само тяхна практика. Почти всички хостинг компании ги имат при споделените си планове.

Кои точно, че не се сещам?
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Една Joomla инсталация за няколко домейна
« Отговор #13 -: 23 Февруари, 2017, 16:48:46 »
0
Предполагам принтскрийна по-долу ще ви даде яснота "Що така бе Миме..."
Това е от един клиентски сайт в продължение на около 2 седмици... 40543 файла с размер 384.07....
Не знам дали това е причината, но според мен ситуацията е следната:
1. На всяко устройство (HDD или SDD) FAT таблиците заемат едно ограничено място, което е % от общия размер на капацитета на устройството. В случая кеш файловете са десетки хиляди, а обема нищожен.
2. Колкото повече файлове има на диска респективно по запълнена е фат таблицата, толкова по бавно започва да работи...
Това е моя теория... и не съм на 100% сигурен, че това е причината, но...
------------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин