Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Бъдещите потребители на сайта и форума са синхронизирани  (Прочетена 7951 пъти)

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
Регистрацията става през Джумла.
Чудя се обаче какво да правя с настоящите.
В форума има 5610 а в сайта 200 и най вероятно регистрациите се дублират с тези във форума.

Опасявам се че ако ги синхронизирам ще стане 'бау'

От друга стана ако някой с регистрация във форума се регистрира в сайта със същия имейл - може би ще изпищи форума за дублаж.

Искам да помоля колегите от форума, които нямат регистрация в сайта - да се регистрират в сайта със същия имейл, за да направим тест:

http://joomla.bg/component/users/?view=registration

И пишете после какво се получава.
« Последна редакция: 29 Февруари, 2016, 18:18:21 от Михаил »
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен t28

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 139
    • IP, VPN, VoIP и ISDN/xDSL комуникационно оборудване
 (up)

Мишо,
- Регистрирах се през линка, който си посочил (със същите user, pass и e-mail)
- Направих си log-off от форума.
- 5 мин. търсих от къде по дяволите да се логна в сайта ( :-[), прогледнах и се логнах;
- Не разбрах за "чий чеп". По нищо не разбрах, че съм го вкарал (опс - че съм влезнал...). Ни добър ден, ни наздраве...  ;)
- Чукнах върху "Форум"
- Видях, че съм "никой"
- Логнах се във форума
- Здрасти

Това ли трябваше да стане или не?  ;)  jd

Пе.Се. Да не ми се вържеш на исказа пък ти сега?!  8)
Пе. Се. 2: Иначе наистина това се случи...
« Последна редакция: 29 Февруари, 2016, 21:33:50 от t28 »

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
Мишо,
Това ли трябваше да стане или не?  ;)  jd
Мартине,
Това си е теста.
Виждам, че регистриран в сайта и няма дублаж във форума :)

До колкото разбирам има проблем след регистрацията с ориентацията на потребителя какво да прави.

За в момента синхронизацията е само на ниво - общи данни, без да включва синхронен изход/вход между сайта и форума // тоест данните са ви единни, но имате право на избор къде да сте логнати

Ще отработя варианта ако прецените, че това е добра опция за бъдещия потребител.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен t28

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 139
    • IP, VPN, VoIP и ISDN/xDSL комуникационно оборудване
Мишо,

Мисля, че е безмислено да се логнеш веднъж в Женерал страницата, а после да си "никой" във форума...
Поне към момента не се разбира какъв е смисъла от логин_на в главната страница... А и (повтарям се) не се разбира, че си свършил някаква работа (без задни помисли  ;)). Т.е. няма ги там "Велкоме".., "нам си кво", няма скрити менюта..., т. е. мисля си, че е добра идея, логина ти в началото да важи и за форума.. Или не знам, може би имате друга идея?

По-здрави..  (beer)

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
Т.е. няма ги там "Велкоме".., "нам си кво", няма скрити менюта..., т. е. мисля си, че е добра идея, логина ти в началото да важи и за форума.. Или не знам, може би имате друга идея?
По-здрави..  (beer)

Да так е за в момента, ще синхронизирам лога за новите потребители, но не знам какво да правя с нас - по-старите

Мартине, я направи моля те една чисто нова регистрация. Измисли някакъв майл и тн.. и ако се log-off от форума - дай регистрация

Целта ми е да разбера, пак ли няма да получиш системно съобщение и дали ще видиш разлика от предната ти регистрация
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен Бого

  • Администратор
  • Гуру
  • *
  • Публикации: 2276
Сега направих и всичко успешно премина. :)
Joomla, произлиза от думата Jumla (на суахили), която означава `всички заедно`, като потвърждение на open source инициативата!

Неактивен t28

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 139
    • IP, VPN, VoIP и ISDN/xDSL комуникационно оборудване
Мишо,

Току що направих нова регистрация (t29). Процеса - о.к.
Казва "сега можете да се логнете" или нещо такова.. Логвам се - изпращаме директно във форума - като user i pass са празни, т. е. не съм логнат.
Чукам върху "Начало", от там върху иконката за логване - "Здравей Еди кой си" -------Форум----- "Имаш еди колко си непрочетени съобщение........". В същото време в центъра на екрана излиза един неоразмерен прозорец, който ми иска потребителско има, парола или вход през Фейса....

Нещо се разкашва.....

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
    • MyWeb1
Мишо,

Току що направих нова регистрация (t29). Процеса - о.к.
Казва "сега можете да се логнете" или нещо такова.. Логвам се - изпращаме директно във форума - като user i pass са празни, т. е. не съм логнат.
Чукам върху "Начало", от там върху иконката за логване - "Здравей Еди кой си" -------Форум----- "Имаш еди колко си непрочетени съобщение........". В същото време в центъра на екрана излиза един неоразмерен прозорец, който ми иска потребителско има, парола или вход през Фейса....

Нещо се разкашва.....

Ок, благоря ти. Ще се преработи
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop