Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Новини:

Автор Тема: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3  (Прочетена 5702 пъти)

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Здравейте колеги,
надявам се да намеря съвет и помощ от вас, за проблем който ме мъчи от доста време.

Сайта ми е bg-maistor.com, преди доста време го бях разделил на под-домейни и сега събрах всичко на едно, без онлайн магазина www.shop.bg-maistor.com.

Доста четох и всеки съветва, че е по-добре всичко да си е на главен домейн а не на под-домейни, от гледна точка на SEO и е по-лесно за работа. Проблема е, че онлайн магазина е с Virtuemart 2.0.4 /най-сатрата версия/, но до сега не съм ъпдейтвал защото са правени толкова преработки, че е невъзможно. Сага искам онлайн магазина да го прехвърля към главния домейн и вече да е на Virtuemart 3, като се направи така, че да няма проблеми с евентуални нови ъпдейте.

Тук стой въпроса с адресите, има ли готов вариант за къси адреси. На сегашният 3DWebDesign ми бяха написали рутера, като по-този начин не се инсталираха допълнителни модули и добавки, които да забавят допълнително сайта. Също имаше проблем и с дублираното съдържание при производители, странициране, поръчки и т.н., дали с новата версия на Virtuemart това се е изчистило.

И сега към съвета :) има ли начин да се прехвърлят продуктите от V2 към V3, начин който някой е използвал и се получава. И най-важното след прехвърлянето на сайт от адреса ще отпадне www.shop. това ще деиндексира всичко, а за мен е важно да си запазя оптимизацията до момента. Как мога да го прехвърля с възможно най-малко загуба на SEO?

Също ако желаете може да споделите мнение за под-домейните, с тях или без тях?

Ще съм Ви благодарен да споделите мнение и се надявам темата да е полезна и за други колеги на които еди ден ще им предстой подобно обновление :)

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #1 -: 23 Ноември, 2015, 20:37:06 »
0
Здрасти колега,
Просто инсталираш V3 върху V2 и нещата стават по дефолт
//в твоя случай обаче си копирай сайта в една тестова версия, защото има нещо къстъм.

Може да попиташ и Еди как соят нещата с рутера, който са писали.

Не се занимавам вече интензивно с VirtueMart и не мода да се изкажа как са с каноничните адреси.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен MOn dsoffn

  • Разбирач
  • *
  • Публикации: 1070
  • Репутация: +22
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #2 -: 23 Ноември, 2015, 20:48:47 »
0
Каноничните адреси са много зле, трябва да им разбираш механиката за да се оправиш, последно когато работих с март 3 трябваше да се пипа. Рутера трябва изришно да питаш Еди дали става за новата версия и дали си струва.

Щом ще слагаш новата марта, защо не смениш изцяло мартата с хикашоп? Поне ще знаеш че всичко ти е както трябва а и получаваш много допълнителни функции? Кофтито е че най - вероятно ще трябва да вкараш продуктите наново, но си заслужава.

Стар сайт като твоя, особенно когато е пипан от хора като Еди е най - добре да си го оставиш да си изживее старините колкото му остават :) Започни всичко отначало на нов домейн, инвестицията няма да е голяма, но ще имаш два работещи сайта. Всъщност това би бил и съвета на опитен SEO оптимизатор :)
« Последна редакция: 23 Ноември, 2015, 20:51:05 от Donbaron.bg »


Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #3 -: 23 Ноември, 2015, 21:37:52 »
0
Кофтито е че най - вероятно ще трябва да вкараш продуктите наново, но си заслужава.

Importa на хиката от марта работи много добре, изпробвано.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #4 -: 23 Ноември, 2015, 22:29:45 »
0
Виждам, че горещо препоръчвате Hikashop. С какво тя е по-добра, какви са и предимствата, как стоят нещата с адресите /трябва ли и те да се барат допълнително/ и т.н?

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #5 -: 24 Ноември, 2015, 19:50:25 »
0
Привет,

За да не се повтарям какви са плюсовете и минусите на HikaShop, хвърли един поглед на тази тема: Какво ви харесва и какво не в HikaShop? Как се прави...  http://forum.joomla.bg/index.php?topic=670.0
-----
Филтрите са добри. Макар, че могат да бъдат динамични, на тях определено им липсва дълбочина. За твоя сайт ще ти свършат работа.
-------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #6 -: 24 Ноември, 2015, 22:17:37 »
0
Здравей Никитов, прочетох целия раздел за Hikashop и като цяло ми допада. Даже бих се радвал да сменя малко Virtuemart :) Успях да разгледам и demo-то, но ми се струва малко че забавя м/у отварянето на категории и продукти, може и да ми се е сторило. Но се спрях също и на една твоя тема за адресите и за това category и product в адресите! Бих желал да са възможно най-къси, ако може както Еди казва домейн/категория , домейн под-категория и домейн/продукт без допълнителни category и product. Ти как реши този проблем?

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #7 -: 25 Ноември, 2015, 08:50:15 »
0
AngelinStoev, не е решен този проблем. Има и други дреболии, разправяме се с разработчиците на Хикашоп вече над месец, маса теми изписах във форума им. Дано оправят нещата в следващата версия.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #8 -: 25 Ноември, 2015, 10:49:54 »
0
В случая, каквото и да избера ще трябва отново да се правят преработки  :) Еди ти имаш ли интерес да напишеш router.php за Virtuemart 3.

Неактивен Уеб дизайн Seo

  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 2818
  • 3D Web Design - разработка на добавки за Joomla
  • Репутация: +48
    • 3DWebDesign
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #9 -: 25 Ноември, 2015, 10:57:36 »
0
Имам интерес, но не мога да го направя в момента. Питай Михаил дали би го направил ако му платиш.
Практически Joomla курс и обучения. Записване на 0898615736

Неактивен Михаил Михов

  • Администратор
  • Мега Гуру
  • *
  • Публикации: 3915
  • @Mihail
  • Репутация: +80
    • MyWeb1
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #10 -: 25 Ноември, 2015, 16:43:16 »
0
Имам интерес, но не мога да го направя в момента. Питай Михаил дали би го направил ако му платиш.

Много съм натоварен в края на годината, не знам дали ще ми остане време.
myweb1.eu // Български платежни методи за HikaShop

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #11 -: 25 Ноември, 2015, 23:37:54 »
0
Инсталирах си безплатната версия на Hikashop да е разгледам и се натъкнах в системни/конфигурация/препоръчани/опции за SEF адреси
1-во има опция за къси адреси: адресите се скъсяват, сайт/категория и като избереш продукт сайт/продукт
2-ро премахва ID-тата на категориите и продуктите и може да се изтрие SEF име на категория или SEF продукт, което означава че гадното category или product може да се махнат от адреса :)

Има и друг опции: прилагам снимка

Неактивен Nikitov

  • Гуру
  • *
  • Публикации: 1657
  • Ха, НАЗДРАВЕ!!!
  • Репутация: +27
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #12 -: 26 Ноември, 2015, 11:11:49 »
0
2. Не е съвсем така!
Тези настройки си ги има отдавна. Не виждам да са добавени нови опции.
Принципно може да ги преименуваш, не да ги изтриеш.
Например в магазин за авточасти product ==> parts (по-късо и смислено). Но ако ти е магазин "миш-маш"?!?
----------------
Ха, НАЗДРАВЕ!!!  (beer)
"Прави това, което не си правил, за да се научиш" - К. Керин

Неактивен plam

  • Задържал се
  • *
  • Публикации: 70
  • Репутация: +1
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #13 -: 26 Ноември, 2015, 14:36:32 »
0
А ако не се промени нищо в SEF точката "category" – не взима ли автоматично името от дефинираните продуктови категории ?

Неактивен AngelinStoev

  • Чаткащ
  • *
  • Публикации: 271
  • Репутация: 0
    • bg-maistor
Re: Съвет относно преминаване от Virtuemart 2 към 3
« Отговор #14 -: 26 Ноември, 2015, 18:04:27 »
0
Nikitov: може да остане празно и така не се появява, но може или само category или product да махнеш. Аз махнах product и адреса изглежда сайт/продукт-име, а не сайт/product/продукт-име. Не знам вече ако го няма дали е правилно и ще може да работи нормално!