Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Nginx сървър за отделяне на снимки, css, js файлове  (Прочетена 2000 пъти)

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Здравейте колеги, някой ползвал ли е Nginx сървър за отделяне на снимки, css, js файлове и друго статично съдържание от основния на под домейн?
https://docs.joomla.org/Nginx
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Мишо не знам защо много хора ползват тоя съсрвер за статик файлс. това е повече от перфектен сървър за всичко.
Serverpilot го ползва за лоадбалансер  и е адски бърз но аз съм имал сайтове саmо на NGINX без нищо друго като основен  съсрвър и е  страшен.  Малко настройки и тва е.

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Боби, тогава ми се наложи да действам спешно за един новинарски сайт.
Не посмях да сложа цялата Джумла под Nginx, нямах опит и това ме притесни за работещ сайт.

Но дори и зареждането на статичното съдържание от Nginx-а доста оправи натоварването на сървъра :)

// Друга тема: това може да бъде една полезна лекция. Имаш опит в това и може да го споделиш да Джумала ден защото масата от потребители си работят както им дойде и после защо товарим сървъра ...
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop


Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Няма смисъл те си имат документация и ако я следваш са няколко настройки в един файл и тва е.
А и са руснаци има го и на руски няма нищо сложно даже е по-лесно от апачи-то

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
Друго нещо
Джумла НЕ товари.
проблема идва от  това че родния потребител иска да хоства  ютуб на споделен  хостинг.
После Джумлата товарила-грънци.
Пуснах лек тут да си купят ВПС за едно евро на месец и на него имам джумла  и три тракинг програми-лети.
Който се е занимавал с линк тракинг знае колко ресурси харчат.
имам 8 крона през минута и няма грижи.

Така че не ми пука за тия дето се оплакват - дал съм им решение.

Неактивен bongo1111

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1958
  • Ти ся кво нещо проблем ли имаш ?!
  • Репутация: +2
и друго
сървъра се товари от цпанели пхпмайдмин и всички останали простотии дет са за леймъри.
Заради това ви предложих сервърпайлот, те хостват минимален админ панел на техен сървър и нашия не се
обременява.
Елементарно Уотсън ;)
« Последна редакция: 29 Юли, 2016, 00:24:36 от bongo1111 »